وام ازدواج 50 میلیون تومانی در سال 99 برای هر زوج

8

نظر اول دولت در مورد وام ازدواج

وام ازدواج 50 میلیون تومانی ، نظر دولت، در ردیف بودجه امسال، وام ازدواج با همان روند 30 میلیون تومان سال 98 بود؛ اما در مجلس و کمسیونش، تصویب مبلغ وام ازدواج، اعطای رقم 50 میلیون برای هر زوج نهایی شد.

منبع تامین مالی وام ازدواج

در سایت ها و نظر کاربران بارها عنوان شده که مبلغ وام در حد نفری 50 میلیون تومان کفاف و جوابگو نیست. عنوان مطالبی که منابع مالی تامین این وام قرض الحسنه از فروش نفت می باشد و یا منابع دیگری که عنوان کردنش چندان شایسته سایت وام چی نیست؛ باید بگوییم منبع تامین وام ازدواج از حساب های قرض الحسنه مشتریان و موجود در کل بانک های کشور می باشد که بانک مرکزی با توجه به مبلغ موجود، پیش بینی می کند؛ می توان تا سقف این مبلغ در یک سال کاری به افراد واجد شرایط وام داد.

قرار نیست دولت تمام مخارج را بدهد

قصه طلب داشتن، از جایی نیست. قرارتان را بر این نگذارید که دولت باید تمام هزینه های ازدواج یک زوج را بدهد. 100 میلیون تومان می تواند، مبلغ قابل توجهی برای افراد ساکن در شهرستان و حتی مراکز استان ها باشد. به جای گلایه از مبلغ و افزایش سقف وام در حد نفری 100 میلیون تومان! فرهنگ و روش های غلط در مراسم ازدواج را کم کنیم.

سایت وام چی پیگیر اخبار بانکی

گزارشگر وام چی از رئیس دو بانک، جویای واگذاری وام ازدواج 50 میلیون تومانی مبلغ جدید شد. هر دو رئیس بانک اعلام کردند، هنوز ابلاغیه ای به صورت مکتوب به حوزه بانک محل خدمتشان ارسال نشده و طبق همان روال سی میلیون تومان ملاک اکنون می باشد.

پیشنهاد سایت وام چی برای وام ازدواج

اگر تازه پیوند خود را ثبت کرده اید تا دو سال، زمان برای اقدام و گرفتن وام ازدواج دارید. اکنون در سامانه وام ازدواج درخواست خودتان را ثبت نکنید. احتمالاً به خاطر شرایط بحران ویروس، هنوز به طور عملی افزایش مبلغ وام ازدواج اعمال نشده و حداقل یک ماه دیگر زمان خواهد برد. رئیس بانک ها افزایش سقف وام را به طور مصوبه و رسمی قبول دارند ولی هنوز خود را موظف به عمل نمی دانند.

ضامن برای وام ازدواج

برای مبلغ هر 20 میلیون تومان، یک ضامن کارمند رسمی از نظر بانک مرکزی برای ضمانت کفایت می کند. با افزایش مبلغ وام ازدواج، معمول پارسال و سالهای قبل برای گرفتن وام ازدواج خیلی از بانک ها بسته به شغل متقاضی(شغل آزاد یا کارمند) دو تا سه ضامن از وی طلب می کردند. معلوم نیست در حقیقت چند ضامن برای وام قرض الحسنه ای 50 میلونی ازدواج در سال 99 باید معرفی شود.

بانک ها برای گرفتن ضامن حق دارند

به طور کلی به موضوع نگاه کنیم اگر 5 سال، مدت باز پرداخت منظور شود؛ ماهی نزدیک یک میلیون تومان(900 تومان) باید فردی بازپرداخت قسطش را انجام دهد. دو تا یک میلیون تومان، پرداخت دو میلیون برای یک زوج تازه مستقل شده، با هزینه های ازدواج، وام های دیگر، بدهی ها و نیاز به داشتن مبلغی برای اداره زندگی، کمی سخت است. بانک ها تا مطمئن نشوند منابع مالی قرض الحسنه مشتریانشان که هر لحظه باید جوابگو (به فرد دارنده حساب در بانکشان) باشند را در اختیار فردخواهان وام  به راحتی قرار نمی دهند. آنقدر ضامن می گیرند تا از بازگشت سرمایه خیالشان راحت شود.

ضامن از کجا بیابید؟

بانک مرکزی به بانک ها اعلام کرده است گرفتن حداکثر دو ضامن یا ضمانت یارانه برای اعطای وام کافی می باشد. مبلغ وام 50 میلیون تومان است. هر فردی ماهیانه 45500 تومان یارانه دارد. اگر 7 سال، مبنا تسویه وام باشد 650000 تومان باید فردی ماهیانه قسط وام ازدواجش را بدهد؛ پس به طور کلی و منطقی ضمانت یارانه در نزد اکثر بانک ها منتفی است. سایت وام چی، سایت معتبر رسمی با پلتفرم آگهی در زمینه خرید و فروش وام و معرفی ضامن به افراد نیازمند هم می باشد

مبلغ وام ازدواج در سال های گذشته با مقایسه قیمت

سال مبلغ وام ارزش سال مبلغ وام ارزش
89 2 میلیون تومان گوشت گوسفندی:10200 تومان 94 6 میلیون تومان قیمت رهن خانه در تهران:10 میلیون رهن،کرایه ماهی 800 تومان
90 3 میلیون تومان قیمت یخچال خارجی:1000000 تومان 95 10 میلیون تومان طلا 18 عیار گرمی: 110 هزار تومان
91 3 میلیون تومان قیمت میوه و تربار: حداقل کیلویی 2000  هزارتومان حداکثر5000 هزار تومان 96 10 میلیون تومان قیمت پراید 23 میلیون تومان
92 5 میلیون تومان قیمت تمام شده هزینه منطقی عروسی:8000000 97 15 میلیون تومان حقوق حداقل کارگری:1483521 تومان
93 5 میلیون تومان قیمت دلار:3200 98 30 میلیون تومان قیمت قالی 6 متری:2475000 حداقل تومان

نگاه خوش بینانه به وام ازدواج

در جدول بالا سال، مبلغ وام ازدواج و یک قلم کالا یا خدمات را در همان سال با سال 99 قابل مقایسه است. اگر تمام اقلام را در نمونه ای که برای هر سال آوردیم در سال 99 مقایسه کنیم؛ حداقل ارزش ها تا 50 درصد افزایش قیمت دارد. اما نکته مهم اینجاست که زوج های سال های پیشین با مبلغ وامشان یکجا توانایی رهن، برگزاری مراسم عروسی یا راه انداختن یک کاسبی کوچک را نداشتند؛ اما مبلغ سال 99 نسبت به سال های قبل بسیار منصفانه تر است.

8 نظرات
 1. سیامک می گوید

  دورغه!
  یک ضامن دورغه!
  منم توی تمامی خبرها و سایت بانک ها خوندم که یک ضامن میخواد برای هر نفر (مجموع دو نفر). اما وقتی رفتم بانک و فیش حقوقی ضامن رو که 5 میلیون خالص دریافتی داشت، گذاشتم جلوشون گفتن که این کمه و باید حداقل فیش 12 میلیونی بیاری یا دو تا ضامن بیاری!!
  من همین فیش 5 میلیونی رو با بدبختی و کلی خواهش و تمنا و به عالم و آدم رو انداختن گرفتم! از کجا فیش حقوقی 12 میلیونی گیر بیارم آخه؟ لطفا نجومی بگیر ها رو معرفی کنید که بلکه از اونا بتونیم فیش بگیریم!!!
  رفتم شعبه رو عوض کردم، چون اکثرا می گفتن (فلان) شعبه سخت میگیره برو یه شعبه (دیگه)، اما وقتی رفتم شعبه (دیگه) بهم گفت اصلا مبلغ فیش ضامن مهم نیست، شما باید نفری 2 ضامن بیارید. یعنی مجموعا 4 ضامن!!!!

  دورغه!
  یک ضامن دورغه!
  فقط جنبه ی نمایش تبلیغاتی داره!

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   کاربر گرامی.
   دروغ یک ضامن در عمل معنی ندارد. وام ازدواج باید یک ضامن باشد اما بانک ها خلاف قانون و با صلاحدید خودشان سیاست گذاری امنیت بازگشت سرمایه می کنند. یک ضامن قانونی است که تا پارسال که وام سی تومان بود در بانک انصار اجرا می شد. بانک مرکزی هم با افزایش وام باید دو ضامن برای وام در نظر می گرفت نه اینکه توپ را در زمین بانک و متقاضی بیندازد و با قانون یک ضامن برای وام ازدواج مانور بدهد. شما به شدت حق دارید ناراحت باشید.
   باتشکر تیم وام چی

 2. آهنی می گوید

  سلام من برای وام ازدواج اقدام کردم اس ام اس بانک مرکزی هم برایم آمده است اوایل اردیبهشت ۹۹ در برگه یی که پرینت گرفتم نوشته بود وام ۵۰ میلیونی ولی به بانک مورد نظر مراجعه کردم و گفتند که دستور عمل وام ۵۰ میلیونی هنوز برای بانک ما نیامده است .پیگیری کرده ام تا الان ولی همچنان این را میگویند از کجا باید بدانم که یا پیگیری گنم که زودتر وامم را دریافت کنم. بانک مورد نظر بانک سپه شعبه مصباح کرج است.ممنون

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   کاربر عزیز.
   ظاهرن بانک های سپه و بانک های زیرمجموعه هایش وام پنجاه میلیونی وام ازدواج را هنوز در هیچ شعبه ایی اعطا نمی کنند. بهانه اعلام نشدن ابلاغیه است. اگر زمان دارید صبر کنید…
   باتشکر تیم وام چی

 3. علی می گوید

  سلام
  برای وام 50 میلیونی چه بانک هایی یک ضامن رو قبول میکنن؟

  1. admi-2 می گوید

   درود بر شما.

   تمامی بانک ها موظف هستند جهت وام ازدواج برای هر 50 میلیون تومان از هر کدام از زوجین تنها یک ضامن طلب کند.

   با احترام

 4. مهدی می گوید

  ضامن ندارم یسال دنبال ضامنم

  1. ستایش سام می گوید

   درود بر شما
   دوست عزیز بررسی لیست ضامنین وام چی میتونه براتون مفید واقع شود
   با احترام.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.