وام بانک اقتصاد نوین؛ و همه چیز درباره آن

8

آشنایی با خدمات بانک اقتصاد نوین

در این مقاله، قصد داریم تا شما عزیزان را با وام بانک اقتصاد نوین و سایر خدمات و ویژگی های این بانک در خصوص ارائه تسهیلات آشنا کنیم.

پیشینه بانک اقتصاد نوین

در سال 1380، متولیان بانک اقتصاد نوین اقدام به دریافت مجوزهای لازم از بانک مرکزی ج.ا.ایران و نیز سازمان بورس و اوراق بهادار نمودند. در پی این اقدام، پذیره‌نویسی سهام این بانک نیز آغاز شد. در مرداد همان سال فعالیت بانکی بانک اقتصاد نوین با سرمایه اولیه 250 میلیارد ریال و پس از ثبت در «اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران»، آغاز گشت. با افزایش سرمایه پایه در طول چند سال، در سال 1395 مجموع این سرمایه از عدد 11.312 میلیارد ریال به 13.131 میلیارد ریال افزایش یافته و در همان سال به ثبت «اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران» رسید.

قابل ذکر است که پس از پذیرش بانک اقتصاد نوین در سازمان بورس اوراق بهادار در سال 1382، سهامداران قادر به معامله سهام درج‌شده این بانک بر تابلوی اصلی این سازمان می‌باشند.

بانک اقتصاد نوین،‌ مأموریت خود را در ارائه خدمات بانکی و مالی به مشتریان مختلف از طریق شبکه خدمات‌رسانی گسترده و روزآمد می‌داند؛ انجام این مأموریت در قالب بانک‌داری اسلامی صورت گرفته و جلب رضایت مشتریان در رأس اهداف این بانک است. در اهداف پیش روی بانک اقتصاد نوین، پیش‌بینی شده تا سال 1400 این بانک از نظر سودآوری جزء سه بانک برتر ایران باشد. در بخش مسئولیت‌های بانک اقتصاد نوین نیز، رعایت صداقت، پایبندی به اصول اخلاق حرفه‌ای و کمک به توسعه نظام اقتصادی کشور، مسئولیت‌های اصلی این بانک تعریف شده است. پایبندی به ارزش‌های استراتژیک پنج‌گانه؛ چابکی، خوشنامی، نوآوری، روزآمدی و چند مهارتی دستیابی بانک به چشم‌انداز این بانک در 1400 را آسان می‌نماید.

بدون ضامن، وام بانک اقتصاد نوین دریافت کنید

وام بانک اقتصاد نوین در قالب طرح کوشان به مشتریان ارائه می‌شود. جامعه هدف در ارائه تسهیلات کوشان (وام بانک اقتصاد نوین)؛ بازنشستگان، زنان خانه‌دار،‌ کارگران، کارمندان و… می‌باشند. در طرح کوشان سعی شده است شرایط دریافت وام بانک اقتصاد نوین آسان شده و مدت زمان لازم برای دریافت این تسهیلات ارزان‌قیمت تا حد امکان کاهش یابد. در این طرح سپرده‌گذار علاوه بر برخورداری از سود سپرده، توان خرید خود را نیز از دست نخواهد داد. امید است با اجرای این طرح، در شرایط اقتصادی خانواده‌ها بهبود حاصل شود.

در صفحه طراحی‌شده توسط بانک اقتصاد نوین مربوط به طرح کوشان؛ امکان درج مبلغ سپرده، نرخ سود سپرده مورد نظر مشتری،‌ مدت سپرده‌گذاری/بازپرداخت وام و درصد وام دریافتی به ازای مبلغ سپرده، فراهم شده و از این طریق مشتریان می‌توانند بدون مراجعه حضوری به بانک؛ مبلغ سود سپرده، کارمزدها و مبلغ اقساط بازپرداخت را به راحتی محاسبه نمایند. بعد از اطلاع از شرایط مختلف وام بانک اقتصاد نوین، متقاضیان می‌توانند با ارائه مدارک شناسایی معتبر با شعب بانک اقتصاد نوین مراجعه نموده و نسبت به افتتاح سپرده مورد نظر در طرح کوشان اقدام نمایند. در انتها کافی است تسهیلات دلخواه را بر اساس مبلغ سپرده، نرخ سود و تعداد اقساط ماهانه درخواست نمایند. در این طرح سپرده‌گذاران می‌توانند تسهیلات خود را به افراد مورد تأیید خود اعطا کنند.

یکی از ویژگی‌های وام بانک اقتصاد نوین در قالب طرح کوشان، عدم نیاز به ارائه ضامن است؛ سپرده‌ای که سپرده‌گذار نزد بانک افتتاح حساب می‌کند؛ به منزله وثیقه تسهیلات در نظر گرفته شده و اجازه دخل و تصرف در آن تا انتهای بازپرداخت اقساط تسهیلات گرفته خواهد شد. درخواست‌های دریافت تسهیلات وام بانک اقتصاد نوین از جهاتی مانند کفایت اهلیت اعتباری، وضعیت چک برگشتی، محدودیت سنی و تسهیلات دریافتی معوق  بررسی خواهد شد.

دریافت تسهیلات طرح کوشان به چه کسانی پیشنهاد می ‌شود؟

دسته اولی که پیشنهاد می‌شود از تسهیلات طرح کوشان بهره‌مند شوند؛ اشخاصی هستند که قصد هزینه کردن پس‌انداز خود را برای سرمایه‌گذاری و خرید کالا ندارند. این افراد می‌توانند با سپرده‌گذاری در طرح کوشان، هم از سود ماهانه برخوردار شوند و هم به کمک تسهیلات این طرح جهت سرمایه گذاری و خرید دارایی (طلا، ملک و…) بهره‌مند شوند.

والدینی که امکان سپرده‌گذاری دارند و قصد کمک به فرزندان و یا اطرافیانی را دارند که خود شرایط دریافت این تسهیلات را نداشته اما توان بازپرداخت اقساط ماهیانه این تسهیلات را دارند؛ دسته دومی هستند که بهره‌مندی از تسهیلات طرح کوشان به آنها پیشنهاد می‌شود. این افراد می‌توانند با سپرده‌گذاری در طرح کوشان، از سود سپرده خود استفاده نموده و علاوه بر آن گرهی از مشکل فرزندان یا اطرافیان خود باز نمایند.

دسته سومی که پیشنهاد می‌شود از مزایای طرح کوشان استفاده کنند؛ شرکت‌ها یا اشخاص حقوقی هستند که منابع مالی خود را در حساب‌های پس‌انداز یا حساب‌های جاری نزد چند بانک مختلف به ودیعه سپرده‌اند. این دسته از افراد می‌توانند پس از تجمیع این منابع مالی و افتتاح حساب سپرده در طرح کوشان، از مزایای پرداخت تسهیلات این طرح، به منظور ایجاد انگیزه و نیز بهره‌مندی کارکنان منتخب خود از شرایط رفاهی بیشتر برخوردار شوند.

وام بانک اقتصاد نوین

شرایط سپرده‌گذاری و بهره‌مندی از وام بانک اقتصاد نوین در طرح کوشان

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری در طرح کوشان 50 میلیون ریال بوده و سپرده‌گذار قادر است از 60 تا 80 درصد مبلغ سپرده خود را با توجه به نرخ سود سپرده، مدت سپرده و مدت بازپرداخت وام دریافت نماید. در طرح کوشان، تمامی سپرده‌گذاران می‌توانند از نرخ سود مصوب سپرده خود بهره‌مند شوند و از سوی دیگر چنانچه درخواست دریافت تسهیلات را داشته باشند، مبلغ مصوب اقساط را به صورت ماهیانه به بانک پرداخت می‌نمایند.

قابل ذکر است که بعد از میزان مبلغ سپرده،‌ نرخ سود سپرده عامل تعیین‌کننده‌ای در شرایط تسهیلات وام بانک اقتصاد نوین است. نرخ سود سپرده در طرح کوشان به میزان 7%، 10% و 15% قابل انتخاب است. چنانچه سپرده‌گذار به نرخ سود 7% قانع باشد،‌ می‌تواند درخواست تسهیلات قرض‌الحسنه نماید. برای درک بهتر شرایط وام بانک اقتصاد نوین در قالب طرح کوشان کافی است به ایـنــجـــــــــــا و جدول مربوطه در این صفحه مراجعه نمایید.

نقش وام‌چی در معاملات وام بانک اقتصاد نوین

با توجه به امکان واگذاری تسهیلات طرح کوشان به شخص معرفی‌شده از سوی سپرده‌گذار و عدم نیاز به ضامن، خرید و فروش امتیاز این تسهیلات به راحتی امکان‌پذیر است. وام‌چی با فراهم نمودن فضای معاملات انواع وام، امکان معاملات وام بانک اقتصاد نوین در قالب طرح کوشان را نیز در میان آگهی‌های درج‌شده در سایت وام‌چی فراهم آورده است.

8 نظرات
 1. مجید می گوید

  سلام امکان اینکه وام بدون سپرده دریافت کنیم وجود داره یا نه خواهشا درست توضیح بدید ولی در عوض مبلغی از وام بعنوان سپرده نزد بانک بمونه البته منظورم مبالغ 100الی 150و 200میلیون هست که مثلا 20یا 30میلیون از سپرده در بانک بمونه

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   بین 60 تا 80 درصد موجودی می شود میلغ وام
   100 درصد مبلغ هم مسدود می شود

 2. مامی می گوید

  سلام.من اگربخوام ۴۰۰ میلیون سپرده کنم کوتاه مدت و۴۰۰ میلیون وام بگیرم آیاامکانش هست.سریع اینکاروبکنم.واسه خریدخونه میخوام.که ۸۰۰ دستموبگیره.

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.این حالت می شود وام فوری. که مبلغ خودتان بلوکه می شود.
   راه شما سپرده در رسالت است که آن هم خواب سپرده را دارد.
   باتشکر

 3. الهام می گوید

  سلام من درخواست وام ۵۰میلیون تومانی دارم لطفا بگید چگونه میتونه این وام رو دریافت کنم

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   کاربر گرامی
   برای گرفتن امتیاز باید وارد منو وام ها شوید از فیلتر قیمت و مکان محل زندگیتان بهره ببرید تا آگهی های مربوط به شما نمایش در بیایند.
   باتشکر تیم وام چی

 4. 09132472449 می گوید

  سلام خیلی عالی است همه شهر هامیتون استفاده کنند ومن در خواست وام 100میلیونی دارم چگونه میتوانم اقدام کنم

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   کاربر گرامی
   سپاسگزاریم از تعریف شما.
   با رصد کردن آگهی های ثبت شدهريال می توانید مورد مطابق با شرایط خودتان پیدا کنید.
   باتشکر تیم وام چی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.