لطفا چند لحظه صبر کنید ...
انجمن وام چی دایر شد، برای تبادل با سایرین اینجا کلیک کنید.

وام مسکن

نسخه صوتی متن

چطور بدون سپرده گذاری وام مسکن دریافت کنیم ؟

وام مسكن یکی از پرطرفدارترین وام هاست؛‌ اين وام صرفاً برای تسهيل خانه‌دار شدن افراد ارائه می شود. بديهی است كه مسكن يكی از نيازهای اساسی انسان بوده، و وام مسکن یکی از راه هایی است که مسیر خرید مسکن را برای ما هموار می کند.

دلیل رونق بازار مسکن

به دلیل نیاز به سرپناه، همواره باعث رونق بازار وام مسكن بوده است، در هيچ دوره‌ای نبوده كه مردم نياز به مسكن يا تعويض آن نداشته باشند. با اين حال می بينيم كه بسياری از خانوارها با گذشت ساليان دراز از زندگی مشترك، موفق به خريد خانه و ملك شخصی نشده‌اند.

راه کار دولت برای مسکن خانوار جامعه

يكی از تدابيری كه دولت‌ها برای كاهش مسائل و مشكلات مربوط به مسكن انديشيده‌اند، ارائه تسهيلاتی در قالب وام مسكن به متقاضيان است. وام مسكن در انواع مختلف و با شرايط خاصی (چه در نحوه پرداخت وام و چه برای وام‌گيرنده) ارائه می شود.

وام مسکن

اخذ وام مسکن

خانواده‌های زيادی هستند كه به دلايل مختلف از جمله ناآشنایی با شرايط اخذ وام مسكن، نداشتن شرايط لازم جهت دريافت وام مسكن، قوانين و مقررات سختگيرانه جهت پرداخت وام مسكن و… با گذشت سال‌ها از آغاز زندگي مشترك و داشتن چند فرزند،‌ هنوز موفق به تهيه مسكن شخصی نشده‌اند.

ازدواج و رابطه مستقیم با مسکن

بسياری از جوانان نيز به خاطر نداشتن مسكن، جرأت اقدام به ازدواج را از دست می دهند. با اين حال افراد زياد ديگری نيز هستند كه با اطلاع به موقع از وام‌های ارائه‌شده از سوی بانك‌ها جهت تهيه مسكن و نيز احراز شرايط مورد نياز بانك‌ها و مؤسسات وام‌دهنده، به سرعت موفق به دريافت وام مسكن می شوند.

تغییر اولویت

گاه در بين واجدين شرايط دريافت وام مسكن، افرادی به دلايلی از جمله مهاجرت يا تغيير اولويت‌های مالی و سرمايه‌ای، نيازی به وام مسكن خود ندارند؛ از طرفی افراد زيادی هم هستند كه متقاضی دريافت اين وام‌ها هستند اما به دلايلی مانند از دست دادن زمان جهت ثبت نام وام مسكن، موفق به دريافت اين وام نشده‌اند.

وام چی پل ارتباطی بین فروشنده و خریدار

وام چی؛ پل ارتباطی ميان خریداران و فروشندگان وام مسکن و همچنین سایر وام ها می باشد؛ به صورتی که شما بدون واسطه و حضور دلال مستقیما با صاحب وام وارد معامله می شوید. وام چی با فراهم نمودن آموزش های ۳۶۰ درجه در خصوص انواع وام ها، و تدوین راه کارهای معاملات امن، همواره سعی بر آن داشته تا فضايی كه برای معاملات وام مسکن و سایر وام ها در بستر وام چی صورت میپذیرد، فضايی امن و مطمئن باشد.

مبادلات وام مسكن در وام چی به چه صورت است؟

وام چی به‌عنوان اولين و بزرگترين مرجع تخصصی خريد و فروش وام، ارائه ضمانت و سرمايه‌گذاري؛ فهرستي از صدها وام مسكن آماده به واگذاری در كمتر از ۱۰ روز را برای متقاضيان تهيه كرده است. كافی است متقاضیان، ضمانت های مورد نیاز آگهی های وام مسکن ثبت شده موجود در سایت وام چی را تامین نموده و بدون سپرده گذاری اقدام به دریافت این وام ها نمایند.

آگهی های وام مسكن در وام چی

صاحبان وام مسكن كه قصد فروش وام خود را دارند، بنا به دلايلی از جمله نداشتن ضامن، نياز به وجه نقد، عدم توانايی پرداخت اقساط، تغيير اولويت‌های زندگی، مهاجرت و… امكان دريافت وام مسكن خود را ندارند؛‌ به همين دليل وام خود را جهت فروش، بر روی سايت وام چی آگهی كرده و بر اساس جدولي كه وام چی فراهم كرده، اطلاعات كامل وام خود را به همراه نحوه واگذاري، در قسمت جزئيات هر وام درج نموده‌اند.

درج آگهی 

امكان درج آگهی واگذاری و فروش وام مسكن برای تمامی فروشندگان به صورت رايگان فراهم است. كافی است متقاضيان، فهرست آگهی های وام مسكن موجود در وام چی را بررسی كرده و با آگهی دهندگان تماس بگيرند.

تقاضای وام مسكن در وام چی

متقاضيان و خريداران وام مسكن با توجه به فهرستی كه از سوی عرضه‌كنندگان اين وام در وام چی تهيه شده است، می توانند وام مورد نظر خود را خريداری كنند. همچنين اين امكان برای متقاضيان وجود دارد كه آگهی وام موردنظر خود را بر اساس اولويت‌های خود در جدولی كه وام چی بدين منظور تهيه كرده، به صورت رايگان ثبت كنند.

وام مسکن

نحوه بررسی آگهی های وام مسكن در وام چی

ابتدا وارد فهرست وام ها در وام چی شده، فهرست وام‌های مسكن را باز كرده و از ميان آگهی های درج‌شده، آگهی مورد نظر خود را پيدا كنيد. جزئيات آگهی و همچنين راهنمای معامله امن را به دقت مطالعه نموده و در انتها با متقاضي يا فروشنده وام مسكن تماس بگيريد.

کسب اطلاعات تکمیلی

پس از كسب اطلاعات تكميلي وام مسكن از فروشنده، حتما اين اطلاعات را از طريق شعب بانكي ارائه‌دهنده وام مطابقت داده و موجوديت وام را استعلام كنيد. بعد از استعلام، حتما يك قرارداد محضری بين خريدار و فروشنده وام امضا نموده و از فروشنده بابت ضمانت اجرای تعهد، چك به همراه سفته دريافت كنيد.

ضمانت وام بانکی 

در اين مرحله ضمانت‌های موردنظر برای دريافت وام موردنظر را به بانك ارائه نموده تا فروشنده وام، بتواند وام را دريافت كند. در انتها طبق توافق مورد امضا با فروشنده، درصد مورد توافق را به ايشان پرداخته و مابقی وام را دريافت نماييد. ازآنجاكه ضمانت‌ها از جانب شماست، بديهی است پرداخت اقساط وام نيز بر عهده شما خواهد بود.

نحوه تهیه قراردادهای خرید و فروش انواع وام بانکی:

تیم حقوقی وام چی برای حفظ امنیت معاملات كاربران، قراردادهایی جهت خرید و فروش وام تنظیم نموده است به گونه‌ای كه اين قراردادها تمام منافع كاربران برای انجام يك معامله امن را تأمين می كند. برای دسترسی به لیست قراردادها می توان از دو طریق اقدام نمود :

 • انتخاب گزینه بانک قراردادها در قسمت ناحیه کاربری .
 • مطالعه راهنمای معامله امن در انتهای هر آگهی .

در انتها برای دسترسی به فهرست وام‌های مسكن موجود در سایت وام چی، بر روی دکمه زیر کلیک نموده و با صاحبین آگهی‌های وام مسكن ثبت‌شده برای فروش در سایت، تماس حاصل نموده و با آنها وارد معامله شوید.

 

سوالات متداول

آیا اگر وام مسکن از بانک دیگر بگیریم دیگر نمی شود وام بانک مسکن بگیریم ؟

خیر مشکلی وجود ندارد برای گرفتن وام از بانک مسکن هم می توانید اقدام کنید.

سقف وام مسکن در سال ۹۹ افزایش یافت ؟

سقف وام مسکن در سال ۹۹ افزایش داشته و مربوط به وام اوراق می باشد و رقم وام مسکن یکمی تغییر نکرد

چند نوع وام مسکن داریم ؟

بانک مسکن خانه یکمی ها که به فردی که سند ملکی به نامش نباشد با افتتاح حساب و خواب سپرده، تعلق می گیرد و نوع دیگر وام مسکن با خرید اوراق می باشد که مهم نیست که قبلاً سند ملکی به نامتان بوده یا نبوده است.

سقف وام چه مسکنی در سال ۹۹ افزایش یافت ؟

سقف وام مسکن در سال ۹۹ افزایش داشته و مربوط به وام اوراق می باشد و رقم وام مسکن یکمی تغییر نکرد.

مدت زمان تسویه وام های بانک مسکن چند وقت است ؟

بانک مسکن برای تسویه وام هایش ۱۲ سال زمان گذاشته است.

دیدگاه خود را بیان نمایید

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • قاسم ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ در ۴:۲۷ ب٫ظ

  سلام من یک وام ۵۰۰ میلیون تومانی لازم دارم سند منزل که نیاز به رهن گذاشتن باشد دارم لطفا در اسرع وقت راهنمایی بفرمایید

  • سردبیر تحریریه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ در ۵:۰۲ ب٫ظ

   سلام
   کاربرعزیز.
   اگر دنبال خرید وام هستید به آگهی های ثبت شده در سایت قسمت وام ها مراجعه کنید. ئر صورت ضرورت وام مسکن باید اوراق بخرید و درصورت تاهل با همسرتان نصف مبلغ مورد نظر را برای مسکن به دست خواهید آورد. در غیر این صورت با ضامن ملک و انعطاف بانک ملی در وام دهی با توجه به شرایط متقاضی می توانید به بانک ملی مراجعه کنید.
   باتشکر تیم وام چی

 • 0913***4854 ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ در ۱:۳۰ ب٫ظ

  بسیارخوب وخداپسندانه است.

  • سردبیر تحریریه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ در ۶:۰۱ ب٫ظ

   سلام.
   سپاس از نظر شما کاربرعزیز
   باتشکرتیم وام چی

 • 0919***6700 ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ در ۵:۵۹ ب٫ظ

  سلام و وقت بخیر
  من قصد گرفتن وام دارم به مبلغ ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان آیا با داشتن سند ملکی و داشتن گواهی کسر حقوق امکان دریافت وام وجود دارد لطفاً راهنمائی کنید با تشکر از سایت خوبتون.

  • سردبیر تحریریه ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ در ۸:۰۰ ب٫ظ

   سلام.
   کاربر گرامی
   سند ملکی ضمانتیست که درصد بالایی از بانک ها به راحتی برای ضمانت آن را می پذیرند و حتی با کارشناسی ملک تا ۷۰ درصد آن را به فرد تسهیلات هم ارائه می دهند.
   باتشکر تیم وام چی

 • 0921***7660 ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ در ۷:۴۳ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر.میخواستم بدونم اگهی هایی ک تو سایت هست وام ها گرفته شده س؟؟؟ اگه اماده نیس بعد از پرداخت مبلغ فروش ب صاحب اگهی چ مدت طول میکشه تا وام گرفته شه؟

  • سردبیر تحریریه ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ در ۹:۴۵ ب٫ظ

   سلام.
   کاربر گرامی با پشتیبان آنلاین گفتگو کنید. شماره تماس و تماس با ما هم برای رفع ابهام شما کمک بزرگی است.
   باتشکر تیم وام چی

 • 0930***7529 ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ در ۶:۳۷ ق٫ظ

  خریدوام مسکن فوری خریدارم۵۰تا۶۰ تومان تلفن ۰۹۳۰۶۰۰۷۵۲۹

  • پشتیبان ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ در ۶:۰۰ ب٫ظ

   درود بر شما
   کاربر گرامی بررسی لیست وام های سایت وام چی میتواند برای شما مفید واقع شود
   خدمت شما
   https://vamchi.com/loans
   با احترام

 • 0939***9169 ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ در ۳:۴۷ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر.
  من یک وام خرید مسکن ۱۰۰ میلیونی با نرخ بازپرداخت ۸درصد به نام خودم دارم . وام از نوع خرید مسکن یِکُم است. برای کسانی که مسکن ب نام خودشون ندارن.
  میخواستم بدونم امکان فروش و انتقال وام رو به شخص دیگری دارم یا خیر؟
  ممنون

  • سردبیر تحریریه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ در ۹:۴۲ ب٫ظ

   یلام.
   بله کاربر گرامی
   وامتان را آگهی کنید و اطلاعات کامل را ارائه و قیمت فروش را منطقی انتخاب کنید تا زودتر به نتیجه برسید.
   باتشکر تیم وام چی

 • ناشناس ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ در ۳:۲۰ ق٫ظ

  سلام.آیاباپروانه ساختمان ازبانک مسکن میشه بیست میلیون وام تعمیرات بگیریم ضامن هم کسراقساط دارم

  • سردبیر تحریریه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ در ۱:۱۳ ب٫ظ

   سلام.
   وام تعمیرات مسکن با ضمانت همان ملک از بانک ملی با کارشناسی ملک برای مشخص شدن ارزش ملک و سقف وام اتفاق می افتد.
   باتشکر تیم وام چی

 • 0915***4194 ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ در ۱۱:۱۰ ق٫ظ

  من یک ملک را میخواستم بخرم به ۸۵۰ میلیون , نوبت وام از مهر اقتصاد به مبلغ ۴۰۰ میلیون دارم . الان فروشنده قیمت نهایی را یکدفعه کرده ۲۵۰۰۰۰۰۰۰۰ تومن .درنتیجه باید دنبال وام ۲میلیاردی باشم . راهنمایی میفرمایید چگونه تهیه کنم.

  • سردبیر تحریریه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ در ۲:۳۲ ب٫ظ

   سلام.
   کاربر گرامی
   متاسفیم که در چنین شرایط اقتصادی زندگی می کنیم. شما می توانید وارد آگهی وام های فروشی شوید و در ان جا شهر و مبلغی که با شما هماهنگ است را انتخاب و اشتراک تهیه و خودتان وارد مذاکره شوید.
   باتشکر تیم وام چی

 • مجتبی عزیزی ۱۴ مهر ۱۳۹۹ در ۴:۳۳ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر من میخام از بانک مسکن ی وام مسکن اوراق بگیرم ب مبلغ ۱۵۰۰۰۰۰۰۰ملیون تومن اقساط آن را مشخص میکنین ماهی چقد میفته؟

  • سردبیر تحریریه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ در ۵:۰۸ ب٫ظ

   سلام.
   کاربر گرامی
   وام چی محاسبه گر آنلاین دارد. مبلغ وام. مدت زمان و نرخ بهره را وارد کنید برای شما با دو فرمول محاسبه می کند.
   باتشکر تیم وام چی

 • 0936***2930 ۲۳ آبان ۱۳۹۹ در ۶:۵۵ ق٫ظ

  سلام. سپاس از شما.
  من یک ملک میخوام بخرم حدود ۲۰۰ میلیون. دنبال یه وام جانبازی هستم که اقساطش طولانی مدت باشه. آیا با یک وام جانبازی میتونم خونه‌ی مورد نظرم رو بخرم؟ لطفا توضیح میدید؟

  • سردبیر تحریریه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ در ۲:۴۹ ق٫ظ

   سلام.کاربر گرامی
   وام جانبازی مدت اقساطش مشخص است.
   با این قیمت و داشتن سرمایه معمول بله قابلیت مالک شدن را دارد.
   باتشکر تیم وام چی