لطفا چند لحظه صبر کنید ...

برای دریافت جدیدترین مقالات مشابه مقاله‌ای که خواندید، ایمیل خود را وارد کنید.

مهم ترین اخبار بانکی با تاثیر از موج سوم بیماری خانمان سوز کرونا

  • 0
  • ۹۹/۰۹/۰۱
  • خواندن: 6 دقیقه
مهم ترین اخبار بانکی در روزهای آخر آبان ماه متاثر از موج سوم کرونا تصمیم گیری شده است تا با توجه به شرایط بحرانی تردد مشتریان، به بانک ها (با توجه به پایین آوردن شیوع بیماری و البته تعطیلی بانک) کنترل شود. در مطلب زیر به این خبرها برای اطلاع شما کاربران عزیزمان می پردازیم.
اخبار بانکی با تاثیر از موج سوم کرونا

مهم ترین اخبار بانکی به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی

مهم ترین اخبار بانکی به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی بیان می شود که بخشنامه آمده است: با عنایت به شرایط خاص بهداشتی کشور و موج سوم کرونا و در راستای مدیریت کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و کاهش مراجعات مردم به شعب بانک ها ضروری است دستور فرمایید موارد زیر با اولویت آنی در دستور کار بانک قرار گرفته و بر رعایت آن نظارت دقیق به عمل آید.

سقف انتقال وجه درون بانکی
مهم ترین اخبار بانکی به سقف انتقال وجه کارت به کارت شتابی و درون بانکی بر می گردد که از مبدا هر کارت به 100 میلیون ریال در هر روز افزایش می یابد. لازم به ذکر است میزان کارمزد انتقال وجه بیش از 30 میلیون ریال به صورت پلکانی لحاظ خواهد شد.

انطباق کارت ملی و انطباق آن با سیم کارت

سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت سازها ( اپلیکیشین مانند آپ) از 10 میلیون ریال به ۳۰ میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است. با توجه به خطرات ناشی از سوء استفاده های احتمالی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست.

* لازم به ذکر است در صورت پیوستن به بانک ها و پرداخت سازها به هاب فناوران مالی این سقف می تواند تا مبلغ 50 میلیون ریال افزایش یابد.

مهم ترین اخبار بانکی در مورد تمدید مدت انقضا

امکان تمدید تاریخ انقضای کارت های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری تا پایان سال ۹۹ و به مدت یک سال بلامانع است. ضروری است اقدامات لازم برای احراز هویت غیر حضوری و اطلاع رسانی به مشتریان صورت گیرد.

سقف صدور کارت هدیه در وضعیت کرونایی
سقف صدور کارت هدیه تا اطلاع ثانوی و به صورت موقت به ۲۰ میلیون ریال افزایش یابد

کاهش زمان فعالیت های حضوری
ضروری است فرآیند های افتتاح حساب و دریافت تسهیلات در راستای کاهش زمان حضور مشتریان در شعب اصلاح شود و مشتریان بتوانند تمام اقدامات لازم نظیر تکمیل فرم ها را به صورت غیرحضوری انجام دهند و پس از مراجعه حضوری صرفاً برای احراز هویت و با صرف حداقل زمان در کوتاه ‌ترین زمان ممکن امور مربوط به پایان رسد.

آخرین خبر مهم بانکی در مورد وام کرونایی

دکتر عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: پرداخت وام قرض الحسنه یک میلیونی به حدود ۱۰ میلیون سرپرست خانوار که درآمد ثابت ندارند از محل همان اعتبارات ۷۵ هزار میلیارد تومانی اختصاصی نظام بانکی برای مقابله با آثار کرونا است.

دلیل ادامه روند سیاست های مالی بانک مرکزی

برای حفظ ثبات مالی و جلوگیری از انحراف از هدف تورمی، علی رغم نیاز به منابع مالی جهت تأمین نیازهای معیشتی مردم، بانک مرکزی چاره ‌ای جز ادامه سیاست‌ های انضباطی خود و عدم انبساط جدید پولی ندارد.

کنترل تورم در روزهای بحران مریضی

با توجه به اهمیت کنترل نقدینگی و تورم، کمک ‌های دیگری نیز که از سوی دولت و مجلس محترم برای معیشت مردم درنظر گرفته می ‌شود، به این نکته مهم توجه داشته ‌اند و به منابعی غیر از منابع بانک مرکزی، برای تأمین آن، تکیه می ‌کنند. بانک مرکزی درخصوص کنترل تورم حداکثر تلاش خود را به عمل آورده و از تمام ابزارهای لازم استفاده خواهد کرد.

نتیجه کلی از دو خبر مهم بانکی در روزهای آخر آبان ماه

در آذرماه که برای کنترل شیوع بیماری کرونا برخی از مشاغل تعطیل می‌شوند، شعب بانک‌ ها با حداکثر نصف تعداد کارکنان فعالیت خواهند داشت. ضمن قدردانی از تلاش‌های فداکارانه تمام فعالان بانکی در شعب بانک ‌ها، تمهیدات لازم برای کاهش ضرورت حضور مشتریان در شعب ، براساس دستور العمل‌ های ابلاغی، پیش‌بینی شده است. در وضعیتی که داشتن نقدینگی و تامینش در این روزها یکی از مهم ترین مشکلات افراد برای عدم حضور در بانک ها تلقی می شود سعی بر کنترل وضعیت و حفظ سلامتی دو طرف(کارمندان بانک، مشتریان) اقدام به تغییر ارقام جا به جایی غیرحضوری شده است.

 

دیدگاه خود را بیان نمایید

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.