لطفا چند لحظه صبر کنید ...
از اینجا از سرویس جدید وام‌چی استفاده کنید

وام بانکی

نسخه صوتی متن

وام بانکی بدون سپرده قبلی

وام بانكی مجموعه‌ای از وام‌های قرض‌الحسنه و تسهیلات بانكی وسوسه‌برانگیز است. صاحبان مشاغل، زوج‌های جوان، كارآفرینان،‌ مسكن‌جویان و خلاصه هر كسی كه قصد ایجاد تحولی در زمینه شغلی، زندگی و تحصیلی خود دارد؛ می‌تواند از وام بانكی به‌عنوان یك وجه كمكی بهره‌مند شود. بانك‌ها با هدف ایجاد رونق اقتصادی، گردش مالی وجوه سپرده نزد بانك و تأمین منافع مادی و سود خود؛ به طور سالانه طرح‌های مختلفی برای متقاضیان ارائه می‌كنند. وام بانكی به كمك آن دسته از افرادی می‌آید كه نیاز مبرم به وجه نقدی هنگفت دارند؛ چرا كه نقدینگی، گمشده همیشگی مردم است؛ پس نیاز به وجه نقد برای انجام هر پروژه‌ای، افراد را تشویق (وادار) به استفاده از وام بانكی و تسهیلات ارائه‌شده از سوی بانك‌ها می‌كند.

وام‌چی؛ با طراحی فضایی امن جهت خرید و فروش وام بانكی، در میان خریداران و فروشندگان قرار گرفته و به‌عنوان واسطه، نقش بی‌طرف خود را تا تكمیل فرایند معامله وام حفظ می‌نماید. وام‌چی؛ صرفا پل ارتباطی خریدار و فروشنده وام بانكی است، نه ارائه‌دهنده وام بانكی.

وام بانکی

وام بانكی چیست؟

وام بانكی یكی از اصطلاحات رایج در نظام بانكداری است و به مفهوم پول سودداری است كه به صورت قرض و در طی زمانی مشخص بین قرض‌دهنده (بانك) و قرض‌گیرنده (متقاضی) مبادله می‌شود؛ به عبارتی دیگر این وام نوعی امانت است و همانطور كه برای حفظ امانت نزد امانتدار، شرایطی جاری است؛ بر وام بانكی نیز شرایطی از سوی وام‌دهنده اعمال می‌شود. در نظام بانكی اسلامی اصطلاح وام صرفاً به وام قرض‌الحسنه اطلاق می‌شود. وام قرض‌الحسنه بدون بهره بوده و مبلغ ۴ درصدی كه بر اقساط بازپرداخت آن وضع می‌شود، در واقع كارمزد خدمات بانكی است. گرچه بر طبق قوانین اسلامی سنت قرض دادن، سنتی پسندیده است و به سهل‌گیری در شرایط آن توصیه می‌شود؛ با این حال با گسترش جمعیت و پیچیدگی روابط و قواعد حاكم بر نظام اقتصادی و نیز به منظور جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، بانك‌ها مجبور به وضع قوانین سخت‌گیرانه‌تری جهت تضمین بازپرداخت وجوه مقروضه شده‌اند. تعیین مدت زمان مشخص جهت بازپرداخت وام و‌ ارائه دو ضامن از جمله این شرایط است.

وام‌چی؛ ضمن معرفی وام بانكی قرض‌الحسنه؛ به‌عنوان میانجی دارندگان و خریداران وام بانكی، بستر مناسبی برای خرید و فروش این وام فراهم نموده است.

اصطلاحات مرتبط با وام بانكی

لازم به یادآوری است كه وام بانكی اصطلاحی مرسوم در میان مردم است كه بر انواع وجوه مقروضه بانكی به اشخاص حقیقی و حقوقی اشاره دارد؛ در صورتی كه بانك‌ها این وجوه را با اهداف از پیش تعیین شده و با عناوین تسهیلات و وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌كنند. قوانین بانكداری اسلامی مبتنی بر بانكداری بدون ربا؛ بانك‌ها را به در نظر گرفتن مشاركت در میزان سود شرعی حاصل از ارائه تسهیلات ملزم می‌كند. بانك‌ها در قالب طرح‌های مختلف، تسهیلات خود را ارائه می‌نمایند. تسهیلات به معنای آسان نمودن شرایط برای انجام كاری است؛ پرداخت وجه نقد برای اهدافی نظیر خرید و ساخت و تعمیر مسكن، خوداشتغالی، خرید لوازم و كالای داخلی، خرید تجهیزات، خرید خودرو، مشاغل خانگی و… و بازپرداخت قسطی آن؛ در واقع ایجاد بستری است كه واجدین شرایط می‌توانند آسان‌تر به هدف خود برسند. از سوی دیگر بانك‌ها با سود وضع‌شده بر تسهیلات، منابع مالی خود را تأمین و تجهیز می‌كنند.

وام‌چی؛ با ارائه اطلاعات كلی در زمینه خرید و فروش وام بانكی و تسهیلات بانكی، آموزش‌های كاملی را جهت انجام یك معامله امن به خریداران و فروشندگان وام بانكی ارائه می‌نماید. لازم به یادآوری است كه وام‌چی، صرفا واسطه خریدار و فروشنده وام بانكی و تسهیلات بانكی است، نه عرضه‌كننده آن.

چگونه می‌توان بدون طی روال اداری و صرف زمان، صاحب وام بانكی شد؟

همواره شرایطی وجود دارد كه برخی افراد، واجد شرایط دریافت وام بانكی و سایر تسهیلات بانك‌ها هستند اما به هر دلیلی قصد استفاده از وام خود را ندارند؛ از آن طرف افراد زیاد دیگری هم هستند كه نیاز مبرم به دریافت وام بانكی و دیگر تسهیلات بانكی دارند، اما شرایط لازم برای اخذ این وام را ندارند.

برای مثال ممكن است وام بانكی به فردی تعلق گیرد اما وی نتواند در فرصت تعیین‌شده، ضامن‌های خود را راضی به ضمانت از بازپرداخت وامش كند؛ و بالعكس این وام شامل حال فرد دیگری نشود، اما بنیه مالی و تعداد ضامن خواسته‌شده برای بازپرداخت وام بانكی را داشته باشد؛ در این صورت این دو فرد چگونه می‌توانند تعاملی سازنده و سودآور برای دو طرف معامله داشته باشند؟ در چنین شرایطی لازم است واسطه‌ای مطمئن، زمینه آشنایی این دو نفر را فراهم كند تا بتوانند به نحو شایسته‌ای با یكدیگر به توافق برسند. وام‌چی؛ همان واسطه مطمئن برای انجام چنین معامله‌ای است.

مبادلات امن وام بانكی و تسهیلات در وام‌چی

وام‌چی؛ مجهز به تیم حقوقی خبره و آشنا به فضای سایبری در زمینه مبادلات وام بانكی و سایر انواع وام فعالیت می‌كند. قابل ذكر است كه وام‌چی،‌ خود عرضه‌كننده یا فروشنده وام بانكی نیست بلكه به منظور تسهیل ارتباط میان خریداران و فروشندگان وام بانكی و انواع تسهیلات بانكی، آموزش‌های مدونی تهیه نموده و در قالب راهنمای معامله امن در اختیار طرفین معامله قرار می‌دهد.

تردد در فضای طراحی‌شده وام‌چی بسیار ساده و آسان است؛ كافی است وارد سربرگ وام‌ها شده و سپس عنوان وام بانكی را باز كنید؛ در صفحه پیش رو، تمامی آگهی‌های ۱۰ روز اخیر در رابطه با خرید و فروش وام بانكی درج شده است. متقاضیان و فروشندگان می‌توانند با عضویت در سامانه وام‌چی؛ آگهی خرید یا فروش وام مورد نظر خود را ثبت كنند و با بازدید از آگهی‌های جدید و قدیم، آگهی وام ایده‌آل خود را بیابند.

نحوه تهیه قراردادهای خرید و فروش انواع وام بانکی

تیم حقوقی وام‌چی برای حفظ امنیت معاملات كاربران، قراردادهایی جهت خرید و فروش وام تنظیم نموده است به گونه‌ای كه این قراردادها تمام منافع كاربران برای انجام یك معامله امن را تأمین می‌كند. برای دسترسی به لیست قراردادها می‌توان از دو طریق اقدام نمود :

 • انتخاب گزینه بانک قراردادها در قسمت ناحیه کاربری .
 • مطالعه راهنمای معامله امن در انتهای هر آگهی .

در انتها برای دسترسی به فهرست وام‌های بانكی فروشی موجود در سایت وام‌چی، بر روی دکمه زیر کلیک نموده و با صاحبین آگهی‌های وام بانكی ثبت‌شده برای فروش در سایت، تماس حاصل نموده و با آنها وارد معامله شوید.

سوالات متداول

ساز و کار وام چی چگونه است ؟

وام چی با طراحی فضایی امن جهت خرید و فروش وام بانكی، در میان خریداران و فروشندگان قرار گرفته و به ‌عنوان واسطه، نقش بی ‌طرف خود را تا تكمیل فرایند معامله وام حفظ می‌ نماید.

آیا وام چی ارائه دهنده وام بانکی است ؟

وام ‌چی؛ صرفا پل ارتباطی خریدار و فروشنده وام بانكی است. چون از خود منبع مالی ندارد؛ ارائه‌ دهنده وام بانكی نیست.

منظور از وام بانکی چیست ؟

وام بانکی یكی از اصطلاحات رایج در نظام بانكداری است و به مفهوم پول سودداری است كه به صورت قرض و در طی زمانی مشخص بین قرض‌ دهنده (بانك) و قرض‌ گیرنده (متقاضی) مبادله می ‌شود.

چگونه با وام چی می شود بدون طی کردن زمان و سپرده قبلی وام بانکی بگیریم ؟

برخی افراد، واجد شرایط دریافت وام بانكی و سایر تسهیلات بانك‌ ها هستند اما به هر دلیلی قصد استفاده از وام خود را ندارند؛ از آن طرف افراد زیاد دیگری هم هستند كه نیاز مبرم به دریافت وام بانكی و دیگر تسهیلات بانكی دارند، اما شرایط لازم برای اخذ این وام را ندارند و به واسطه وام چی  این دو فرد، دو طرف معامله به هم متصل می شوند.

دیدگاه خود را بیان نمایید

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • 0935***8826 12 سپتامبر 2020 در 10:59 ب.ظ

  سلام
  ببخشید سایت تون خیلی مشگل داره، با کروم و فایرفاکس هم که وارد میشم به مشگل برمیخورم، با وجودیکه اشتراک خریداری کردم اصلا نمیتونم وارد بشم و کد تایید هم که میدم وارد نمیشه
  لطفا مشگل سایت تون رو برطرف کنید

  • پشتیبان 13 سپتامبر 2020 در 10:58 ق.ظ

   درود بر شما
   کاربرگرامی این موضوع رو لازمه با پشتیبانی مطرح بفرمایید تا شما رو راهنمایی کنند
   با احترام

 • 0919***9198 20 سپتامبر 2020 در 4:20 ق.ظ

  با سلام و عرض ادب
  ببخشید خواستم بدونم مثلا اگه امتیاز وامی رو خریداری کنیم که تو یه شهر دیگه ای باشه امکان داره به بانک شهر خودمون انتقال بدیم یا باید برای طی کردن مراحل اداری وام چندین بار به اون شهر بریم؟؟؟

  • پشتیبان 20 سپتامبر 2020 در 9:32 ق.ظ

   درود بر شما
   دوست عزیز شما از هر شهر و استانی که ضامن داشته باشید از همون شهر و استان میتونید وام دریافت کنید این قانون بانک هست لازمه به ضامن دسترسی داشته باشد
   در خصوص وام بانک رسالت که قابلیت انتقال دارد با موافقت رئیس شعبه مبدا و مقصد ممکن است این انتقال صورت گیرد

 • 0905***0972 08 نوامبر 2020 در 6:31 ب.ظ

  من یک وام یارانه میخواستم

  • سردبیر تحریریه 09 نوامبر 2020 در 6:17 ب.ظ

   سلام. کاربر گرامی
   بیشتر توضیح دهید. منظور وام یارانه چیست؟
   باتشکر تیم وام چی

 • 0935***7135 27 نوامبر 2020 در 10:27 ب.ظ

  بسیاربرنامه کارمدوکارگشایی است.

  • سردبیر تحریریه 29 نوامبر 2020 در 1:34 ق.ظ

   سلام.
   با تشکر از شما کاربر گرامی
   باتشکر تیم وام چی

 • 0915***3262 08 دسامبر 2020 در 11:21 ب.ظ

  سلام من یه خانه خریدم نزدیک۱۰۰ میلیون قرض گرفتم باید برگردونم الانه هم درگیر کارای سنش هستم چون از کسی که گرفتم قولنامه دارم ولی وکالت بهم نداده من هم از طریق دادگاه الزام به تنظیم سندش کردم منتها چند ماهی طول میکشه برا همین راهنماییم کنید چطوری میتونم به وام زودتر دسترسی داشته باشم من تو خانه سکونت دارم خانه هم معارض نداره فقط از کسی که خریدم ایران نیست برا همین دیر سندش حاضرمیشه

  • سردبیر تحریریه 09 دسامبر 2020 در 2:49 ق.ظ

   سلام. کاربر گرامی
   درخواست مشاوره از سایت وام چی بگیرید.
   باتشکر تیم وام چی

 • 0990***0353 15 ژانویه 2021 در 9:20 ب.ظ

  سلام

  • پشتیبان 16 ژانویه 2021 در 10:02 ق.ظ

   با سلام در خدمت شما هستیم

 • Naser 19 فوریه 2021 در 11:29 ق.ظ

  سلام وام یک میلیاردی میشه گرفت اگه میشه کجا و چه شرایطی

  • سردبیر تحریریه 19 فوریه 2021 در 2:15 ب.ظ

   سلام.
   کاربر گرامی
   هر مبلغی را بسته به شرایط توانایی فرد و منبع مصرف با متقاعد کردن بانک می توانید بگیرید.
   کجای آن نیاز به دانستن جزئیات دارد.
   باتشکر تیم وام چی

 • حيدر غبيشاوي 09 مارس 2021 در 11:31 ب.ظ

  سلام من از اهواز مزاحم ميشم نياز مبرم به وام ۵۰مليوني تومني دارم ۵۰۰مليون ريال .ميشه راهنمائي كنيد

  • پشتیبان 10 مارس 2021 در 9:08 ق.ظ

   درود بر شما
   وقتتون بخیر
   بررسی لیست وام ها و سرمایه گذاران وام چی میتواند برای شما مفید واقع شود دوست عزیز
   با احترام