لطفا چند لحظه صبر کنید ...

وام جانبازی

نسخه صوتی متن

وام جانبازی چیست و چه افرادی واجد شرایط دریافت این وام هستند؟

وام جانبازی که یک نوع از تسهیلات بانکی می باشد صرفا به افراد جانباز تعلق می گیرد. البته برای دریافت این وام شرایط بسیاری لازم است. در کل وام جانبازی فقط به جانبازان با ۱۵ درصد جانبازی به بالا تعلق می گیرد. علاوه بر خود جانبازان، فرزندان آنها، ایثارگران، خانواده های شهدا وجانبازانی که معلولیت آنها بالای ۷۰ درصد باشد می توانند از این مزیت برخوردار شوند.

وام جانبازی

وام جانبازی به چه كسانی تعلق مي‌گيرد؟

همانند ساير وام‌ها،‌ اين وام نيز شرايط و مقرراتی دارد. بخشي از اين شرايط مربوط به دريافت‌كنندگان اين وام است؛ براساس مصوبات مجلس شورای اسلامی، بانك مركزی در سال ۱۳۹۵ موظف به پرداخت وام خريد يا ساخت مسكن به واجدين شرايط مي‌باشد؛ اين وام‌ها از طريق بانك‌های عامل قابل پيگيری و پرداخت است.

از جمله شرايط اخذ وام جانبازی برای جانبازان و خانواده‌های آنان، در نظر گرفتن اولويت درصد جانبازی در جانبازان ۱۵% و بالاتر، فرزندان جانبازان ۵۰% و بالاتر، وراث تحت كفالت جانبازان ۲۵% و بالاتر و وراث تحت كفالت آزادگان متوفی است. اين شرايط برای ايثارگران، در نظر گرفتن سابقه حضور در جبهه، به مدت حداقل دو سال و نيم است. همچنين وام جانبازی برای آزادگان و‌ خانواده شهدا شامل همسر، والدين و فرزندان نيز قابل پرداخت است. وام جانبازی در قالب تنها يك فقره تسهيلات مسكن به واجدين شرايط اعطا می شود.

مبالغ وام جانبازی به چه ميزان است؟

بر طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی؛ بانك مركزی از طريق بانك‌های عامل، موظف به پرداخت مبلغ ۱۰۰ ميليون تومان در شهرهايی با جمعيت بيش از ۱ ميليون نفر، مبلغ ۷۷ ميليون تومان در شهرهای مركز استان، مبلغ ۵۷ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان در شهرهای ديگر، مبلغ ۳۵ ميليون تومان در شهرهای ديگر و معادل سقف تسهيلات مركز هر استان در شهرهای جديد الاحداث است. تسهيلات بازپرداخت وام جانبازی كه موجب محبوبيت اين وام شده است شامل بهره ۴ درصدی بر اقساط بلندمدت ۲۰ ساله آن است. وام‌های كارمندی و شركتی، وام مسكن مهر، وام خود مالكی و ساير وام‌های حمايتی غيرجانبازی نمی توانند مانع دريافت تسهيلات وام جانبازی شوند؛ بنابراين افراد واجد شرايط قانوناً مجازند از همه تسهيلات به صورت مشترك و همزمان برای يك واحد مسكونی استفاده كنند.

مبادلات وام جانبازی در وام‌چی به چه صورت است؟

وام‌چي؛ پل ارتباطی ميان صاحبان وام جانبازی و خريداران اين وام و ساير وام‌ها در سراسر كشور است؛ به گونه‌ای كه خريدار قادر به معامله مستقيم و بدون واسطه با صاحب وام خواهد بود. وام‌چی با ارائه آموزش‌های ۳۶۰ درجه در مورد انواع وام و نيز گردآوری راهكارهای معاملات امن، فضايی مطمئن و قابل اعتماد به منظور انجام خريد و فروش وام جانبازی و ساير وام‌ها به وجود آورده است.

وام چی؛ پيشرو در ارائه ضمانت وام، خريد و فروش وام و سرمايه‌گذاری؛ فهرستی از صدها وام جانبازی آماده جهت واگذاری در كمتر از ۱۰ روز را مطابق با نياز خريداران تهيه كرده است. كافی است متقاضیان، ضمانت‌های مورد نیاز آگهی‌های وام جانبازی ثبت‌شده در سایت وام‌چی را تأمین نموده و اقدام به دریافت این وام‌ها نمایند.

وام جانبازی

آگهي‌های وام جانبازی در وام‌چی

صاحبان اين وام كه به هر دليل قصد استفاده از وام خود را ندارند، می توانند وام خود را با در نظر گرفتن شرايط وام، جهت فروش بر روی سايت وام‌چی آگهی كنند. فروشندگان، اطلاعات آگهی وام جانبازی را بر اساس جدولی كه وام‌چی طراحی نموده، به همراه نحوه واگذاری، در قسمت جزئيات هر وام درج مي‌نمايند. همچنين خريداران وام جانبازی نيز با توجه به نوع وامی كه خواهان‌اند، مي‌توانند شرايط وام مورد نظر خود را در جدول مربوطه ثبت نمايند. درج و نمايش آگهي واگذاری و خريد وام جانبازی در وام‌چی، مانند ساير آگهي‌های وام به صورت رايگان است.

به منظور اطلاع از فهرست وام جانبازی در وام‌چی، خريداران و فروشندگان مي‌توانند ابتدا وارد لیست وام‌ها شده؛ فهرست وام جانبازی را گشوده و از ميان انواع آگهي‌های مرتبط، آگهی مورد نظر خود را بيابند. لازم است جزئيات آگهی و راهنمای معامله امن، جهت انجام معامله‌ای قانونی و با حداقل خطا، توسط خريدار و فروشنده به دقت مطالعه شود.

نكات جانبی مرتبط با خريد و فروش وام جانبازی

نكته در خور توجه اينكه بر طبق قانون؛ املاكی كه به واسطه وام جانبازی و به نام فرد جانباز خريداری شده‌اند، تا زمانی كه اقساط وام مربوطه، تصفيه كامل نشود، قابليت انتقال به غير را ندارند. براي حل اين مشكل خريدار ملك مي‌تواند با انعقاد قرارداد مبايعه و دريافت وكالت فروش بلاعزل از فروشنده (مالك اصلی)، در خصوص خريد و فروش ملك اقدام نمايد.

قابل ذكر است كه تمامی واجدين شرايط كه پيش از اين برشمرده شدند، در صورتی مي‌توانند وام جانبازی را دريافت كنند كه صاحب خانه نباشند و يا مسكن مناسبی نداشته باشند؛ و همچنين سابقه دريافت تسهيلات مسكن ايثارگری را نداشته باشند. با اين حال با تأييد بنياد شهيد و امور ايثارگران نسبت به اوضاع جسمانی جانبازان ۷۰ درصد و بالاتری كه محل سكونت نامناسبی دارند، اين جانبازان مي‌توانند پس از تصفيه حساب تسهيلات قبلی مسكن ايثارگری، از وام جانبازی مجدداً استفاده كنند.

ممكن است مالكی كه وام جانبازی اش را فروخته است،‌ در طول مدت پرداخت اقساط وام،‌ يا بعد از تصفيه وام و يا قبل از انتقال سند به خريدار، فوت شود و ازآنجاكه طبق قانون، تمام وكالت‌های فرد در صورت فوت، فاقد اعتبار قانونی است؛ خريدار بايد درخواست الزام به سند را از دادگاه يا از ورثه بخواهد. از ديگر موارد مرتبط با خريد و فروش وام جانبازی، بدهكاری فروشنده سند به اشخاص حقيقی يا حقوقی است؛ چراكه طلبكاران قانوناً‌ اجازه توقيف يا مزايده‌گذاری ملك معامله‌شده را دارند. به منظور پيشگيری از بروز احتمالاتی از اين دست كه خريدار را گرفتار رفت‌وآمدهای درازمدت به دادگاه‌ها و تحميل هزينه‌های اضافی می كند؛ لازم است خريدار و فروشنده وام جانبازی، جزئيات آگهی و همچنين راهنمای معامله امن درج‌شده در وام‌چی را پيش از انجام معامله، به دقت مطالعه كنند.

نحوه تهیه قراردادهای خرید و فروش انواع وام بانکی:

تیم حقوقی وام‌چی برای حفظ امنیت معاملات كاربران، قراردادهایی جهت خرید و فروش وام تنظیم نموده است به گونه‌اي كه اين قراردادها تمام منافع كاربران براي انجام يك معامله امن را تأمين مي‌كند. برای دسترسي به لیست قراردادها مي‌توان از دو طریق اقدام نمود :

در انتها برای دسترسی به فهرست وام‌های جانبازی فروشی موجود در سایت وام‌چی، بر روی دکمه زیر کلیک نموده و با صاحبین آگهی‌های وام جانبازی ثبت‌شده برای فروش در سایت، تماس حاصل نموده و با آنها وارد معامله شوید.

 

دیدگاه خود را بیان نمایید

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • haniye خرداد ۱۱, ۱۳۹۸ در ۹:۰۱ ق٫ظ

  مشکل داره هرکاری میکنم نمیتونم اطلاعات اگهی رو بردارم

  • پشتیبانی وام چی خرداد ۱۱, ۱۳۹۸ در ۱۰:۰۴ ق٫ظ

   درود بر شما، برای مشاهده ی اطلاعات تماس آگهی دهندگان نیازمند تهیه ی اشتراک وام چی هستید.

   از این لینک برای تهیه اشتراک اقدام نمایید :

   خرید اشتراک وام چی

 • لاله خرداد ۲۸, ۱۳۹۸ در ۲:۵۰ ق٫ظ

  آیا فقط وام جانبازی ب درد خرید خونه میخوره? نمیشه کار دیگه ایش کرد؟

  • پشتیبانی وام چی خرداد ۲۸, ۱۳۹۸ در ۹:۱۶ ق٫ظ

   با سلام، فقط وام جانبازی از نوع مسکن جانبازی برای خرید مسکن هست، وام های جانبازی معمولی صرفا برای خرید مسکن نیست.