وام قرض الحسنه بانک مهر ایران برای متقاضیان با طرح حمایتی فرد حقیقی

2

وام قرض الحسنه از بانک مهر ایران

بانک قرض‌ الحسنه مهر ایران در چارچوب طرح حمایتی فرد حقیقی، امکان دریافت تسهیلات قرض‌ الحسنه را در کوتاه ‌ترین زمان ممکن برای مشتریان فراهم کرده است.

اعلام روابط عمومی بانک مهر ایران

روابط عمومی بانک قرض ‌الحسنه مهر ایران اعلام کرد، از آنجایی که تمام منابع این بانک از محل سپرده ‌های مردمی تأمین می‌ شود، در نتیجه بانک نیز از محل همین منابع قادر به پرداخت تسهیلات قرض‌ الحسنه است.

منابع وام بانک مهر ایران

به عبارت دیگر مشتریان این بانک در چارچوب عقد قرض‌ الحسنه، مبالغی را نزد این بانک سپرده‌ گذاری می‌کنند که بانک از آن محل به متقاضیان، تسهیلات  یا وام قرض‌الحسنه از بانک مهر ایران پرداخت می ‌کند.

گردش مالی و تسهیلات با حمایت مشتری

اگر در آینده همان فرد نیاز به دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه داشته باشد، بانک مبلغ مورد نیاز وی را از محل سپرده ‌های دیگران به وی پرداخت می ‌کند. در حقیقت سازوکار یاد شده مصداق این بیت ملک‌الشعرای بهار است که می‌گوید: دگران کاشتند و ما خوردیم/ ما بکاریم و دیگران بخورند.

طرح حمایتی فرد حقیقی

با این همه، از آنجایی که تقاضا برای تسهیلات قرض‌ الحسنه بالاست، بانک مهر ایران در چارچوب طرح حمایتی فرد حقیقی، راهکاری را در نظر گرفته تا صف انتظار برای متقاضیان تسهیلات قرض ‌الحسنه کوتاه ‌تر شود. طرح حمایتی فرد حقیقی برای مشتریانی طراحی شده که می ‌خواهند هر چه سریع ‌تر از تسهیلات قرض‌ الحسنه استفاده کنند. در حقیقت این طرح مناسب حال افرادی است که فرصت ایجاد میانگین حساب لازم برای دریافت تسهیلات را ندارند.

ساز و کار طرح حمایتی فرد حقیقی

در طرح حمایتی فرد حقیقی، متقاضی با بخشی از مبلغ تسهیلات مورد نیاز خود را در صندوق اجتماعی شعبه سپرده می‌کند. بر اساس انتخاب خود (۴۰، ۵۰ یا ۵۵ درصد) از هم ‌افزایی همزمان بانک متناسب با مبلغی که خود سپرده ‌گذاری کرده، برخوردار می‌ شود. متعاقباً متقاضی پس از سپری شدن مدت انتظار تعیین شده برای تسهیلات، پس از تکمیل پرونده خود، در چارچوب این طرح تسهیلات را دریافت می‌کند.

شرایط دریافت تسهیلات طرح حمایتی فرد حقیقی

مشارکت فرد وام ‌گیرنده در صندوق اجتماعی شعبه متناسب با سپرده‌ گذاری مبلغ به اندازه بخشی از تسهیلات مد نظر و بر اساس انتخاب خود خواهد بود.

مدت بازپرداخت وام قرض الحسنه بانک مهر ایران

مدت بازپرداخت جهت دریافت تسهیلات، حداکثر ۳۶ ماه است. نرخ کارمزد تسهیلات طرح حمایتی فرد حقیقی از محل وجوه صندوق اجتماعی شعبه ۲ درصد در سال و از محل منابع بانک ۴ درصد در سال است.

مسدودی حساب و نقش ضمانتی

آزادسازی مبلغ سپرده‌گذاری مشتری پس از تسویه تسهیلات امکان ‌پذیر است. و در طول دوره بازپرداخت نقش ضمانتی دارد.

دریافت مجدد وام قرض الحسنه مهر ایران بدون انتظار

قابلیت دریافت تسهیلات مجدد پس از تسویه تسهیلات دریافتی و در صورت عدم برداشت مبلغ تودیعی، با حمایت ۵۰ درصدی از سوی بانک و بدون طی مدت انتظار مجدد امکان‌پذیر خواهد بود.

وامی با رعایت سقف فردی

شرکت در طرح حمایتی فرد حقیقی برای تمام افراد با رعایت سقف فردی امکان ‌پذیر است. متقاضیان دارنده حساب قرض ‌الحسنه پس‌ انداز نزد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، می‌توانند با مراجعه به هریک از ۵۳۰ شعبه بانک در سراسر کشور و تکمیل فرم ‌های طرح، از مزایای این طرح بهره ‌مند شوند.

نمونه ‌ای از دریافت تسهیلات طرح حمایتی فرد حقیقی

مشتری با مراجعه به شعبه و اطلاع از شرایط طرح حمایتی فرد حقیقی دریافت تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی با بازپرداخت ۳۶ ماه را درخواست می ‌کند. به همین منظور با تأمین مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال در حساب پس ‌انداز خود، اقدام به تکمیل فرم ‌های طرح یاد شده می ‌کند. شعبه نیز بر اساس درخواست وی، نسبت به انتقال مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به صندوق اجتماعی شعبه اقدام می‌ کند.

پرونده کامل پرداخت به موقع وام از بانک مهر ایران

با توجه به شروع مدت انتظار از زمان انتقال، مشتری نسبت به تکمیل پرونده تسهیلاتی خود اقدام کرده و پس از اتمام دوره انتظار، شعبه در صورت تکمیل بودن پرونده، نسبت به واریز تسهیلات به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال از محل منابع بانک با کارمزد ۴ درصد و ۲۰۰ میلیون ریال از محل وجوه صندوق اجتماعی شعبه با کارمزد ۲ درصد در حساب پس انداز وی با بازپرداخت ۳۶ ماهه اقدام خواهد کرد.

 

 

2 نظرات
  1. مهسا می گوید

    با سلام این وام رو چطور میشه دریافت کرد؟

    1. مریم داوریان می گوید

      سلام. در متن که توضیح داده شده است. فرد در بانک اگر دارید اقدام کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.