لطفا چند لحظه صبر کنید ...

برای دریافت جدیدترین مقالات مشابه مقاله‌ای که خواندید، ایمیل خود را وارد کنید.

وام 10 میلیونی بازنشستگی با اولویت های مشخص شده از صندوق بازنشستگان

  • 0
  • ۹۹/۰۹/۱۵
  • خواندن: 8 دقیقه
وا م10 میلیونی بازنشستگی که به بازنشستگان کشوری نه لشکری با اولویت بندی های مشخص اعطا می شود و واجدین شرایطی که اول حقوق بازنشستگی را از بانک صادرات دریافت می کنند و در سایت صندوق رفاه بازنشستگان در مدت زمان فراخوان شده ثبت نام کرده اند اکنون با جزئیات می توانند در مورد این وام ، فیلترها و دلیل حذف عده ای از متقاضیان در مطلب زیر اطلاعات بگیرند و جواب سوال های خود را پیدا کنند.
وام 10 میلیونی بازنشستگی

وام 10 میلیونی بازنشستگی

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی فرد با بیان اینکه مبلغ وام ضروری 10 میلیون تومان است، گفت: همانند دوره های گذشته این تسهیلات با کارمزد 4 درصد و اقساط 36 ماهه ارائه می شود و بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری می توانند با توجه به شرایط عنوان شده در سایت از 1 تا 30 آبان ماه سال جاری به مدت یک ماه با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir و سایت صندوق بازنشستگی به نشانی cspf.ir اقدام به ثبت نام کنند.

  • قابل توجه کاربران که مرتب سوال می پرسند، آیا ثبت نام امکان دارد. 30 آبان؛ آخرین روز ثبت نام اعلام شده بود.

اولین فیلتر حذف متقاضیان

مرتضایی فرد مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: متقاضیان طبق شرایطی که در زمان ثبت نام بر روی سایت درج می شود، می توانند ثبت نام کنند. بازنشستگانی که در مراحل اول و دوم سال 98 (مهر سال 98 تا مهر سال 99) از وام ضروری 7 یا 10 میلیون تومانی استفاده کرده باشند، حتی در صورت ثبت نام نیز در این مرحله به آن ها وام تعلق نخواهد گرفت.

  • قابل توجه کاربرانی که سوال می پرسند ما نیمه اول سال وام از صندوق گرفته ایم آیا دوباره مشمول وام 10 میلیونی بازنشستگان می شویم. این افراد شامل وام نیستند.

ثبت نام اینترنتی وام حقی ایجاد نمی کند

وی با بیان این نکته که ثبت نام در سامانه اینترنتی، حقی را برای پرداخت وام به متقاضی ایجاد نخواهد کرد، اظهار داشت: پس از اتمام مهلت ثبت نام یک ماهه، سوابق متقاضیان از جمله مجموع وام های دریافتی، بهره مندی از سایر تسهیلات رفاهی، میزان حقوق و غیره بررسی و اولویت بندی شده و بر اساس میزان اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل، «واجدین شرایط» تعیین و اسامی آنها در سامانه اعلام می شود.

مدت انتظار برای اعطای وام 10 میلیونی بازنشستگان

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه زمان پرداخت وام دوره جدید پس از اتمام ثبت نام اینترنتی اعلام می شود، افزود: پرداخت وام ضروری واجدین شرایط به صورت ماهانه و با توجه به سقف تعیین شده توسط بانک عامل صورت می گیرد و وام ضروری واجدین شرایط دارای امتیازهای اول به ترتیب در ماه های ابتدایی پرداخت خواهد شد.

  • قابل توجه کاربرانی که سوال می پرسند مدت انتظار چقدر است. بعد از واجد شرایط بودن نسبت به امتیازی که اعلام شد به متقاضیان با توجه به اولویت وام داده خواهد شد. یعنی در اولویت های آخر بودن مانع پرداخت یا ندادن نیست.

اعلام نتایج وام 10 میلیونی صندوق بازنشستگان

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی فرد با اشاره به مشخص شدن نتایج ثبت نام وام ضروری 10 میلیون تومانی این صندوق گفت: نتایج مرحله نخست ثبت نام وام ضروری که 30 آبان ماه مهلت ثبت نام آنلاین آن به اتمام رسیده بود، مشخص شده و 129 هزار و 750 نفر واجد شرایط دریافت این تسهیلات شدند.

زمان مشاهده اسامی واجد اعطای وام 10 میلیونی بازنشستگی

مرتضایی فرد با بیان اینکه «نتایج و اسامی واجدان شرایط از 10 آذرماه در سایت اصلی صندوق بازنشستگی قابل مشاهده است» گفت: اسامی واجدین شرایط در سایت صندوق به نشانیcspf.ir قرار گرفته و افراد می توانند با شماره دفترکل بازنشستگی، کد ملی و شماره حساب بانک صادرات که از آن حقوق بازنشستگی دریافت می کنند، نتایج اعلامی را مشاهده کنند.

  • قابل توجه کاربرانی که مکرر سوال می پرسند ما بازنشسته ایم اما حقوق از بانکی با نام دیگر می گیریم؛ شرط اول دریافت حقوق بازنشستگی از بانک صادرات است. توجه کنید دریافت وام کالا و خرید لوازم خانگی اسنوا هم شرطش همکاری با بانک صادرات و دریافت حقوق از این بانک بود.

دلیل حذف یک سری از متقاضیان در وام 10 میلیونی بازنشستگان

وی به متقاضیانی که از لیست دریافت کنندگان وام ضروری در این مرحله حذف شده اند، اشاره کرد و افزود: ورثه پسر که در سه سال آینده از لیست وظیفه بگیری حذف می شوند، وظیفه بگیران تک ورثه ای که سن آنان بیش از 80 سال باشد، بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نشده باشد و رکوردهایی که فرم رضایت نامه وراث آنها در سامانه تایید نشده باشد، چهار دسته ای هستند که در ابتدا از لیست واجدان شرایط حذف شده اند.

دو عامل مهم اعطای وام در اولویت بندی

مرتضایی فرد در ادامه اظهار داشت: پس از حذف این چهار گروه، تمامی متقاضیان باقی مانده بر اساس عواملی چون مجموع مانده وام های ضروری دریافتی (به ترتیب از کمترین به بیشترین مجموع وام دریافتی) و حقوق دریافتی (بر اساس آخرین حکم صادره و به ترتیب از کمترین به بالاترین حقوق دریافتی) به صورت سراسری اولویت بندی شدند و در نهایت تعداد 129 هزار و750 نفر واجد شرایط دریافت وام شدند.

شش مرحله برای اعطای وام 10 میلیونی بازنشستگی

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه «سقف اولویت بندی پرداخت وام برای هر ماه 21 هزار و 625 دفترکل است» گفت: این تسهیلات در شش مرحله پرداخت می شود که در مجموع 129 هزار و 750 دفترکل وام را دریافت می کنند.

تسهیلات دریافتی از کی آغاز و چه زمان اتمام می یابد

اعطای وام از اواخر آذر 99 تا آغاز می شود و در سال جدید 1400به حساب واجدان شرایط واریز و تا اردیبهشت ماه پایان می پذیرد.

دیدگاه خود را بیان نمایید

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.