لطفا چند لحظه صبر کنید ...
از اینجا از سرویس جدید وام‌چی استفاده کنید

برای دریافت جدیدترین مقالات مشابه مقاله‌ای که خواندید، ایمیل خود را وارد کنید.

شرایط وام بانک مهر ایران

 • 193
 • 19/08/10
 • خواندن: 49 دقیقه

قرض الحسنه و وام بانک مهر ایران

وقتی بانکی روی سود های ۳۲درصد، ۲۸ درصد، ۱۸ درصد همین طور خط می کشد تا می رسد به عددهای یک رقمی هشت، چهار و دو درصد، بدون شک منابع مالی محدودی دارد و فقط کارمزد برای اداره امور بانکی و بقای خودش دریافت می کند. اصول این بانک ها وام دادن از سپرده های حقیقی و حقوقی خود امثال شماست. پس شرط اول این بانک ها بازگشت سپرده های مالی سپرده گذاران خود است که به واسطه همین ها به شما وام می دهند.

درک کردن

شرط اول را که خوب درک کنید. می فهمید این بانک ها در دنیای تجارت هدف آغازینشان سود نیست. یعنی منابع مالی اکثراَ برای تامین وام و امانت مالی به وام گیرندگان پرداخت می شود و وارد بازار سرمایه گزاری یا بورس، برای دادن بهره ای کلان به صاحبان امتیاز نیست. پس اگر می دانید بازپرداخت مرتب این نوع وام ها در توانتان نیست برای آن اقدام نکنید. چون این بانک ها این شرط برایشان خیلی مهم و باارزش است تا پیش سپردگان مالی خود بد حساب نشوند، بدون شک در این شرط اعتماد به بازگشت، سختگیری بیشتری دارند.

روال معمول

بانک مهر ایران هم طبق روال معمول اکثر بانک های این سیستمی، با توجه به میانگین موجودی و مدت زمانی که از افتتاح حساب می گذرد به شما تسهیلات می دهد.

حساب سر انگشتی

اگر شما با حساب سپرده خود کار کنید (منظور از کار کردن، خدایی نکرده کار یدی و سختی نیست؛ منظور از کار کردن همان پویایی و فعالیت حساب است.) پول واریز کردن و برداشت های شما را در طی شش تا هفت ماه را معدل می گیرند و با حداقل میانگین آن به شما وام می دهند. اگر حداقل هفت ماه از افتتاح حسابتان گذشته باشد با سر رسید های ۴۸ ماه خوشحالتان می کنند. اما اگر دندانی سر جیگر بگذارید و ۵ ماه ناقابلی که چون برق و باد می گذرد (البته امیدواریم!) با اقساطی ۶۰ ماهه شما را غافلگیر خواهند کرد.

رویایی

آنقدر این طرح رویایی است که خبر اش را به نقل از خود روابط عمومی بانک مهر ایران فقط برایتان روایت می کنیم.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، در طرح «۲ در یک»، متقاضیان می توانند با سپرده گذاری مبلغی در بانک قرض الحسنه مهر ایران به صورت آنی تا ۹۰ درصد از مبلغ سپرده خود را بدون ضامن و با کارمزد ۱ تا ۲ درصد وام قرض الحسنه دریافت کنند.

طرح ۲ دریک

در این طرح، مشتریان در حداکثر ۲۴ ساعت وام قرض الحسنه خود را دریافت خواهند کرد. این طرح بیان می کند که مشتریان با یک بار سپرده گذاری، ۲ بار وام قرض الحسنه دریافت کرده و بر این اساس، مشتری در دریافت تسهیلات نخست خود تا حداكثر ۹۰ درصد مبلغ سپرده گذاری را بدون نیاز به ضامن و با بازپرداختی تا سقف ۶۰ ماه دریافت خواهد كرد.

وام دوم در طرح ۲ در یک بانک مهر ایران

در طرح ۲ در یک، وام دوم نیز بر اساس میانگین ما به التفاوت سپرده مشتری با وام دریافتی به علاوه اقساط وصولی و پس از تسویه وام اول، تسهیلاتی با کارمزد ۴ درصد و با بازپرداخت حداکثر ۶۰ ماهه پرداخت می شود.

حالا فهمیدید  چرا گفتیم رویایی؟!! بدون ضامن، ۲۴ ساعت با کارمزد یک و چهار درصد و اقساط طولانی بدون شک نعمتی است که سایت وام چی هم آن را تایید می کند.

مثالی برای طرح رویایی یک در دو

در صورتی که شما مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در سپرده ویژه اجتماعی بانک قرض الحسنه مهر ایران واریز كنید در كوتاه ترین زمان ممكن و حداكثر یك روز، شخصاً می توانید بدون نیاز به ضامن، مبلغ ۹۵ میلیون تومان با اقساط قابل انتخاب (از ۲ ماه تا ۶۰ ماه) بطور مثال ۳۶ ماهه و كارمزد ۱ درصد دریافت كنید.

مقرارت بانک مهر ایران

در این حالت شما می توانید بعد از بازپرداخت اقساط و تسویه وام اول، از تسهیلات مرحله دوم بانك، معادل امتیاز حاصله از ۵ میلیون تومان باقیمانده بعلاوه بازگشت اقساط وام ۹۵ میلیون تومانی مطابق ضرایب سیاست اعتباری مرتبط با سال مورد نظر و ضوابط و مقررات جاری بانك بهره مند شوید.

بانک مهر ایران

قدم بعدی

شما باید یکی از طرح های بانک مانند میثاق، شمیم، شمیم مهر، وام فوری و یا ثمین۳ که توسط بانک ارائه شده است را بین خودتان سبک سنگینی کنید و یکی را انتخاب کنید. حسابتان را الکترونیکی یا حضوری باز کنید. زمان مورد نظر را با روز و شب کردن طی کنید تا برسید به اینجای ماجرا که بانک، شما مشتری عزیز خود را اعتبار سنجی کند، ببیند همان شرط اولیه که اعتبار و توان بازپرداخت است را اگر دارید به شما تسهیلات پولی خود را ارائه دهد.

مدارک شما

–  ارائه معرفی نامه از شرکت (محل کار)

–  چک یا سفته به مبلغی که با توجه به تسهیلات توسط بانک تعیین می شود.

–  پرینت حساب بانکی ۳ ماه آخر (مهر شده)

–  اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه تمام صفحات و یک قطعه عکس

–  مدرک شغلی وام گیرنده

–  آخرین قبض تلفن، آب، برق منزل آدرس دار و در صورت مستاجر بودن کپی اجاره نامه

–  افتتاح حساب به مبلغ ۱۰۰/۰۰۰ ریال

ضامن

ضامن شما باید یکی از آنها کارمند رسمی دولت و یکی دیگر کسبه بازاری معتبر باشد.کارمند دولتی باید آخرین فیش حقوقی خود را با فیش کسر از حقوقش را به بانک ارائه دهد. ضامن بازاری هم باید اصل و کپی جواز خودش را به بانک تحویل دهد.

توجه

اما سختی اصلی کار بعد از گذشت زمان همین جاست که یک توجه بزرگ سر راه وام شما خودش را حاضر می کند. بانک به ضامن قراردادی بها نمی دهد. اگر ضامن بازاری شما چک برگشتی داشته باشد بانک به این ضامن اعتبار ضمانت دادن برای شما را نخواهد داد.

کلام آخر

شما ضامن های خوب پیدا کنید. سایت وام چی زمان را برای شما خواهد خرید. دو غول بزرگ وام گرفتن؛ همین ضامن و زمان است که با (ض،ز) شروع می شوند و در یک وزن اند.

سوالات متداول

شرایط طرح وام بانک قرض الحسنه مهر ایران چیست ؟

بانک قرض‌ الحسنه مهر ایران در چارچوب طرح حمایتی فرد حقیقی، امکان دریافت تسهیلات قرض‌ الحسنه را در کوتاه ‌ترین زمان ممکن برای مشتریان فراهم کرده است.

آیا امکان استفاده مجدد از وام قرض الحسنه ای است ؟

قابلیت دریافت تسهیلات مجدد پس از تسویه تسهیلات دریافتی و در صورت عدم برداشت مبلغ تودیعی، با حمایت ۵۰ درصدی از سوی بانک و بدون طی مدت انتظار مجدد امکان‌پذیر خواهد بود.

ضمانت وام قرض الحسنه ای بانک مهر ایران چگونه است ؟

آزادسازی مبلغ سپرده‌گذاری مشتری پس از تسویه تسهیلات امکان ‌پذیر است. و در طول دوره بازپرداخت نقش ضمانتی دارد.

دیدگاه خود را بیان نمایید

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • زهرا 21 آوریل 2021 در 12:14 ب.ظ

  سلام ببخشید من می خواهم ۵۰ میلیون وام بگیرم ضامن هم دارم میتونم ۵۰ میلیون هم سپرده کنم میشه ببفرمایید باید چند ماه پولم سپرده شود و وام با باز پرداخت چند ماه بهم تعلق می گیره

  • سردبیر تحریریه 22 آوریل 2021 در 12:23 ب.ظ

   سلام. سوال سختی است. کدام بانک؟ بهره چند درصد؟ مجهولات دارید. یک توضیح کلی می دهم. شما این مبلغ را حداقل شش ماه در رسالت بگذارید. معادل با ۱۲ ماه وام می گیرید. اگر می دانید اصل سپرده را مسدود کنید وام فوری بگیرید. شرایط بعدی با امتیازتان مشخص می شود.
   باتشکر

 • سجاد 22 آوریل 2021 در 10:48 ق.ظ

  سلام وقت بخیر..خدا قوت….من داتشجو دانشگاه آزاد هستم و نیاز مبرم به وام دارم آیا درسال ۱۴۰۰ تفاهم نامه ای با بنک مهر ایران انعقاد شده که من بتوانم وامی دریافت کنم..واضح تر بگم چه وامی هست که برای من خوب باشه و زودتر بدون سپرده

  • سردبیر تحریریه 22 آوریل 2021 در 12:17 ب.ظ

   سلام. در مطالب وام دانشجویی تمام وام های این زمینه بررسی کردیم و موجود بودن اش را تأیید کردیم.
   در امسال بانک ها هنوز طرح های جدیدی و تحولات را عنوان نکرده اند.
   باتشکر

 • یونس 24 آوریل 2021 در 7:36 ق.ظ

  با سلام
  آیا بعد از گرفتن وام بانک مهر، سپرده قابل برداشت می باشد؟
  با تشکر از سایت خوبتون

  • سردبیر تحریریه 27 آوریل 2021 در 3:17 ق.ظ

   سلام. اگر ضامن ندارید نه مسدود می شود

 • ریحانه 28 آوریل 2021 در 2:41 ب.ظ

  سلام بنده پارسال ۲۵ میلیون پول گذاشتم باز پرداخت ۴۸ماهه ۵۰میلیون وام گرفتم
  ایامیتونم تسویه کنم تاالان ۹تا قسط پرداخت کردم
  اگر تسویه کنم میتونم ۲۵ میلیونم رو بردارم ؟

  • سردبیر تحریریه 30 آوریل 2021 در 3:00 ب.ظ

   سلام.
   روال معمول می گوید تا اقساط تمام نشود وام مجدد منتفی است. اما اگر بانک تسویه یکجا را قبول دارد و تسویه کنید حتما می توانید وام بگیرید

 • محمد 20 مه 2021 در 9:34 ق.ظ

  با سلام
  برای خرید خانه نیاز به وام دور و بر ۱۵۰ تومن دارم . واقعا نمیدانم در کدام یک از این بانک ها درخواست بدم . .

  • سردبیر تحریریه 25 مه 2021 در 2:55 ب.ظ

   سلام.
   خانه را بخرید قولنامه را ببرید بانک و اوراق بخرید و وام با اوراق مسکن بگیرید موقع سند زدن برگه چک بانک را تحویل خریدار دهید.

 • زهره 20 مه 2021 در 9:30 ب.ظ

  سلام من چهار ماهه ۱۵تومن پول توی حساب بانک مهر گذاشتم آیا میتونم ۱۵تومن وام بگیرم چهار درصد؟

  • سردبیر تحریریه 25 مه 2021 در 2:52 ب.ظ

   سلام.
   اعتبار و سقف وام را اپراتر بانک باید روی حساب و وضعتان اعلام کند

 • فاطمع 23 مه 2021 در 3:55 ب.ظ

  سلام تسهیلات انلاین بانک مهر اگه شاغل باشی اما فیش حقوقی نداشته باشیو منشی باشیم تعلق میگیره فقط گواهی اشتغال دارم

  • سردبیر تحریریه 25 مه 2021 در 2:37 ب.ظ

   سلام.
   برای بانک گواهی کسر از حقوق برای بانک مهم است

  1 8 9 10