دلیل حمایت بانک مهر ایران از دانشجویان با اعطای وام دانشجویی

0

دلیل حمایت بانک مهر ایران از دانشجویان

حمایت بانک مهر ایران از دانشجویان دلایل زیادی دارد. دوره‌ های شبانه، غیرانتفاعی، علمی‌-کاربردی، پیام‌ نور و آزاد بر اساس رشته تحصیلی و نوع دانشگاه، هزینه بیشتری را به دانشجویان و خانواده‌ هایشان تحمیل می‌ کنند. این هزینه‌ ها گاهی آنقدر زیاد می‌ شود که روی تصمیم آن‌ها برای ادامه تحصیل نیز، تأثیر می‌گذارد. دلیل مهم بانک مهر ایران از دانشجویان کمک به بقا و ادامه تحصیل می توان نام برد.

کمک‌هزینه تحصیلی دانشجویی نسبت به جمعیت دانشجویان

کمک هزینه ‌های تحصیلی می ‌توانند به ‌عنوان یکی از راه ‌حل‌های پیشنهادی مطرح شوند، اما منابع لازم و کافی برای تأمین این کمک‌ هزینه ‌ها با توجه به جمعیت تقریباً چهار میلیونی دانشجویان کشور، چندان آسان نیست.

حمایت وزارت علوم از دانشجویان

وزارت علوم سال ‌هاست که با استفاده از منابع صندوق رفاه دانشجویی با اولویت‌ بندی دانشجویان، کمک ‌هزینه‌های تحصیلی را در قالب وام‌ های دانشجویی پرداخت می‌ کند تا بخشی از این هزینه ‌ها را پوشش دهد، اما منابع این صندوق تنها بخشی از جمعیت دانشجویان کشور را تحت پوشش قرار می‌ دهد و همه دانشجویان نمی ‌توانند از این کمک‌ ها در طول دوران تحصیل خود بهره‌ مند شوند.

دلیل عدم حمایت بانک ها از دانشجویان برای اعطای وام

از طرف دیگر با توجه به اینکه افراد در دوران دانشجویی امکان اشتغال تمام وقت را ندارند، تسهیلات رایج بانکی به دلیل کارمزدهای بالا گزینه مناسبی برای آن‌ها نیستند.

وام دانشجویی بانک مهر ایران

تسهیلات مناسب برای دانشجویان، وام‌ های کم‌ هزینه و ارزان ‌قیمت با دوره پرداخت طولانی‌ مدت هستند و این همان ویژگی است که وام ‌های بانک قرض‌ الحسنه مهر ایران از آن‌ها برخوردار است. این بانک، علاوه بر تفاهم ‌نامه‌هایی که با صندوق رفاه دانشجویی برای تأمین منابع وام‌ های تسهیلاتی منعقد کرده، تفاهم ‌نامه‌های مختلفی را با بسیاری از دانشگاه‌ها به امضا رسانده است.

کاهش نرخ بهره در حمایت بانک مهر ایران از دانشجویان

بانک مهر ایران در نخستین گام، نرخ کارمزد تسهیلات قرض ‌الحسنه دانشجویی را از چهار درصد به سه درصد کاهش داده است. گام بعدی این بانک برای بهره‌ مندی دانشجویان از کمک ‌هزینه ‌های تحصیلی، امضای تفاهم‌ نامه با صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد، همکاری با دانشگاه پیام نور و دانشگاه علامه طباطبایی است.

بانک مهر ایران در خدمت رفاه دانشجویان

در تفاهم ‌نامه بانک قرض ‌الحسنه مهر ایران با صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، این بانک بخشی از منابع خود را برای اعطای وام شهریه به دانشجویان، در اختیار صندوق قرار می‌دهد. در طول مدت این همکاری چهار ساله، ۳۲۰ میلیارد تومان از منابع بانک مهر ایران، به پرداخت تسهیلات قرض ‌الحسنه دانشجویی به دانشجویانی پرداخت خواهد شد که توسط صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم معرفی شوند.

جزئیات حمایت بانک مهر ایران از دانشجویان

کارمزد این تسهیلات، سه درصد و حداکثر در طول هشت مرحله در دوران تحصیل به دانشجویانی که صندوق رفاه دانشجویی به بانک مهر ایران معرفی کند، پرداخت می ‌شود. مبلغ این تسهیلات، متناسب با مقطع تحصیلی و تا سقف ۲۰ میلیون تومان است.

استقبال از وام دانشجویی بانک مهر ایران

در این تفاهم‌نامه، با مشارکت بانک مهر ایران، توان تسهیلات‌ دهی صندوق رفاه دانشجویی وزرات علوم، دو برابر شده و دانشجویان بیشتری می ‌توانند از تسهیلات ارزان ‌قیمت قرض ‌الحسنه در طول دوران تحصیل خود بهره‌ مند شوند.

حمایت از دانشجویان دوره‌های دستیاری پزشکی

بانک مهر ایران همچنین تفاهم ‌نامه‌ای با صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت دارد و در چارچوب آن به دانشجویان دوره‌های دستیاری پزشکی و Phd تسهیلات پرداخت می‌کند.

جزئیات وام دانشجویی دوره های دستیاری

این تفاهم ‌نامه برای پوشش ۱۵ هزار نفر از دانشجویان دوره‌ های دستیاری پزشکی و Phd برنامه‌ ریزی شده و مبلغ آن برای هر فرد بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان خواهد بود. کارمزد این تسهیلات ۴ درصد و بازپرداخت آن ۴۸ ماه به‌ علاوه یک سال استراحت است.

کمک‌هزینه تحصیلی بانک مهر ایران برای دانشجویان دانشگاه آزاد

در تفاهم ‌نامه میان بانک قرض ‌الحسنه مهر ایران و دانشگاه آزاد، دانشجویان همه مقاطع تحصیلی در تمام واحدهای این دانشگاه در استان‌های مختلف کشور، امکان استفاده از تسهیلات قرض ‌الحسنه دانشجویی را دارند. بر این اساس هر دانشجو می‌تواند تا سقف ۲۰ میلیون تومان از تسهیلات قرض‌ الحسنه بانک مهر ایران با کارمزد سه درصد و دوره بازپرداخت دو تا چهار ساله استفاده کند.

تفاهم‌نامه بانک مهر ایران با دانشگاه پیام نور

در تفاهم ‌نامه بانک قرض ‌الحسنه مهر ایران با دانشگاه پیام نور، دانشجویان با معرفی‌ نامه از دانشگاه محل تحصیل خود می ‌توانند به یکی از شعب این بانک مراجعه کنند و در خواست وام دانشجویی بدهند. سقف وام دانشجویی بانک قرض ‌الحسنه مهر ایران برای دانشجویان دانشگاه پیام نور، حداکثر ۲۰ میلیون تومان است. دیگر مزیت این تفاهم ‌نامه برای دانشجویان دانشگاه پیام نور، دریافت وامی است که تقریباً برابر با کل شهریه دوران تحصیلشان است.

کالا کارت دانشجویان پیام نور

تمامی دانشجویان دانشگاه پیام نور می‌توانند برای خرید تجهیزات آموزشی مورد نیاز خود ضمن مراجعه به شعب بانک مهر ایران در سراسر کشور، کالاکارت دریافت کنند.

نتیجه کلی از حمایت بانک مهرایران از دانشجویان

این اقدامات بانک قرض الحسنه مهر ایران باعث می‌شود دانشجویان نگرانی‌ های کمتری برای تأمین هزینه ‌های دوره تحصیل خود داشته باشند. با دریافت تسهیلات قرض‌ الحسنه بانک مهر ایران، دانشجویان نیاز کمتری به کار در زمان تحصیل دارند و می‌توانند با تمرکز روی تحصیل خود، نتایج بهتری بگیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.