لطفا چند لحظه صبر کنید ...

برای دریافت جدیدترین مقالات مشابه مقاله‌ای که خواندید، ایمیل خود را وارد کنید.

همه چیز راجع به شرایط اعطایی وام بانک رفاه کارگران

 • 29
 • ۹۸/۰۵/۲۷
 • خواندن: 53 دقیقه
سازمان تامین اجتماعی یکی از ارگان های اصلی بیمه ایی و حمایتی از قشر کارگران است. این سازمان در تمام سالهای فعالیت خود تمام تلاش اش برای بهتر کردن زندگی عضوهای خود که همان کارگران هستند را انجام داده است. یکی از اقدامات این سازمان کمک به موجودیت بانکی به نام بانک رفاه کارگران است که با اعلام و ثبت این بانک در 27 مرداد ماه 1339 و اعطای 400 میلیون اعتبار پولی در فروردین ماه 1340 به طور رسمی برای رفاه این قشر فعالیتش را آغاز کرد. با هم به بررسی این بانک و تحولاتش می پردازیم و تسهیلات آن را بررسی می کنیم.

فلسفه بانک رفاه کارگران

به این دلیل که بانک رفاه کارگران یکی از بازوهای توانای سازمان تامین اجتماعی است و فلسفه وجودی اش برای بهتر شدن وضعیت رفاهی و اجتماعی قشر کارگران است. بیشتر از بانک های دیگر در امور اجتماعی و حمایتی شرکت می کند تا از اصل فلسفه و هدف شکل گیری اش دور نشود.

تحول در بانک رفاه کارگران

این بانک در سال 1391 از دولتی به خصوصی تغییر مالکیت می دهد و بیشتر ساز و کارهای مالی اش هم تغییر می کند.

طرحی به نام سودمند

اگر از برج ده سال گذشته(سال1397) در بانک رفاه کارگران حساب باز کرده باشید، باید یک خبر خوشحال کننده به شما بدهم که بانک رفاه برای باز کنندگان حساب در این ماه ها طرحی به نام طرح سودمند آغاز کرده است که شما می توانید با سود های تک رقمی یا همان سود های قرض الحسنه ایی از 80 تا 100 درصد موجودیتان را وام بگیرید و در مدت زمان 36 ماه به بانک بازگردانید. برای حداقل موجودی باید شما 5 میلیون تومان در حساب خودتان داشته باشید و آن را تا سقف 15 میلیون هم می توانید افزایش دهید و وامتان را دریافت کنید. اگر در این بانک حساب دارید هر چه زودتر اقدام کنید چون اعتبار این طرح از افتتاح حساب تا یکسال بیشتر نیست.

 • بانک رفاه کارگران در سال 98 طرحی به نام طرح سپرده طلایی رفاه را به مشتریانش ارائه می داد که در سال 99 به جای این طرح، طرح سودمند جایگرینش شده است.

یک طرح بامزه

برای من هم که مشتری بانک رفاه نیستم این پیشنهاد بانک رفاه کارگران بسیار دلپذیر بود چه برسد به شما، مشتری بانک که اینقدر عزیز دانسته شده اید. شما اگر یک روز قبل از سر رسید قسطتان مبلغ را پرداخت کنید بانک مبلغ کل سود بازپرداختی را به شما می بخشد و فقط اصل پول و کارمزد خودش را دریافت می کند. برای مثال اگر وام شما با سود 18 درصد باشد و 2 درصد یا چهار درصد هم کارمزد داشته باشید. سود 18 درصد با خوش حسابی یک روز قبل از موعد بخشیده می شود. شما که بالاخره باید قسطتان را بدهید چه بهتر که یکی دو روز زودتر اقدام کنید و از این جایزه استفاده کنید.

نکته طرح بالا

اگر یک روز قبل از سررسید قسط شما، روز تعطیل رسمی یا جمعه است روز قبل تر از آن اقدام به پرداخت کنید.
قاعده بر این است که حتماَ قبل از موقع سررسید قسط باشد اگر روز موعد هم پرداخت کنید این تشویق خوش حسابی برای شما منظور نمی شود.

انتقال امتیاز از شرایط وام بانک رفاه کارگران

شما می توانید برای یک وام قرض الحسنه ایی 15 میلیون تومانی در بانک رفاه کارگران اقدام کنید و یک سپرده بلند مدت یکسال باز کنید و قبل از موقع سررسید دریافت وامتان آن را به اعضای درجه یک خود(پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و فرزندانتان) انتقال دهید. این نکته مثبتی است که بانک برایتان در نظر گرفته است.

شرایط ضامن وام بانک رفاه

بانک رفاه کارگران در وام های قرض الحسنه ایی که پرداخت می کند همان حساب افتتاح شده در آغاز و مبلغ ودیعه گذاشته شده را می تواند به عنوان ضامن قبول کند. اما اصل پولتان تا تسویه حساب کامل نزد بانک به امانت باقی می ماند.

طرح کرامت

همانطور که در آغاز از منشا وجودی بانک رفاه حرف زدیم. این بانک برای بازنشستگان تامین اجتماعی طرحی دارد که اگر بین دو تا دوازده ماه حساب بانکی افتتاح کنند و حسابشان در بانک بخوابد به دو برابر پولشان وام با سود 18 درصد تعلق می گیرد و شرایط ضامنش هم می تواند همان حساب افتتاحی باشد. برای مثال اگر به 15 میلیون وام نیاز دارید نصف مبلغ را می توانید سپرده کنید تا در موعد مقرر که گذر زمان شامل حسابتان شد؛ 15 میلیون تومان به شما تعلق بگیرد.
اگر هم نخواستید حسابتان ضامن شما باشد باید وام دریافتی 60 درصد حقوق دریافتیان را از سازمان تامین اجتماعی تحت پوشش قرار دهد.
و یک نکته محدود کننده دیگر در مورد این وام این است که باید حقوقتان را از همین بانک رفاه کارگران دریافت کنید.

طرح کرامت سال 99 بانک رفاه

به منظور کمک به رفاه و تکریم مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی و دانشگاه های علوم پزشکی طرح کرامت 99 بانک رفاه آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، در راستای رسالت اجتماعی بانک در قبال جامعه هدف مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی و دانشگاه های علوم پزشکی و مساعدت مالی به آن ها، اعطای تسهیلات به جامعه مذکور در قالب طرح کرامت 99 امکان پذیر است.
بر اساس این گزارش، مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی و دانشگاه های علوم پزشکی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می کنند، می توانند برای تأمین اموال و خدمات مورد نیاز حداکثر تا 1 میلیارد ریال و برای تعمیرات اساسی و بازسازی کامل واحدهای مسکونی نیز حداکثر تا یک میلیارد ریال تسهیلات با نرخ 18 درصد و بازپرداخت بر اساس مبلغ تسهیلات حداکثر تا 60 ماه دریافت کنند.

وام های قرض الحسنه ایی

وام های قرض الحسنه ایی بانک رفاه کارگران به مواردی که به این شرح است با ارائه مدرک تعلق می گیرد:
1-هزینه‌های ازدواج
2- تهیه جهیزیه
3- درمان بیماری
4- تعمیرات مسکن
5- کمک هزینه تحصیلی
6- کمک برای ایجاد مسکن در روستاها
7- قرض الحسنه رفع احتیاجات ضروری
8- قرض الحسنه ودیعه مسکن

در مورد گزینه اول شما در سامانه سایت ازدواج باید اقدام کنید و بانک معرفی شده را رفاه کارگران اعلام کنید.
در مورد وام کمک تحصیلی مدارک اشتغال به تحصیل الزام است.
برای ودیعه مسکن هم باید اجاره و رهن نامه مسکن را به رویت بانک برسانید.
طبق اعلام صریح بانک؛ کارمزد در قبال این نوع وام ها فقط دریافت خواهد کرد و نرخ کارمزد را هم هر سال توسط بانک مرکزی همان که تعیین شده است را قبول دارد.

کلام آخر

سایت وام چی به شما پیشنهاد می کند قبل از اقدام به گرفتن وام در یک بانک شرایط تمام بانک ها را بررسی کنید.

در انتها برای دسترسی به فهرست وام‌های فروشی موجود در سایت وام‌چی، بر روی دکمه زیر کلیک نموده و با صاحبین آگهی‌های وام ثبت‌شده برای فروش در سایت، تماس حاصل نموده و با آنها وارد معامله شوید.

سوالات متداول

آیا بانک رفاه در سال 1399 طرح کرامت دارد ؟

به منظور کمک به رفاه و تکریم مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی و دانشگاه های علوم پزشکی طرح کرامت 99 بانک رفاه فعال است.

آیا بانک رفاه کارگران سپرده را به عنوان ضمانت قبول دارد ؟

بانک رفاه کارگران در وام های قرض الحسنه ایی که پرداخت می کند همان حساب افتتاح شده در آغاز و مبلغ ودیعه گذاشته شده را می تواند به عنوان ضامن قبول کند.

آیا بانک رفاه کارگران امتیاز بخشودگی نرخ بهره در تسهیلات دارد ؟

شما اگر یک روز قبل از سر رسید قسطتان مبلغ را پرداخت کنید بانک مبلغ کل سود بازپرداختی را به شما می بخشد و فقط اصل پول و کارمزد خودش را دریافت می کند.

متولی بانک رفاه کارگران چه نهادی و فلسفه شکل گیری این بانک چیست ؟

بانک رفاه کارگران یکی از بازوهای توانای سازمان تامین اجتماعی است و فلسفه وجودی اش برای بهتر شدن وضعیت رفاهی و اجتماعی قشر کارگران است.

دیدگاه خود را بیان نمایید

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • حجت رزمی ۳۰ مهر ۱۳۹۹ در ۷:۳۸ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر.میخوام یه وام ۲۰میلیونی ازبانک رفاه بردارم بغیراز۲تاضامن ۵میلیون
  باید تورهن بانک باشه.میخواستم بپرسم
  بعدازاتمام اقساط ۵میلیون ومال خودم میشه
  یا بانک برمیداره؟ سپاسگذارم

  • سردبیر تحریریه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ در ۵:۴۹ ب٫ظ

   سلام.
   کاربر گرامی
   بله پول آزاد خواهد شد و به شما تعلق خواهد گرفت.
   باتشکر تیم وام چی

 • عادل ۲۶ آذر ۱۳۹۹ در ۱۲:۴۵ ب٫ظ

  برای دریافت وام ازدواج ۱۰۰ میلیون تومنی از بانک رفاه چند ضامن لازمه؟

  • سردبیر تحریریه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ در ۶:۲۸ ب٫ظ

   سلام.
   کاربر گرامی
   ضامن و چند و چون آن در حیطه بانک عامل است و هیچ نظری نمی شود داد. چون بانک ها به قانون یک ضامن برای هر زوج عمل نمی کنند و با توجه به نظر خودشان ضامن می گیرند.
   باتشکر تیم وام چی

 • یداله ویسی- مسول اموراداری درمانگاه شماره ۲ کرمانشاه ۱۲ دی ۱۳۹۹ در ۱۲:۰۴ ب٫ظ

  ماپرسنل درمانگاه تامین اجتماعی شهرکرمانشاه حقوق ومزایای خود را بانک رفاه کارگران شعبه ایثار کرمانشاه دریافت میداریم،ضمن تشکر ازپرداخت تسهیلات ازطرف بانک رفاه به پرسنل امابانک رفاه یکطرفه وبدون اطلاع قبلی اقدام به مسدود نمودن حساب وام گیرنده و ضامن می نماید که این عمل تا کنون بارهاتکرارشده وباعث تالمات روحی واسترس فروانی به همکاران شده است ازمسیولین بانک رفاه اقدام عاجز کدستورتسریع داریم. بانک رفاه شعبه ایثارکرمانشاه- هرچندبامقامات بالاتربانک رفاه اقدام شده ، جهت جلوگیری از اقدام قانونی دیگری

  • سردبیر تحریریه ۱۲ دی ۱۳۹۹ در ۶:۴۳ ب٫ظ

   سلام.
   کاربر گرامی
   لطفا با صدای مشتریان یا بانک مرکزی رفاه در تهران و روابط عمومی بانک رفاه گفتگو کنید. سایت وام چی بستر مناسبی برای رساندن خبر شما نیست.
   باتشکر تیم وام چی

 • معصومه محمودی ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۶:۰۸ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر من چهارماه است که وام ۵۰ میلیونی ۱۸ درصد از بانک رفاه گرفته ام امکانش هست که ۵۰ تومن وام را یکجا بدون سود دادن تسویه کنم؟چون از گرفتن وام منصرف شدم

  • سردبیر تحریریه ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ در ۱۱:۱۹ ق٫ظ

   سلام.
   نه خیر هر موقع تسویه هم کنید باید اصل و فرع را بدهید. وامتان را آگهی کنید و واگذار کنید