لطفا چند لحظه صبر کنید ...
از این پس هیچ گونه آگهی وام، ضمانت و سرمایه ای بر روی وام چی درج نخواهد شد. سازو کار جدید وام چی به زودی اعلام خواهد شد.

برای دریافت جدیدترین مقالات مشابه مقاله‌ای که خواندید، ایمیل خود را وارد کنید.

سامانه ثبت نام اینترنتی وام بانک رسالت: روشی جدید اما پردردسر

 • 62,426
 • 46
 • ۹۸/۱۱/۱۵
 • خواندن: 19 دقیقه
دنیای بانکداری بانک رسالت به سرعت در حال تغییر است. تغییراتی که برای مشتریانش به ‌سرعت نور می گذرد و گاهی به حدی آن ها را گیج می کند که برای تطبیق با شرایط جدید به تکاپو می افتند. شرایط دریافت وام دیگر مانند سال های قبل نیست، و مشتریان قدیمی از تحولاتی گله دارند که فعالیت های بانکی را از دنیای حقیقی به دنیای مجازی معطوف کرده است. به همین دلیل، گزارشگر وام چی به یکی از شعبه های بانک رسالت مراجعه کرده تا از شما کاربران عزیز را از جدیدترین اتفاقات بانک رسالت، مطلع نماید.

شروع روند دریافت وام بانک رسالت

در صورتی که قصد دریافت وام بانک رسالت را دارید، باید بدانید که روند قدیمی و سنتی دریافت وام از دستور کار این بانک خارج شده و دیگر امکان پذیر نیست. به جای آن، لازم است در قدم اول به یک شعبه فیزیکی بانک رسالت مراجعه کنید تا نماینده کافی نتی بانک به شما معرفی گردد.

مراجعه به کافی نت

کافی نت حکم نماینده بانک رسالت را ایفا می کند؛ بنابراین در قدم بعدی، همراه با تمامی مدارک شناسایی معتبر و فیش حقوقی خود به کافی نت مراجعه کنید. از مسئول کافی نت درخواست کنید مراحل ثبت نام اولیه برای دریافت وام را انجام دهد.

پیامکی از بانک رسالت در راه است

بین سه روز کاری تا یک هفته بعد از تحویل مدارک و ثبت نام اولیه، پیامکی به شماره همراه شما ارسال خواهد شد. در صورت ثبت موفقیت آمیز درخواست شما این مسئله حتما در محتوای پیامک ذکر خواهد شد.

اعتبار سنجی

بعد از موفقیت ثبت مدارک و قبول درخواست اولیه وام، نوبت اعتبار سنجی است و لازم است جهت طی کردن مراحل آن به بانک مراجعه کنید.

تحویل برگه وام بانک رسالت به شعبه

از کافی نتی که در آن مرحله ابتدایی ثبت اطلاعات انجام شده است، برگه گزارش ثبت نام به مراجعه کننده تحویل داده می شود که باید به بانک منتقل گردد تا کارشناس وام در شعبه فیزیکی، با بررسی شرایط، معدل و اعتبار فرد، میسر بودن یا نبودن امکان دریافت وام را اعلام کند. درصورت میسر بودن دریافت وام، کارشناس وام در بانک رسالت مبلغ، مدت بازپرداخت و نوع ضمانت را با توجه به قوانین بانک رسالت مشخص می کند و روند دریافت وام وارد مرحله جدیدی می شود.

ورود به سایت بانک رسالت

در این مرحله که تایید یا عدم تایید ثبت نام اولیه و توانایی دریافت وام با مبلغ و مدت مشخص شده، لازم است عبارت بانک رسالت را در گوگل سرچ کنید و وارد وبسایت رسمی بانک شوید. در قدم بعدی حتما اینترنت بانک خود را فعال کنید.

اینترنت بانک رسالت

فعال کردن اینترنت بانک رسالت

اینترنت بانک رسالت دارای نکات بسیاری است که در مطلبی جدا به تفصیل به آن خواهیم پرداخت، اما هنگام دریافت وام، مهم ترین نکته در مورد اینترنت بانک رسالت مراجعه به شعبه فیزیکی جهت دریافت اطلاعات حساب کاربری شماست. این حساب کاربری به دلیل مسائل امنیتی توسط باجه دار شعبه فیزیکی ایجاد می شود و شما می توانید همزمان با تحویل مدارک ثبت نام وام به بانک، رمز ورود و گذر واژه کاربری خود را بگیرید.

گذر واژه اینترنت بانک رسالت

گذر واژه اینترنت بانک رسالت، شماره مشتری هر فرد می باشد که منحصر به همان شخص است. این شماره ۷ رقمی در قسمت پایین و وسط کارت عابر بانک درج شده است. رمز ورود را حتماً باید از باجه دار در خود بانک تحویل بگیرید. پس از وارد کردن اطلاعات در سایت و ورود به حساب کاربری، وارد منوی تغییر رمز شوید و در صورت تمایل، رمز خود را تغییر دهید.

ورود به منوی اینترنت بانک

پس از ورود گذر واژه و رمز، وارد سایت اینترنت بانک رسالت می شوید. در قسمت تسهیلات، بر روی تسهیلات جدید (مشخص شده با علامت +) کلیک کنید. در این مرحله اطلاعاتی از شما خواسته می شود که همان طور که بالاتر نیز توضیح دادیم، پیش از این در شعبه از کارشناس وام تحویل گرفته اید. مبلغ وام و مدت زمان را در زیر منو وارد کنید.

وارد کردن مبلغ

به این نکته توجه داشته باشید: مبلغ (به ریال) و تعداد اقساط (به ماه) وام بایستی دقیقا همان رقمی باشد که توسط کارشناس اعلام شده. در صورت تغییر حتی یک ریال، مبلغ توسط سیستم تایید نخواهد شد.

شماره سپرده در اینترنت بانک

در این مرحله شماره حسابی از شما در این مرحله خواسته می شود. شماره حسابی را وارد کنید که روی آن صاحب امتیاز وام هستید.

کد اعتبار سنجی کجاست؟

کد اعتبارسنجی بالای برگه جواب اعتبار سنجی که بانک به شما ارائه داده، مرقوم شده است.

نوشتن توضیحات

امکان نوشتن توضیحات نیز وجود دارد که ضرورتی به پر کردن آن نیست. در این قسمت نکات ضروری را شرح دهید که مستقیما با وام مرتبط هستند.

مرحله دوست داشتنی!

در انتها، بعد از نوشتن اطلاعات پایه که در فیلدهای مورد نظر (مبلغ، مدت، کد اعتبارسنجی و شماره حساب)، روی دکمه ثبت کلیک کنید تا وام با موفقیت ثبت گردد.

امضای الکترونیکی

در مرحله ی بعد پیامکی برای شماره همراه فرد ارسال می شود، اما زمان آن به طور دقیق مشخص نیست و معمولا چند روز کاری بعد از ثبت وام اینترنت بانک ارسال خواهد شد. در این پیام از فرد درخواست می شود دوباره به اینترنت بانک مراجعه و امضای الکترونیکی خود را در سامانه ثبت کند. این امضا برای ثبت قرارداد وام ضروری است که بایستی در حالت سبز (فعال) باشد. پس از درج امضا، انتخاب گزینه «شرایط را می پذیرم» و کلیک بر روی دکمه ارسال، یک کد پنج رقمی به شماره همراه پیامک می شود. کد را ظرف ۶۰ ثانیه وارد کنید تا مراحل اخذ امضا و ثبت وام با موفیقت به اتمام برسد. با تایید کارشناس مربوطه، مبلغ وام در مدت کوتاهی به شماره حساب صاحب امتیازتان واریز خواهد شد.

شروع هر کاری سخت است

بانک رسالت را می توان سردمدار بانکداری تمام الکترونیک دانست، و در نتیجه طی کردن این مراحل بدون شک برای هر فردی سختی های خودش را دارد. اضطراب و نیاز گرفتن وام یکی از نیز کمکی به سردرگمی وگیجی مشتری بانک نمی کنند. این مسئله بارها توسط بسیاری از مشتریان بانک کارشناس بانک مطرح شده و مشتری ها اغلب از کارمزد جا به جایی پول در پرداخت اقساط به دلیل عدم دریافت حضوری پول نقد در شعبه های فیزیکی بانک ناراضی هستند. وام چی امیدوار است با ارائه ی راهنمایی های دقیق و به روز، شما را در دریافت هر چه سریع تر و راحت تر سرمایه مورد نیازتان یاری نماید. با ما همراه باشید.

دیدگاه خود را بیان نمایید

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • نفیسه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۱:۲۲ ق٫ظ

  ممنون از توضیحات کاملتون

  • پشتیبان ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۱:۳۶ ق٫ظ

   درود بر شما
   انجام وظیفست کاربرگرامی
   برقرار باشید.

 • رویا ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۰:۱۱ ب٫ظ

  یک بار وام گرفتم و اقساط تمام شده برای بار دوم چجوری اقدام کنم و چیکار باید انجام بدم و وام بگیرم

  • پشتیبانی وام چی ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۱:۱۰ ب٫ظ

   درود بر شما.

   شما به اندازه ای که در تامین ضمانت ولم های مورد نیازتان مشکلی نداشته باشید می توانید از لیست وام های وام چی، وام مورد نظرتان را پیدا کنید.

   لیست وام ها : https://vamchi.com/loans

   با احترام

 • یه بیچاره ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۴:۵۳ ب٫ظ

  واقع اگر میدونستم این سیستم را پیاده میکنید عمرا پول میزاشتم اونجا هفت خان رستم باید بگذره تا وام بدین همیشه همین بوده شعار الکی حق با مشتریس کارای ملا نصرالدین میکنید

  • پشتیبانی وام چی ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۵:۳۵ ب٫ظ

   درود بر شما.

   مقاله ای ک پیشتر مطالعه نمودید مربوط به بانک رسالت می باشد. ماهم با شما هم عقیده ایم.
   عنوان مقاله را لطفا مطالعه بفرمایید : ” سامانه ثبت نام اینترنتی وام بانک رسالت: روشی جدید اما پردردسر ”
   امیدواریم بانک رسالت روند ثبت نام این وام ها را تسریع ببخشد تا خاطر شما عزیزان بیش از این آزرده نشود.
   رسالت وام چی در بخش مقالات افزایش معلومات شما عزیزان از واقعیات موجود می باشد.
   با احترام
   با احترام

 • سعید ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۱:۲۲ ق٫ظ

  سلام میخوام تقاضای وام کنم چیکار باید کنم

  • سردبیر تحریریه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۵:۱۶ ب٫ظ

   سلام.
   کاربر عزیز.
   یک سوال از کدام بانک می خواهید تقاضای وام دهید؟
   سرمایه اولیه برای افتتاح حساب چقدر دارید؟
   چقدر توانایی مالی برای بازگشت اقساط ماهیانه دارد؟
   می خواهید وام بگیرید یا تسهیلات؟
   اول به این سوال ها در ذهن خودتان پاسخ بدهید وقتی به جوابی محکم رسیدید ما در اولین فرصت مطلبی در مورد ۱۲ تکنیک ارتباط برای وام گرفتن در وبلاگ وام چی شما را راهنمایی خواهیم کرد.

 • محمد ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱:۱۱ ب٫ظ

  این روش مزخرفه.
  اینترنتی و مجازی یعنی این که نیاز به مراجعه نباشه. این روش جدید که فرآیند و مراجعه حضوریش ۲ تا ۳ برابر شده.
  درستش اینه که در همان سامانه اینترنتی خود فرد بتونه بدون مراجعه میزان وام درخواستی را تعیین و درخواست دهد نه اینکه چند با مراجعه حضوری و دوباره برگرده به سامنه و درخواست بده.
  از این بانک بعیده. قبلا خیلی خوبتر کار می کرد

  • سردبیر تحریریه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۹:۴۸ ب٫ظ

   سلام.
   کاربرعزیز.
   ما هم مثل شما از خدمات این بانک استفاده میکنیم و با شما هم عقیده ایم که کمی کار را سخت کرده اند و سردرگمی ها بیشتر شده است. امید است که مشکلات بهبود پیدا کنند و به هدف بانکداری الکترونیک به تمام معنا برسند.
   باتشکرتیم وام چی

 • وحید ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۰:۴۰ ب٫ظ

  حیف پول که گذاشتم بانک رسالت با این کارای مزخرفتون

  • سردبیر تحریریه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۰:۲۰ ق٫ظ

   سلام.
   کاربرعزیز.
   سایت وام چی نظری در مورد نوع فعالیت بانک رسالت ندارد و سیاست های بانکداریشان توسط تیم وام چی طرح ریزی نمی شود.
   باتشکر تیم وام چی

 • 8889*** ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ در ۱۱:۲۵ ب٫ظ

  چرا اینقدر سخت میکنید یه وام

  • سردبیر تحریریه ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ در ۱۱:۳۱ ق٫ظ

   سلام.
   کاربرعزیز.
   بانکداری اینترنتی و بدون پیشخوان همیشه شروع کردن و عادت هم به آن سخت است. انشالا مشکلات احتمالی مرتفع شود.
   باتشکر تیم وام چی

 • معرفت عباسی ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ در ۱۲:۱۹ ب٫ظ

  من بیست میلیون تومان پول گذاشتم ولی تا امروز موفق نشدم

  • سردبیر تحریریه ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ در ۵:۳۸ ب٫ظ

   سلام.
   کاربرعزیز.
   پول در حساب گذاشتن مشروط به گذراندن زمان است.
   باتشکر تیم وام چی

 • انیسا ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ در ۱۱:۳۱ ق٫ظ

  سلام من ۳بار وام گرفتم اول ۵میلیون بعد ۲۰میلیون و یک ۳۰ میلیون العان هم دارم برای ۶۰میلیون اقدام می کنم .و اصلا مشکلی نداشت …اعتبار سنجی وقتی یک بار سختیش و تحمل کنی دفعه بعد برای وام فقط استعلام چک و بدهی هست به همین راحتی و اینکه بعضی ها تا حالا وام نگرفتن و سریع یک مبلغ وام زیاد می خواهند براشون سخته .من ۸ساله دارم از این بانک وام می گیرم .و یک فرد معمولی با درآمد معمولی هستم .
  بهر هست همیشه از کم شروع کنید تا اعتبار شما بالا برود حتی شد ۵میلیون بگیرید و آقا آن رو پرداخت کنید خیلی قابل اعماد تر برای بانک می شوید

  • سردبیر تحریریه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ در ۳:۲۹ ب٫ظ

   سلام.
   کاربرعزیز.
   مشکل بعضی مشتریان جمع شدن شعبه فیزیحی در شهرستان هاست. برای نمونه صدور کارت مجدد از شهرستان باید ارجاع به مرکز استان شود. سقف وام امسال ۶۰ میلیون تومان می باشد و طبق آخرین خبر کارشناس با برگ چک و سفته مشکل ضمانت هم وجود ندارد.
   باتشکر تیم وام چی

 • امین ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ در ۴:۳۱ ب٫ظ

  سلام شعبه ای ک حساب داشتیم بخاطر اینکه کارمنداش کرونا داشتن تعطیل شده. قرار بوده پزینت تایید اعتبار سنجی رو تحویلشون بدیم تا بتونیم وام بگیریم. و میخاستیم امتیاز جابجا کنیم که تعطیله…از طریق شعبه جایگزین میشه این دوتا کار رو انجام داد؟؟

  • سردبیر تحریریه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ در ۱۰:۲۱ ق٫ظ

   سلام.
   کاربرعزیز.
   رسالت اینترنت بانک شده است شما به وسیله مرآت و اینترنت بانک و تلفن۰۲۱۴۷۴۶ می توانید کارتان را راه بیندازید.
   باتشکر تیم وام چی