لطفا چند لحظه صبر کنید ...
از این پس هیچ گونه آگهی وام، ضمانت و سرمایه ای بر روی وام چی درج نخواهد شد. سازو کار جدید وام چی به زودی اعلام خواهد شد.

وام جانبازی

نسخه صوتی متن

وام جانبازی چیست و چه افرادی واجد شرایط دریافت این وام هستند؟

وام جانبازی که یک نوع از تسهیلات بانکی ( وام اشتغال زایی جانباز هم وجود دارد.) می باشد صرفا به افراد جانباز تعلق می گیرد. البته برای دریافت این وام شرایط بسیاری لازم است. در کل وام جانبازی فقط به جانبازان بالای ۲۵ درصد جانبازی به بالا تعلق می گیرد. علاوه بر خود جانبازان، فرزندان آنها، ایثارگران، خانواده های شهدا و جانبازانی که معلولیت آنها بالای ۷۰ درصد باشد می توانند از این مزیت برخوردار شوند.

 • طبق تبصره ۱۵ قانون بودجه باید به کلیه جانبازان بدون در نظر گرفتن معلولیت تمامی تسهیلات تعلق بگیرد که در میان درد و دل های جانبازان عزیز انگار این امر هنوز محقق نشده است.
 • جانبازن زیر بیست و پنج  درصد هم مشمول دریافت وام مسکن می باشند. متن بند تبصره ۱۵: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از طریق بانک های عامل در سال ۱۳۹۴ به تعداد یکصد هزار نفر از جانبازان با اولویت درصد جانبازی، آزادگان، خانواده شهدا (همسر، والدین و فرزندان)‌، رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور در جبهه، فرزندان جانبازان هفتاددرصد (۷۰%) و بالاتر و وراث تحت تکفل جانبازان بیست‌و‌پنج درصد (۲۵%) و بالاتر و وراث تحت تکفل آزادگان متوفی فقط یک فقره تسهیلات مسکن براساس قوانین مربوط و برابر قانون الزام بانکها به پرداخت تسهیلات به وراث جانبازان و آزادگان متوفی

وام جانبازی

وام جانبازی به چه كسانی تعلق مي‌گيرد؟

همانند ساير وام‌ها،‌ اين وام نيز شرايط و مقرراتی دارد. بخشي از اين شرايط مربوط به دريافت‌كنندگان اين وام است؛ براساس مصوبات مجلس شورای اسلامی، بانك مركزی در سال ۱۳۹۵ موظف به پرداخت وام خريد يا ساخت مسكن به واجدين شرايط مي‌باشد؛ اين وام‌ها از طريق بانك‌های عامل قابل پيگيری و پرداخت است.

شرایط اخذ وام جانبازی

از جمله شرايط اخذ وام جانبازی برای جانبازان و خانواده‌های آنان، در نظر گرفتن اولويت درصد جانبازی در جانبازان ۲۵درصد به بالاتر، فرزندان جانبازان ۵۰% و بالاتر، وراث تحت كفالت جانبازان ۲۵% و بالاتر و وراث تحت كفالت آزادگان متوفی است. اين شرايط برای ايثارگران، در نظر گرفتن سابقه حضور در جبهه، به مدت حداقل دو سال و نيم است. همچنين این وام برای آزادگان و‌ خانواده شهدا شامل همسر، والدين و فرزندان نيز قابل پرداخت است. چنین وامی در قالب تنها يك فقره تسهيلات مسكن به واجدين شرايط اعطا می شود.

 • توجه کنید یک بار در طول مدت حیات جانباز و یا برای وراث در صورت عدم استفاده امتیاز توسط خود جانباز قابل استفاده است.
 • فقط جانبازان بالای ۷۰ درصد می توانند به خاطر عدم شرایط مطلوب بعد از تسویه وام مسکن قبلی اقدام به گرفتن وام مسکن جدید کنند.
 • گرفتن وام مسکن مهر یا وام های موازی با این وام که بدون سهمیه است مانع از گرفتن این وام نمی شود.

مبالغ وام جانبازی  در سال ۹۸ به چه ميزان است؟

بر طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی؛ بانك مركزی از طريق بانك‌های عامل، موظف به پرداخت مبلغ ۱۰۰ ميليون تومان در شهرهايی با جمعيت بيش از ۱ ميليون نفر، مبلغ ۷۷ ميليون تومان در شهرهای مركز استان، مبلغ ۵۷ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان در شهرهای ديگر، مبلغ ۳۵ ميليون تومان در شهرهای ديگر و معادل سقف تسهيلات مركز هر استان در شهرهای جديد الاحداث است. تسهيلات بازپرداخت وام جانبازی كه موجب محبوبيت اين وام شده است شامل بهره ۴ درصدی بر اقساط بلندمدت ۲۰ ساله آن است. وام‌های كارمندی و شركتی، وام مسكن مهر، وام خود مالكی و ساير وام‌های حمايتی غيرجانبازی نمی توانند مانع دريافت تسهيلات این وام شوند؛ بنابراين افراد واجد شرايط قانوناً مجازند از همه تسهيلات به صورت مشترك و همزمان برای يك واحد مسكونی استفاده كنند.

*مبلغ وام در سال ۹۹

در شهرهای بالای یک میلیون نفر، ۱۳۰ میلیون تومان، مراکز استان ها ۱۰۰ میلیون تومان، سایر شهرها ۸۵ میلیون تومان و روستاها ۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.

نرخ بهره وام جانبازی

همان طور که از نامش معلوم است وام جانبازی است و به وام ها کارمزد ۴ درصدی از نوع قرض الحسنه ایی تعلق می گیرد.

مبادلات وام جانبازی در وام‌چی به چه صورت است؟

وام‌چي؛ پل ارتباطی ميان صاحبان وام بنیاد شهید و خريداران اين وام و ساير وام‌ها در سراسر كشور است؛ به گونه‌ای كه خريدار قادر به معامله مستقيم و بدون واسطه با صاحب وام خواهد بود. وام‌چی با ارائه آموزش‌های ۳۶۰ درجه در مورد انواع وام و نيز گردآوری راهكارهای معاملات امن، فضايی مطمئن و قابل اعتماد به منظور انجام خريد و فروش وام جانبازی و ساير وام‌ها به وجود آورده است.

وام چی؛ پيشرو در ارائه ضمانت وام، خريد و فروش وام و سرمايه‌گذاری؛ فهرستی از صدها وام بنیاد شهید آماده جهت واگذاری در كمتر از ۱۰ روز را مطابق با نياز خريداران تهيه كرده است. كافی است متقاضیان، ضمانت‌های مورد نیاز آگهی‌های وام جانبازی ثبت‌شده در سایت وام‌چی را تأمین نموده و اقدام به دریافت این وام‌ها نمایند.

وام جانبازی

آگهي‌های وام جانبازی در وام‌چی

صاحبان اين وام كه به هر دليل قصد استفاده از وام خود را ندارند، می توانند وام خود را با در نظر گرفتن شرايط وام، جهت فروش بر روی سايت وام‌چی آگهی كنند. فروشندگان، اطلاعات آگهی های وام بنیاد شهید را بر اساس جدولی كه وام‌چی طراحی نموده، به همراه نحوه واگذاری، در قسمت جزئيات هر وام درج مي‌نمايند. همچنين خريداران وام بنیاد نيز با توجه به نوع وامی كه خواهان‌اند، مي‌توانند شرايط وام مورد نظر خود را در جدول مربوطه ثبت نمايند. درج و نمايش آگهي واگذاری و خريد وام بنیاد در وام‌چی، مانند ساير آگهي‌های وام به صورت رايگان است.

به منظور اطلاع از فهرست وام های جانبازی در وام‌چی، خريداران و فروشندگان مي‌توانند ابتدا وارد لیست وام‌ها شده؛ فهرست وام جانبازی را گشوده و از ميان انواع آگهي‌های مرتبط، آگهی مورد نظر خود را بيابند. لازم است جزئيات آگهی و راهنمای معامله امن، جهت انجام معامله‌ای قانونی و با حداقل خطا، توسط خريدار و فروشنده به دقت مطالعه شود.

نكات جانبی مرتبط با خريد و فروش وام بنیاد شهید یا جانبازی

نكته در خور توجه اينكه بر طبق قانون؛ املاكی كه به واسطه وام جانبازی و به نام فرد جانباز خريداری شده‌اند، تا زمانی كه اقساط وام مربوطه، تصفيه كامل نشود، قابليت انتقال به غير را ندارند. براي حل اين مشكل خريدار ملك مي‌تواند با انعقاد قرارداد مبايعه و دريافت وكالت فروش بلاعزل از فروشنده (مالك اصلی)، در خصوص خريد و فروش ملك اقدام نمايد.

ممكن است مالكی كه وام خود را فروخته است،‌ در طول مدت پرداخت اقساط وام،‌ يا بعد از تصفيه وام و يا قبل از انتقال سند به خريدار، فوت شود و از آنجاكه طبق قانون، تمام وكالت‌های فرد در صورت فوت، فاقد اعتبار قانونی است؛ خريدار بايد درخواست الزام به سند را از دادگاه يا از ورثه بخواهد. از ديگر موارد مرتبط با خريد و فروش وام بنیاد شهید، بدهكاری فروشنده سند به اشخاص حقيقی يا حقوقی است؛ چراكه طلبكاران قانوناً‌ اجازه توقيف يا مزايده‌گذاری ملك معامله‌شده را دارند. به منظور پيشگيری از بروز احتمالاتی از اين دست كه خريدار را گرفتار رفت‌ و آمدهای درازمدت به دادگاه‌ها و تحميل هزينه‌های اضافی می كند؛ لازم است خريدار و فروشنده وام جانبازی، جزئيات آگهی و همچنين راهنمای معامله امن درج‌شده در وام‌چی را پيش از انجام معامله، به دقت مطالعه كنند.

مراحل انتقال سند به نام جانباز به هنگام خرید وام جانبازی :

اگر می خواهید وام جانبازی خریداری کنید به این نکته توجه داشته باشید که سند شما به نام جانباز زده شده و در نهایت در رهن بانک می رود. برای انتقال سند به نام جانباز شما باید از فرد جانباز یک وکالت نامه بلاعزل فروش دریافت کنید. و حتما از فروشنده وام ( جانباز ) قول نامه ای جهت فروش ملک به نام خودتان در دفترخانه تنظیم نمایید. اگر این دو مورد را انجام دهید حتی در صورت فوت جانباز شما با قول نامه ای که در دست دارید می توانید ملک را مجدد به نام خودتان دربیاورید. ( در صورت فوت یکی از طرفین، وکالت نامه باطل شده اما ارزش و مفاد قولنامه همچنان پابرجاست.)

فریب افرادی که می گویند بعد از چند قسط ملک رو به نام خودتان برمی گردانیم را نخورید چون به هیچ عنوان چنین امری قابل انجام نیست. و ملک تا پایان آخرین قسط وام در رهن بانک می ماند. برای محکم کاری می توانید از ورثه ی جانباز نیز بخواهید تا قراردادی را تنظیم نمایند که تایید کنند این سند به خاطر خرید وام انتقال پیدا کرده و پس از فوت جانباز ورثه هیچگونه ادعایی نسبت به ملک یاد شده ندارند. البته چون ورثه مالک ملک نیستند این قرارداد مدنی که شما بین خودتان و ورثه جانباز امضا می کنید فعلا ارزش قانونی ندارد اما به عنوان مدرک در تکمیل قولنامه به شما اطمینان خاطر می دهد.

نحوه تهیه قراردادهای خرید و فروش انواع وام بانکی:

تیم حقوقی وام‌چی برای حفظ امنیت معاملات كاربران، قراردادهایی جهت خرید و فروش وام تنظیم نموده است به گونه‌اي كه اين قراردادها تمام منافع كاربران براي انجام يك معامله امن را تأمين مي‌كند. برای دسترسي به لیست قراردادها مي‌توان از دو طریق اقدام نمود :

 • انتخاب گزینه بانک قراردادها در قسمت ناحیه کاربری .
 • مطالعه راهنمای معامله امن در انتهای هر آگهی .

در انتها برای دسترسی به فهرست وام‌های جانبازی فروشی موجود در سایت وام‌چی، بر روی دکمه زیر کلیک نموده و با صاحبین آگهی‌های وام جانبازی ثبت‌شده برای فروش در سایت، تماس حاصل نموده و با آنها وارد معامله شوید.

دیدگاه خود را بیان نمایید

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • مریم ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ در ۲:۵۶ ب٫ظ

  سلام برای گرفتن وام جانبازی توسط خود جانباز از بنیاد جانبازان چه شرایطی لازمه و اینکه وام ظرف چه مدت به فرد تعلق میگیره؟

  • سردبیر تحریریه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ در ۷:۲۶ ب٫ظ

   سلام.
   کاربر گرامی
   در سایت وام چی در قسمت بلاگ این محتواها کامل بررسی شده لطفا مطالعه کنید
   باتشکر تیم وام چی

 • 0937***0245 ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ در ۵:۵۲ ب٫ظ

  سلام دنبال وام جانبازی شهرکرج هستم،
  آگهی ها به روز نشده یا فروشنده کم شده ؟ معرفی کنید ممنون.

  • پشتیبان ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ در ۹:۱۱ ق٫ظ

   درود بر شما
   وقتتون بخیر
   دوست عزیز حساب های بانکی در آخر سال بسته میشود به همین علت هست که تعداد آگهی ها کم شده
   روزانه سایت رو بررسی نمایید تا اگر آگهی مد نظرتون اضافه شد مشاهده نمایید
   هم چنین میتوانید سرویس گوش به زنگ وام چی را فعال کنید تا اگر آگهی مد نظرتان اضافه گردید برای شما پیامک ارسال شود
   با احترام

 • 0916***4363 ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ در ۷:۴۹ ق٫ظ

  سلاو و وقت بخیر.عذر میخوام خواستم بدانم خرید وام جانبازی نیز مانند خرید وام رسالت مشکلی از لحاظ شرعی ندارد،من نظر مراجع را دیدم و بیشتر در خصوص بانک رسالت صدق می کنم،اما خرید وام جانبازی چطور؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سردبیر تحریریه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ در ۲:۵۷ ب٫ظ

   سلام.
   کاربر گرامی
   یک قاعده کلی وجود دارد که اکثر علما و حتی آقا هم اعلام کرده اند هر کسی که به وامش احتیاج ندارد و مازاد زندگی اش است می تواند واگذار کند. در پوشه حقوقی ما تمام فتواها را جمع اوری کردیم مطالعه کنید امیداست مقبولتان بیفتد.
   باتشکر تیم وام چی

  1 6 7 8