وام با ضمانت طلا در بانک رسالت دنیای متفاوتی از سپرده وام طلا است

11

صندوق امانت طلا بانک ملی

سالهاست بانک ملی صندوق امانت طلا دارد. به بانک مراجعه می کنید با وزن کردن طلا اگر گرمش در حد قبول بانک بود، طلایتان را به عنوان امانت نگه می دارد و شما بعد از یکسال هم می توانید؛ روی طلایتان مبلغی نه چندان زیاد را وام بگیرید. این روش، وام با ضمانت طلا محسوب نمی شود. بانک به پاس بالا بردن حجم مسکوکات فلزات گرانبهایی که سرمایه و دارایی هر کشوریست به مشتری وام می دهد و در اصل طلا برای نگهداری و امانت نزد بانک است.

اگر وامی در کار باشد

در این روش امانی در بانک ملی، فرد صاحب طلا باید 33 درصد ارزش طلا را هم هزینه بیمه نامه بدهد. اگر قصد استفاده از خدمات وام، روی طلای امانتیش را داشت می تواند روی هر یک گرم طلای خود 10 هزار تومان وام بگیرد.

بانک رسالت و مبلغ وام

بانک قرض الحسنه رسالت وام های قرض الحسنه ای اعطا می کند. وام اول 20 میلیون تومان با کارمزد4 درصد، وام دوم بعد از اتمام اقساط وام اول تا مبلغ 30 میلیون تومان و کارمزد 2 درصد می شود.

بانک رسالت و ضمانت

بانک رسالت در ازای میانگین وام و مدت زمان سپرده در موعد سررسید به فرد وام می دهد. وام به ازای هر ده میلیون تومان باید یک ضامن داشته باشد. وجود دسته چک، فیش کسر از حقوق وام گیرنده و ضامنین امری واجب برای گرفتن امتیاز وام است. اگر تهیه این ضامن ها برای شما سخت است در سامانه مرآت اعتبارسنجی می شوید اگر حقوقتان بیشتر از قسط ماهیانه هر ماه بود؛ می توانید خودتان ضامن شوید. راه دیگری که بانک پیش روی مشتریانش گذاشته ضمانت طلاست. اگر طلا دارید این فلز گرانبها ضامنتان می تواند باشد.

سایت خبری بانک رسالت

آقای حسین زاده مدیر عامل بانک رسالت در سایت خبری رسمی بانک رسالت بیان کرد: ضمانت باز پرداخت تسهیلات اعطایی برای متقاضیان دریافت وام فقط به یک ضامن معتبر که مورد تایید بانک قرض الحسنه رسالت باشد نیاز دارند و البته مشتریان می توانند ضمانت های دیگری مانند طلا را هم ارائه نمایند

قاعده ضمانت طلا

قاعده پیچیده ایی برای گرفتن ضمانت طلا نیست. هر مبلغی که فرد وام بگیرید معادلش به نرخ روز طلایش محاسبه می کنند و در صورتی که ارزش طلا با مبلغ وام و کارمزد روی هم برابر شد، طلا را به عنوان ضمانت؛ بانک قبول خواهد کرد.

بانک کارگشایی هم طلا را قبول دارد

بانک کارگشایی یکی از زیرمجموعه های بانک ملی است که با سپرده گذاری طلا به فرد خواهان، امتیاز وام را اعطا خواهد کرد. ارزیاب های بانک؛  عیار، وزن طلا را خواهند سنجید و ارزش آن را به شما اعلام می کنند؛ آن وقت بانک با این ارزش به شما با توجه به شرایطتان بین 10 تا2 وام خواهد داد. توجه کنید در این بانک، طلا سپرده و ضمانت است اما در بانک رسالت، طلا یکی از راههای انتخابی مشتری برای ضمانت وام فقط محسوب می شود.

بررسی تفاوت بانک رسالت و بانک کارگشایی

در بانک کار گشایی با سپرده طلا شما نهایت 10 میلیون تومان وام خواهید داشت. در بانک رسالت، ارزش طلا مبلغ وام و سرنوشت وامتان را تعیین نخواهد کرد. در بانک رسالت وام شما همان قرض الحسنه ای محاسبه می شود اما در بانک کارگشایی به دو روش قرض الحسنه و جعاله نرخ بهره مشخص می شود.

بانک ملی و وام طلا

جدا از صندوق امانت بانک ملی مرکزی، این بانک وام طلا هم می دهد.140 گرم طلا را سپرده می کنید در عیار 18 آن وقت دو میلیون وام می گیرید. 186 گرم سپرده طلا مبلغ وام را تا ده میلیون تومان افزایش خواهد داد.

شرایط وام طلا بانک ملی و تفاوت بانک رسالت

بانک ملی مانند بانک کارگشایی روی سپرده طلا وام می دهد و همان را هم ضمانی قبول دارد اما بانک رسالت هدفش از گرو گرفتن طلا فقط ضمانت در مدت زمان بازگشت اقساط وام است. بانک ملی در وام هایش سکه را به عنوان ضمانت قبول ندارد و عنوان کرده که طلای زینتی و ساخته شده را فقط می پذیرد. بانک رسالت با بررسی هایی که وام چی انجام داد در ساعت خبری و رسمیش از طلا و سکه به عنوان ضمانت نام برده است.

کلام آخر

بانک رسالت سالهاست که فعالیتی با عقود اسلامی دارد. جز بانک های معتبر و با پشتوانه در کشورمان است. برای افرادی که شرایط دسته چک و ارائه ضامن ندارند؛ ضمانت طلا یکی از بهترین گزینه های انتخابی است. با گرو ضمانی قرار دادن طلا، تازه خیالتان از نگهداری آن ها در منزل هم راحت می شود! هر مثقال طلا معادل چهار گرم است. با نرخ امروز که مطلب نوشته می شود برای ضمانت یک وام بیست میلیون تومانی نیاز به 46 گرم یا 5/11 مثقال طلاست. اغلب افراد در این حد طلا دارند و به راحتی می توانند ضامن خودشان شوند.

11 نظرات
 1. علی می گوید

  یه موقع متضضر نشید روی هر گرم طلا ده هزار تومان وام میدید خاک بر سر ما که محتاج این وام ها باشیم

 2. 09199919169 می گوید

  اینا خودشونو مسخره کردن طلا داره گرمی یه میلیون میشه اینا گرمی ده هزار تومان وام میدن

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   کاربر گرامی
   وام با ضمانت طلا در حال حاضر در دستور کار بانک رسالت نیست. و در کل وام با ضمانت طلای امانی در صندوق های بانک به پاس قدردانی از همکاری مشتری برای بالا بردن ارزش مسکوکات اتفاق می افند.
   باتشکر تیم وام چی

 3. حبیب می گوید

  خریدار وام ۱۰۰میلیونی هستم
  مثل وام ازدواج

  1. ستایش سام می گوید

   درود بر شما
   بررسی لیست وام های وام چی میتونه براتون مفید واقع شود
   https://vamchi.com/loans
   خدمت شما
   با احترام

 4. مجید شجاعی می گوید

  وام میخواهم

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   کاربر عزیز.
   به آگهی های سایت قسمت وام ها مراجعه کنید.
   باتشکر تیم وام چی

 5. عباس می گوید

  من امروز از بانک رسالت پرسیدم در رابطه همین وام با ضمانت طلا گفت که بانک رسالت همچین چیزی نداره…
  شعبه قاسم اباد مشهد.
  شما جایی رو میتونی معرفی کنی؟

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   کاربرعزیز.
   مطلبی که شما خواندید در پارسال تحریر شده و هر سال شرایط بانک ها تغییر می کند. برای وام با ضمانت طلا می توانید از بانک ملی و ملت سوال بگیرید تا پارسال که این شرایط مهیا بوده است. از نظر تیم وام چی وام با ضمانت طلا، گزینه منصفانه ای برای وام گیرنده نمی باشد شما می توانید به جای اینکه طلا را ضمانت بگذارید در رفاه بانک کارگران پولتان را سپرده کنید و معادل آن را وام بگیرید و کارتان را راه بیندازید یا از سایت وام چی، وامی را برای خرید با قیمت مناسب پیدا کنید. سایت وام چی پلتفرم آگهی می باشد و توانایی معرفی موسسه یا نهادی غیر دولتی و بدون نظارت بانک مرکزی را ندارد.
   با تشکر تیم وام چی

 6. غزاله می گوید

  دریافت وام با طلا اگر طلا رو بعنوان ضامن بزاریم بعد تسویه همون طلای خودمون رو میگیریم یا معادلش هر طلایی یا چطوری؟

  1. محمد تنهایی می گوید

   درود بر شما
   لطفا این سوال رو از شعب بانک رسالت بپرسید.
   با احترام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.