لطفا چند لحظه صبر کنید ...

برای دریافت جدیدترین مقالات مشابه مقاله‌ای که خواندید، ایمیل خود را وارد کنید.

ساخت مسکن برای رانندگان با سقف تسهیلاتی 100 میلیونی

  • 0
  • ۹۹/۱۱/۱۶
  • خواندن: 5 دقیقه
ساخت مسکن رانندگان طرح جدیدی است که برای رانندگان در شهرهای کوچک با اعطای زمین و ساخت هر فرد با توجه به توانایی و سلیقه شخصی در حال اجرایی شدن است. این طرح می تواند برای رانندگان مستاجر که به علت شغلشان در مسیر جاده ها حضور دارند یک آرامش فکری ایجاد کند که در نبودشان خانواده ها در محیط ثابت و امن زندگی می کنند و در نبودشان مهلت اجاره تمام نمی شود و خانواده دچار دردسر نمی شوند.
ساخت مسکن رانندگان

ساخت مسکن برای رانندگان

ساخت مسکن برای رانندگان طرح جدیدی است. در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه ساخت مسکن برای رانندگان برون شهری بار و مسافر بر اساس این تفاهم نامه ۲۲۶ هزار راننده طی سه سال خانه دار خواهند شد که در حال حاضر تسهیلات اعطایی به این پروژه‌ها صد میلیون تومان و با نرخ سود ۱۸ درصد است.

نرخ تسهیلات و ساخت مسکن رانندگان

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: در حال رایزنی با بانک مرکزی هستیم تا این تسهیلات با نرخ سود یارانه ای به رانندگان پرداخت شود همچنین افزایش سقف تسهیلات اعطایی به این پروژه‌ها به ۱۵۰ میلیون تومان در حال طی شدن مراحل نهایی آن است.

  • در حال حاضر مبلغ 100 میلیون تومان است.
  • سود یارانه ای هم کمک دولت به تسهیلات گیرنده هاست که چند درصد که خودشان مشخص می کنند به عنوان سود پرداخت و از نرخ بهره کم می کنند.

نیاز به کمک سازمان ثبت احوال

محمودزاده درباره عدم همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص تکمیل اطلاعات سامانه املاک و اسکان کشور گفت: این سازمان تاکنون درخواست هزینه برای همکاری نداشته و مذاکرات کارشناسی میان این دو دستگاه در حال انجام است تا اطلاعات سازمان ثبت اسناد به صورت آنلاین به سامانه اسکان متصل شود.

ساخت مسکن با اعطای زمین

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در شهرهای کوچک اراضی به شکل گروهی به رانندگان واگذار می‌شود تا خود آنها اقدام به ساخت کنند. در شهرهای بزرگ‌تر و شهرهای جدید نیز به شکل پروژه ‌های انبوه‌ سازی و پروژه‌ های بزرگ مقیاس رانندگان واجد شرایط در پروژها عضو می‌شوند و با حمایت‌ های مالی و تخصصی که انجام می ‌شود تلاش خواهد شد تا این اقشار بتوانند صاحب مسکن شوند.

مبلغ اقساط وام مسکن رانندگان برون مرزی

بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی طی دیماه امسال به 27 میلیون و 390 هزار تومان افزایش یافته که نسبت به آذرماه 99 بالغ بر 1.8 درصد رشد را نشان می‌دهد. جزئیات زمان بازپرداخت وام 100 میلیون تومانی مسکن رانندگان مشخص نیست اما اگر فرض بر پرداخت اقساط در 12 سال باشد، رانندگان واجد شرایط بایستی ماهانه 2.5 میلیون تومان اقساط پرداخت کنند.

وام ودیعه مسکن و مشمولین طرح

معاون مسکن و ساختمان وزارت شهرسازی درباره ودیعه وام مسکن افزود: کسانی که قرارداد اجاره مسکن خود را در سال ۹۹ تمدید کرده اند مشمول این تسهیلات می‌شوند.

تعداد واجدین وام ودیعه مسکن

محمودزاده افزود: در حال حاضر ۸۲۱ هزار نفر واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن هستند که ۳۲۳ هزار نفر مدارک خود را در سامانه طرح اقدام ملی بارگذاری کرده اند.

اقدام نکردن واجدین شرایط وام ودیعه مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: در حال حاضر کمتر از ۱۹۵ هزار نفر توانسته اند وام ودیعه مسکن بگیرند و پرونده حدود ۱۲۰ هزار نفر در حال بررسی در بانک‌های عامل است. همچنین ۵۰۰ هزار نفر نسبت به تکمیل اطلاعات خود در سامانه طرح اقدام ملی اقدام نکرده اند.

آخرین زمان مهلت دریافت وام ودیعه مسکن

اگر تا پایان بهمن ماه این تسهیلات دریافت نشود بانک ‌ها دیگر وام ودیعه مسکن پرداخت نخواهند کرد.

مبلغ کد رهگیری کارشناسی شده و مصوب

نخست اینکه مشاوران املاک برای صدور کد رهگیری پول قابل ملاحظه‌ای طلب می‌کردند که با اتاق اصناف هماهنگ کردیم تا هزینه صدور کد رهگیری ۲۵۰ هزار تومان باشد همچنین با مساعدت ستاد ملی کرونا قرار شد کسانی که فرم ج قرمز دارند ولی در حال حاضر فاقد مسکن و مستأجر هستند هم مشمول دریافت وام ودیعه شوند که در نتیجه ۱۲۰ هزار نفر به آمار مشمولان این تسهیلات افزوده شد.

نتیجه گیری وام ساخت مسکن رانندگان

برای وام ودیعه مسکن، وام رانندگان تاکسی دار، وام مسکن رانندگان برون مرزی و تمام مبالغی که برای وام های مسکن به افراد نیازمند پرداخت می شود با توجه به سودی که در نهایت بازپرداخت انجام می دهند و شرایط حاکم یر اکنون زندگی اش باید تصمیم گیری شود.

 

دیدگاه خود را بیان نمایید

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.