لطفا چند لحظه صبر کنید ...

شرایط وام فوری بانک مهر اقتصاد

 • 25,394
 • 28
 • ۹۸/۰۳/۲۶
 • خواندن: 5 دقیقه
شرایط وام فوری بانک مهر اقتصاد؛ بر مبنای تأمین منافع بانک مهر اقتصاد تنظیم شده است. این شرایط از جهاتی مثبت و از جهاتی منفی است. در این نوشتار قصد داریم توضیحاتی در رابطه با شرایط وضع‌شده بر طرح ثمین 3 به مخاطبان ارائه دهیم. با وام چی همراه باشید.
bank mehr eghtesad 1

معرفی بانک مهر اقتصاد

بانک مهر اقتصاد در سال ۱۳۷۲ فعالیت بانکی خود را به منظور بهبود رشد اقتصادی و رفاه اجتماعی با عنوان مؤسسه قرض‌الحسنه بسیجیان آغاز نموده است؛ این مجموعه در سال ۱۳۷۹ با توسعه فعالیت‌های مؤسسه و عدم توان پاسخگویی به تعداد زیاد مشتریان، مجبور به درخواست جهت توسعه اختیارات خود از بانک مرکزی گردید. در سال ۱۳۸۱ این درخواست جامه عمل پوشیده و مؤسسه قرض‌الحسنه به مؤسسه مالی و اعتباری ارتقا یافت.

فعالیت‌های بانکی بانک مهر اقتصاد متناسب با رقابت موجود در عرصه بانکی و نیازهای روز جامعه به خدماتی نوین، گسترش یافته و سیستم این بانک به ارائه خدماتی چون دستگاه‌های خودپرداز ATM، دستگاه POS، اینترنت بانک و… مجهز شده است.

مدل بانکداری بانک مهر اقتصاد بر اساس مدل جامع بانکداری بدون ربا تنظیم شده است؛ اولویت راهبردی این بانک تحقق طرح «توسعه بانکداری اسلامی» است.

بانک مهر اقتصاد در راستای افزایش جذب مشتریان، تاکنون طرح‌های مختلف در زمینه اعطای تسهیلات و وام ارائه نموده است؛ طرح‌هایی که با سپرده‌گذاری ارائه شده‌اند عبارت‌اند از: طرح مهر نوین، طرح شمیم مهر، طرح مشارکت، طرح مسدودی، طرح مهر ۵، طرح میثاق، طرح ارمغان مهر. گروه کارت‌های اعتباری بانک مهر اقتصاد نیز با ارائه کارت اعتباری کالای ایرانی، با هدف حمایت از کالای ایرانی، اقدام به توزیع کارت‌ اعتباری جهت تهیه و خرید کالای ایرانی نموده است. در کنار این طرح‌ها، طرح‌های بدون سپرده‌گذاری بانک مهر اقتصاد نیز به چشم می‌خورد؛ طرح حامی (ویژه تولیدکننده‌ها) در راستای حمایت از بخش تولید به مشتریان واجد شرایط دریافت وام ارائه می‌شود. طرح جدیدی که از سوی بانک مهر اقتصاد به منظور جذب مشتری ارائه شده است؛ طرح ثمین ۳ است.

طرح ثمین ۳

مدتی است که به دلیل نوسانات بازار ارز و سکه و به تبع آن نوسان در بخش‌های اقتصادی، بانک‌ها از ارائه وام به مشتریان خودداری می‌کنند. با این حال برخی از بانک‌ها به منظور تأمین نیاز فوری مشتریان به پول نقد، اقدام به پرداخت وام و تسهیلات با شرایط ویژه نموده‌اند. بانک مهر اقتصاد نیز با ارائه طرح ثمین ۳ رسالت بانکی خود را در روزهای اخیر انجام می‌دهد. طرح ثمین ۳ از وجوه مثبت و منفی برخوردار است؛ کمک به پرداخت فوری وجه نقد به مشتریان، مهمترین وجه اعطای این وام است؛ اما شاید بتوان گفت سود ۱۸ درصدی که بر این وام بسته شده و در کنار آن کارمزد ۵ درصدی این وام از ویژگی‌های منفی این وام به شمار می‌رود. از طرفی برای پرداخت این وام ده درصد منابع مالی مشتری نیز مسدود می‌شود.

شرایط وام فوری بانک مهر اقتصاد

با اینکه اعطای وام‌ها به دلیل منابع مالی محدود و افزایش روزافزون متقاضیان وام با اهداف خاصی چون تخصیص در بخش‌تولید، اشتغال و ازدواج اعطای می‌شود؛ و به همین دلیل دریافت انواع وام برای همگان مقدور نیست، با این حال برخی بانک‌ها از جمله بانک مهر اقتصاد به منظور جلوگیری از به خواب رفتن سنت اعطای وام، اقدام به پرداخت وام بدون سپرده به مشتریان نموده است. ساز و کار وام‌های بدون سپرده متفاوت از وام‌های قرض‌الحسنه و طرح‌های تسهیلاتی وابسته به سپرده‌گذاری است. در این طرح‌ها پشتوانه مالی و ضامن برگرداندن وام، بخشی از مبلغ وام است که توسط بانکدار نزد بانک بلوکه می‌شود. این مسدود شدن بخشی از وام تا انتهای بازپرداخت قسط نهایی ادامه دارد.

شرایط وام فوری بانک مهر اقتصاد به گونه‌ای است که افرادی که از شرایط حقوقی خوبی در انتهای هر ماه برخوردارند، می‌توانند نسبت به دریافت وام فوری بانک مهر اقتصاد اقدام کنند. وام فوری بانک مهر اقتصاد در زمره طر‌ح‌های اعطای وام بدون سپرده‌گذاری است؛ شرایط وام فوری بانک مهر اقتصاد طوری برنامه‌ریزی شده که برای طیف خاصی از جامعه می‌تواند کار راه‌انداز باشد.

از جمله شرایط وام فوری بانک مهر اقتصاد می‌توان به بلوکه شدن ۱۰ درصد از منابع مالی متقاضی وام نزد بانک اشاره کرد. این مبلغ ۱۰ درصدی به منزله وجه الضمان و جایگزینی برای مبلغ سپرده‌گذاری مشتری به شمار می‌رود.

سود ۱۸ درصدی که بر اقساط ماهیانه این وام وضع شده، از دیگر شرایط وام فوری بانک مهر اقتصاد است.

مورد دیگری که باید متقاضیان وام در مورد شرایط وام فوری بانک مهر اقتصاد به آن توجه داشته باشند؛ کارمزد ۵ درصدی جاری بر اقساط این وام است که البته در ابتدای اعطای وام از مبلغ اصلی وام به صورت نقد کسر خواهد شد.

بازپرداخت وام در قالب اقساط ۶۰ ماهه، ویژگی دیگری است که در شرایط وام فوری بانک مهر اقتصاد به ان اشاره شده است.

در شرایط وام فوری بانک مهر اقتصاد؛ لزومی به سپرده‌گذاری از سوی متقاضیان وام نمی‌باشد؛ بلکه اعتبار اشخاص حقیقی و حقوقی به لحاظ سابقه خوش‌حسابی شرط اولیه در اعتماد بانکداران به متقاضیان وام است. مورد دوم که در نظر گرفتن آن از سوی مشتریان ضروری است؛ توجه به مبلغ دریافتی از سوی بانک در قبال درخواست وام فوری است. متقاضیان باید توجه داشته باشند که اکثر وام‌های بانکی در قبال سپرده‌گذاری مشتریان بانک قابل ارائه است؛ در صورتی که در شرایط وام فوری بانک مهر اقتصاد، سپرده‌گذاری شرط نیست؛ متقاضی می‌بایست از خیر ۱۰ درصد از کل مبلغ وام خود تا انتهای زمان تصفیه اقساط وام صرف نظر کند. لزوم تأکید بر این شرط از آن روست که متقاضیان هنگام دریافت وجه وام، متعجب نشوند. همچنین در نظر گرفتن کسر مبلغ کارمزد بانک که شامل ۵ درصد از کل مبلغ وام در ابتدای پرداخت وجه وام است نیز مورد دیگری است که بعضی از متقاضیان در ابتدای درخواست وام به آن توجه نمی‌کنند و هنگام مواجهه با مبلغ دریافتی سؤالات و ابهاماتی برایشان مطرح می‌شود. توجه به نکات فوق درباره شرایط وام فوری بانک مهر اقتصاد، افراد را از سردرگمی در روال دریافت وام نجات خواهد داد.

مراحل و شرایط وام فوری بانک مهر اقتصاد

افراد پس از مراجعه به یکی از شعب بانک مهر اقتصاد، بابت افتتاح حساب درخواست می‌دهند؛‌ افتتاح حساب باید در قالب طرح ثمین باشد. شعبه بانک نسبت به شرایط مشتری، تسهیلات قابل ارائه را بررسی نموده و شرایط وام فوری بانک مهر اقتصاد را به متقاضی وام تشریح و تفهیم می‌کنند. در صورت توافق متقاضی وام،‌ سپرده مشتری در طرح مورد نظر وی افتتاح می‌شود. بعد از اینکه مدت تعیین‌شده برای سپرده‌گذاری طی شد؛ لازم است متقاضی وام مدارک مورد نیاز بانک را ارائه نماید. بانک بعد از آخرین اعتبارسنجی‌، تسهیلات را به متقاضی وام پرداخت نموده و مشتری می‌تواند مبلغ تسهیلات را برداشت نماید.

دیدگاه خود را بیان نمایید

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • 0937***4287 ۲۴ مهر ۱۳۹۸ در ۴:۲۸ ق٫ظ

  با سلام و عرض ادب خدمت شما
  من چند روز پیش بانک بودم و می گفتن که این طرح مدتش تموم شده میخواستم بدونم آیا صحت داره ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • پشتیبانی وام چی ۲۴ مهر ۱۳۹۸ در ۹:۰۸ ق٫ظ

   درود بر شما.

   ملاک تصمیم گیری اطلاعاتی هست که در نهایت شعبه در اختیارتون می ذاره.

   رسالت ما اطلاع رسانی هست.

   ممنون از اینکه اطلاعاتتون رو با سایر کاربران به اشتراک می گذارید.

   با احترام

 • نظری ۲۱ مهر ۱۳۹۸ در ۱۲:۴۰ ب٫ظ

  با عرض سلام وخسته نباشید اگه یک مثال عملی میزدین بهتر متوجه میشدیم مثلا اگه کسی ۱۰ میلیون وام بدون سپرده بخواهد چقدر بهش میدینوقسطش جقدر میشه

  • پشتیبانی وام چی ۲۱ مهر ۱۳۹۸ در ۱۲:۵۲ ب٫ظ

   درود بر شما.

   وام چی هیچ کمیسیونی از معاملات شما دریافت نمی کند و هیچ دخالتی نیز در معاملات شما ندارد.

   معمولا در قسمت جزئیات هر آگهی این موضوع توضیح داده می شه توسط آگهی دهنده، اما در نهایت توضیحات تکمیلی رو باید از خود آگهی دهندگان جویا بشید.

   با احترام

 • Afsaneh ۱۶ مهر ۱۳۹۸ در ۰:۰۰ ق٫ظ

  سلام چجوری میشه بدحسابی روازبین بردرفتم بانک میگه بدحسابی وام بهت تعلق نمیگیره این وام که گرفتم مال ۱۰سال پیشه نمیشه ازسیستم حذف بشه یابخشودگی نداره راهی داره یانه ممنون؟

  • پشتیبانی وام چی ۱۶ مهر ۱۳۹۸ در ۰:۲۰ ق٫ظ

   درود بر شما.

   با پشتیبانی تماس بگیرید تا مشاورین ما راهنماییتون کنند.

   ۰۲۱۸۸۸۳۴۵۰۷

   با احترام

 • رضا ۱۵ مهر ۱۳۹۸ در ۹:۲۶ ب٫ظ

  واقعاً بانک مهر اقتصاد یه جوری به گدایی میدازنت اصلأ خودت نفهمی چه غلتی کردی ۳۰میلیون توبانک گذاشتم ۴ماه بدون سود بعد۳۰ وام بیم بدن حسابکردم با ۱۸درصدسود میشه ۲۵درصد سودازت میگیرند ۱۸+۵کارمزد+۳میلیونت میمونه ۴ماه هم ۳۰میلیون خوابیده جمعا میشه ۳۰درصدسود ولی قرار۳۰میلیون توبانک بزاری با۱۸درصدسود آخرش حساب میکنی ۱۵درصداست

  • پشتیبانی وام چی ۱۶ مهر ۱۳۹۸ در ۰:۱۹ ق٫ظ

   درود بر شما.

   با تشکر از به اشتراک گذاری تجربه و تعامل شما با سایت وام چی.

   با احترام

 • Samineh ۰۵ مهر ۱۳۹۸ در ۱۰:۱۲ ب٫ظ

  من سابقه دریافت وام از مهر اقتصاد رو دارم بنظرم بدترین بانکه سماه پول من رو بلاکه کرد این همه خرج رو دستم گذاشت از بابت گرو گذاشتن وثیقه برای ضمانت مثل عوارض و مالیات شهرداری و عکس و هزینه کارشناسی و … سر آخر گفت نمیدم و مدارک من رو برای اینکه نتونم پیگیری کنم پاره کرد و بهم نداد چون امثا موافقت وامم در مدارک بود در شرایطی بودم که به شدت ابرو و اعتبارم در خطر بود و حاضر به پرداخت هر مقدار سودی بودم ولی بازم بعد از سه ماه دوندگی به دلایل نامعلوم نفرتی که رییس شعبه با من داشت این وام رو دریافت نکردم

  • پشتیبانی وام چی ۰۶ مهر ۱۳۹۸ در ۹:۱۵ ق٫ظ

   درود بر شما

   با تشکر از تعامل شما با سایت وام چی و ممنون از اینکه تجربه ی خود را با دیگران به اشتراک می گذارید.

   با احترام

 • محمدی ۰۴ مهر ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۴ ب٫ظ

  کاشکی از شرایط ضامن هم مینوشتید

  • پشتیبانی وام چی ۰۴ مهر ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۸ ب٫ظ

   درود بر شما، ممنون از توصیه ی شما، حتما لحاظ خواهد شد.

 • پژمان ۰۴ مهر ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۷ ب٫ظ

  با سلام وام گیرنده حتمی باید کارمند باشد یعنی یه آدم معمولی شغل آزاد نمیتونه وام بگیره؟

  • پشتیبانی وام چی ۰۴ مهر ۱۳۹۸ در ۱۰:۳۰ ب٫ظ

   درود بر شما.

   وام گیرنده هر شخصی می تونه باشه تنها در صورتی که توانایی تامین ضمانت های مورد نیاز بانک برای اعطای وام رو داشته باشه.

   با احترام

 • سعیدجواهری ۰۳ مهر ۱۳۹۸ در ۲:۴۴ ب٫ظ

  سلام هنوزم طرح ثمین موجوده برای وام فوری

  • محمد تنهایی ۰۳ مهر ۱۳۹۸ در ۲:۴۸ ب٫ظ

   درود بر شما
   استعلام این مورد را باید از طریق بانک پی گیری کنید.

 • میثم ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ در ۱:۲۸ ب٫ظ

  اتفاقا در این شرایط و تورم خیلی هم خوبه..من خودم اوایل سال ۹۷ قصد گرفتن وام ۴۰ میلیونی داشتم که میخاستم یه ماشین صفر بگیرم و متاسفانه به علت نبود ضامن جور نشد،که اگه جور شده بود الان اون ماشین ۹۰ میلیون قیمتش بود که سود و اصل وام رو با هم توجیه میکرد..متاسفانه تو این مملکت که به فرداش اعتباری نیست این وام گرفتن خوبه

  • پشتیبانی وام چی ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ در ۲:۰۰ ب٫ظ

   درود بر شما.

   با تشکر از تعامل شما با مطالب وام چی، همچنین دانشی که در اختیار سایر کاربران قرار می دهید.

   با احترام

 • یوسفی ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۵ ق٫ظ

  این دوستانی که میان اینجا نظر میدن که مابدبخت شدیم و حتی بعضا میگن نزوله باید توجه داشته باشند که با توجه به شرایط حال حاضر جامعه بزرگترین مشکل در حاضر نبود نقدینگی هست و در این شرایط هیچ شخص حقیقی و یا حقوقی (مثلا همین بانک مهر اقتصاد) منابعش رو رایگان در اختیار دیگران قرار نمیده به عنوان مثال توجه شما رو به افزایش بیش از سه برابری قیمت ارز و طلا جلب میکنم از همین رو شما در صورتی که نقدینگی داشته باشید و اون رو درست سرمایه گذاری کنید مطمئن باشید که سود شما به مراتب بیشتر از سودی هست که بانک از شما خواهد گرفت ولی در صورتی که این قبیل وام ها رو برای امور غیر ضرور مثل مسافرت و …. هزینه کنید مسلما متضرر خواهید شد

  • پشتیبانی وام چی ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۰:۳۱ ق٫ظ

   باتشکر از شما بابت به اشتراک گذاری نقطه نظراتتون

 • تارا ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ در ۹:۵۹ ق٫ظ

  آقای مدیر بانک مهر اقتصاد (مثل سایر آقایان و آقازاده ها) فرموده اند که بانکشون در راستای مسولیت اجتماعی بانک و و به افراد نیازمند وام میده.
  من خودم آدمی رو میشناسم که همسرش کارخونه داره و این خانم صرفا برای سرگرمی و این که مثلا خودشو راضی کنه که داره برای آینده و روز مبادای خودش پس انداز میکنه از این بانک وام ۱۰ میلیونی گرفته و رفته طلا خریده. جالبه که پشتوانه وامش هم حساب چند میلیاردی همسرشه.
  این نیازمنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  نیازمند شناسی و اعتبارسنجیتون همینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • پشتیبانی وام چی ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۰:۳۱ ق٫ظ

   ممنون از این که اطلاعات ارزشمندتون رو با دیگر کاربران وام چی به اشتراک می گذارید

 • هادی ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۲:۱۵ ب٫ظ

  سلام. من این وام برداشت کردم و بدبخت شدم. ۲۰میلیون وام گرفتم. ۲ میلیون ریختم و بلوکه شد و ۱.۵ هم ریختم حساب باز شد و ۱میلیون کارمزد کسر شد و مبلغ ۲۰میلیون با اقساط ۶۰ ماهه هر ماه ۵۰۷ هزار تومن دریافت کردم. حالا اگه مبلغ هر ماه را به ۶۰ ماه ضرب کنی مبلغ ۳۰.۵ میلیون تومن میشه یعنی سودش بالای ۵۰٪ میشه و من بدبخت شدم

  • پشتیبانی وام چی ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ در ۴:۲۱ ب٫ظ

   درود بر شما.

   ممنون از اینکه در خصوص این وام تجربه ی خودتون رو با کاربران به اشتراک می گذارید.

   تیم وام چی وظیفه ی خود می داند تا با انتشار مقالات مرتبط باعث افزایش دانش شما در خصوص چنین وام هایی شود.

   با احترام.

 • علی ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ در ۷:۳۲ ب٫ظ

  سلام
  شرایط این وام تغییر کرده, اطلاعی دارید؟

  • پشتیبانی وام چی ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ در ۸:۵۶ ق٫ظ

   درود بر شما،

   لطفا اگر نقطه نظری دارید بفرمایید تا بهره مند بشیم.

   با احترام

 • رضا ۲۹ تیر ۱۳۹۸ در ۱:۳۳ ب٫ظ

  ايشالا كه اين طرح مثل بقيه طرح ها نزول نيست .بلكه پدر جد نزوله

  • پشتیبانی وام چی ۲۹ تیر ۱۳۹۸ در ۲:۰۰ ب٫ظ

   درود بر شما، ما صرفا این مقالات را به نقل از خود بانک ها برای شما عزیزان تفسیر می کنیم، تا دانش مالی شما افزایش پیدا کند.