لطفا چند لحظه صبر کنید ...

برای دریافت جدیدترین مقالات مشابه مقاله‌ای که خواندید، ایمیل خود را وارد کنید.

شرایط وام بانک قرض‌ الحسنه رسالت چیست ؟

 • 28,767
 • 41
 • ۹۸/۰۶/۰۴
 • خواندن: 5 دقیقه
بانک رسالت، رسالت اش وام دادن است و به طور حرفه ایی و تخصصی در زمینه وام آن هم از نوع وام های خوب اش؛ قرض الحسنه ای سابقه ایی درخشان دارد.

بانک رسالت

بانک قرض‌الحسنه رسالت با هدف ترویج فرهنگ قرض‌ الحسنه و در جهت رفع نیازهای ضروری مشتریان مانند ازدواج، اشتغال، درمان،‌ تولید با رعایت مقررات و قوانین مصوب بانکی اقدام به انجام برخی فعالیت‌های بانکی می کند. از دیگر اهداف بانک رسالت، ارائه خدمات نوین بانکی و افزایش تعداد تسهیلات به سپرده‌گذاران است. در اساسنامه بانک قرض‌ الحسنه رسالت آمده است که بانک در پرداخت وام بانک رسالت هیچ شرط و تعهدی را وضع نکرده و متقابلاَ هیچ شرط و تعهدی را از جانب مشتریان نمی‌پذیرد. پرداخت وام بانک رسالت صرفا منوط به آیین‌نامه و ضوابط داخلی بانک خواهد بود. همچنین این بانک از نوع اجتماعی و خدماتی است و بابت تسهیلات اعطایی به متقاضیان، سودی دریافت نمی‌کند و به سپرده‌های مشتریان نیز سودی اختصاص نمی‌دهد.

روش

این روش بانک رسالت است. به خواب سپرده شما هیچ مبلغی نخواهد داد و هنگام وام دادن هم از شما سودی نخواهد گرفت و کارمزد خود را دریافت خواهد کرد. این بهترین شیوه بانکداری در زمینه وام است. فقط مسئله زمان و گذر کردن از این مسئله است که اگر وقت صبر کردن ندارید باید به سایت وام چی سر بزنید و زمان را با مبلغی منصفانه بخرید.

مبلغ

بانک رسالت ده میلیون تومان، بیست میلیون تومان و سی میلیون تومان با توجه به شرایط و معدل وام گیرنده به آن وام خواهد داد. ضامن هایی که برای این وام ها هم می خواهد با توجه به سقف تسهیلات است.

بار اول

بار اولی که شما از بانک وام می گیرید سقف وامتان نهایت بیست میلیون تومان است اما در دور دوم می توانید سی میلیون تومان وام بگیرید.

سوال از یک مشتری

محمدرضا یکی از وام گیرنده های این بانک است که در دوره اول بیست میلیون تومان دریافت کرده است و برای بار دوم که اقدام به وام گرفتن کرده است بانک دیگر به او وام نداده است. دلیل بانک را برای سایت وام چی اینگونه توضیح می دهد: در وامی که اول گرفتم گاهی تا یک ماه دیرتر یا حتی کمتر از یک ماه، دو هفته ایی در پرداخت اقساط وام دیر کرد داشتم و نمی دانستم این نکته، نمره منفی بزرگی است به حدی که برای وام گرفتن در دوره دوم بانک به همین دلیل حاضر نشد به من وام بدهد. حتی می خواستم با فیش کسر از حقوق و چک هم ضامن دوستم شوم، من را ضامن خوش نامی ندانست.

جدی بگیرید

بانک رسالت چون تخصص حرفه ایی اش در زمینه بانکداری، وام دادن است، بدون شک قوانین خود را هم جدی تر از بانک های دیگر می گیرد. ضامن شما اگر چک برگشتی داشته باشد. اگر وام تسویه نشده ایی در بانک دیگر با دیر کرد در پرداخت اقساطش داشته باشد بانک آن را معتبر نمی داند.

مرآت

به نقل قول زیر توجه کنید:

به گزارش بانک اول  به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه رسالت، محمدحسین حسین زاده در جمع خبرنگاران استان اصفهان با اشاره به راه اندازی سامانه مرآت در بانک قرض الحسنه رسالت افزود: مرآت برای اعتبارسنجی در این بانک ایجاد شده که به مشتریان یک نمره اعتباری اعطا و براساس آن میزان پرداخت تسهیلات را مشخص می کند. وی یادآورشد: این سامانه در بانک قرض الحسنه رسالت برای آسان کردن دریافت تسهیلات و تسهیل مسیر وام گیرنده است، چرا که در صورت تایید اعتبار وام گیرنده، برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه دیگر نیازی به ضامن نیست.

پس اگر مشتری این بانک هستید به اعتبار پیدا کردن خودتان خیلی اهمیت بدهید تا بتوانید با اعتبارتان و با پشتوانه خودتان نه ضامنین وام بگیرید.

ده تومان

شما به ازای هر ده میلیون تومان باید یک ضامن معتبر به بانک معرفی کنید. پس دیگر با این قاعده کاملاَ مشخص شد که برای سی میلیون تومان شما چند ضامن احتیاج دارید.

دسته چک

اگر ضامنین شما بازاری و کسبه هستند باید حتماَ دست چک داشته باشند و این دسته چک هیچ نکته منفی و سیاهی در پرونده اش نباشد.

خواب

به ازای هر ماه اضافه تر که پول شما در بانک بخوابد شما دو قسط بیشتر می توانید از بانک بگیرید. بانک رسالت، بانکی با نظام ارزشی دقیق است و صد در صد طبق همین اصول کار می کند و قاعده بازی را ناگهان تغییر نمی دهد.

شرایط ضامن ده میلیون تومان

اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی از وام گیرنده و ضامن ( در صورت داشتن توضیحات کپی از صفحه توضیحات )

یک فقره چک از وام گیرنده

یک فقره چک از ضامن

در صورتی که وام گیرتده یا ضامن کاسب باشد اصل و کپی جواز کسب و پرینت سه ماهه از حساب چک

آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی وام گیرنده و ضامن  افراد کارمند

ارائه نامه گواهی کسر از حقوق از ادارات دولتی یا شرکت های خصوصی معتبر بگونه ای که مبلغ خالص حقوق دریافتی حداقل ۴ برابر قسط وام باشد

قبض تلفن از محل زندگی وام گیرنده و ضامن

شرایط ضامن ۲۰میلیون تومان

اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی از وام گیرنده و ضامنین  در صورت داشتن توضیحات کپی از صفحه توضیحات

یک فقره چک از وام گیرنده

دو فقره چک از دو نفر ضامن مختلف

در صورتی که وام گیرنده یا ضامنین کاسب باشد اصل و کپی جواز کسب و پرینت سه ماهه از حساب چک

آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی وام گیرنده و ضامن افراد کارمند

ارائه نامه گواهی کسر از حقوق از ادارات دولتی یا شرکت های خصوصی معتبر بگونه ای که مبلغ خالص حقوق دریافتی حداقل ۴ برابر قسط وام باشد

قبض تلفن از محل زندگی وام گیرنده و ضامنین

قانون

طبق قوانین بانکی کشور وام گیرنده و ضامنین نبایستی دارای چک برگشتی و یا بدهی معوقه بانکی یعنی اقساط عقب افتاده یا پرداخت نشده در هیچ یک از بانک های رسمی جمهوری اسلامی ایران باشد. حضور ضامن در شعبه الزامی است. ضمانت از اشخاص بالای ۶۵ سال پذیرفته نمی شود.

چک ندارید؟

اگر وام گیرنده دست چک ندارد می تواند شخص دیگری را که دست چک دارد به عنوان ضامن جهت ارائه چک به بانک معرفی کند.

کلام آخر

وام های قرض الحسنه ای آن هم از بانک معتبری مثل بانک رسالت مورد تایید سایت وام چی می باشد و شما را در تسهیل برای گرفتن وامتان با تیم حقوقی و مشاوره اقتصادی خود همراهی خواهد کرد.

دیدگاه خود را بیان نمایید

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • مهشید ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ در ۸:۳۴ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید.ببخشید ما الان ۳ ماهه که ۲۳ میلیون تومن خوابوندیم.بعد از دریافت وام میتونیم همون لحظه یا یک ماهه بعدش پول اصلی رو هم از بانک برداریم؟؟؟؟؟و اینکه برای بار اول چقدر بهمون وام میدن؟؟؟ممنونم میشم پاسخ بدین

  • سردبیر تحریریه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ در ۹:۵۲ ق٫ظ

   سلام.
   کاربرعزیز.
   مبلغ اصل پول آزاد می شود. هرچقدر پول در حساب دارید معادلش وام میگیرید با تعداد اقساطی که ماه های انتظار ی که به خواب، گردش پول با نظر کارشناسی خودشان تعیین می کنند. شما باید در سامانه مرآت اعتبارسنجی وام انجام دهید.
   باتشکرتیم وام چی

 • علی ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۹:۵۷ ب٫ظ

  سلام
  من سه ماهه ۲۰تومن گذاشتم والان هم میتونم وام بگیرم میخاستم بدونم اگه الان بیس تومنو بردارم بعده یک ماه یا بیشتردرخواست وام بدهم آیا امتیازم از بین میره یا که امتیاز محفوظه وسه ماه سپردم سوخت نمیشه
  ممنون میشم اگ جواب بدید
  ممنونم

  • سردبیر تحریریه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۱:۰۷ ب٫ظ

   سلام.
   کاربرعزیز.
   شما امتیاز وام را کسب کرده اید. و تا زمان وام باید معدل موجودیتان را نگه دارید. هر زمان درخواست اینترنتی وام را دادید و تاییدیه گرفتید که وام به شما تعلق میگیرد زمان خالی کردن حساب است.
   باز می توانید برای اطلاعات کامل تر از کارشناسان بانک رسالت با شماره تماس ۰۲۱۴۷۴۷ ارتباط برقرار کنید.
   باتشکر تیم وام چی

 • سینا ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۰:۴۷ ق٫ظ

  سلام. من شغل آزاد و درآمد دارم ولی جواز کسب ندارم. آیا می‌تونم وام بگیرم؟

  • سردبیر تحریریه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۵:۵۹ ق٫ظ

   سلام.
   کاربرعزیز.
   مطلب به روز و ۹۹ بانک مهراقتصاد را در وبلاگ، پوشه بانکی مطالعه کنید.
   باتشکر تیم وام چی

  • سردبیر تحریریه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۵:۵۱ ق٫ظ

   سلام.
   کاربرعزیز.
   بله می توانید وام بگیرید. وام به جواز کسب تعلق نمیگیرد به فرد با اعتبار ضمانت جواز کسب تعلق میگیرد. با گردش حسابتان که به پوز دستگاه مغازه متصل است وام بگیرید.
   باتشکر تیم وام چی

 • Amir ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۰:۴۷ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر،من کلا ب ۵ میلیون نیاز دارم ایا ضامن بازنشسته قبول هست من هیج حسابی در بانک رسالت ندارم ممنون میشم راهنمایی فرمایید

  • سردبیر تحریریه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۲:۴۶ ب٫ظ

   سلام.
   کاربرعزیز.
   ضامن بازنشسته هم توانایی ضمانت دارد اما در قانون کلی بانک ها نباید ضامن سنش بیشتر۶۵ سال باشد.
   بانک رسالت یکی از ضرورت هایش افتتاح حساب و طی کردن زمان و گرفتن معدل حساب می باشد وقتی شما در بانک تا امروز هیچ موجودیتی ندارید نمی توانید توقع داشته باشید که وامی آنی دریافت کنید.
   یک راه برای گرفتن وام از بانک رسالت وجود دارد که از طرف نهادی که با بانک، قراداد اعطای وام به اعضای معرفی شده به بانک رسالت دارد اقدام کنید.
   باتشکرتیم وام چی

 • غلامرضا ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۵:۲۷ ب٫ظ

  با سلام ودعای خیر
  ۱- اگر برای اولین بار در بانک قرض الحسنه رسالت افتتاح حساب نمایم حتما باید حضوری مراجعه نمایم یا اینکه غیر حضوری هم امکان پذیر است؟
  ۲-برا ی دریافت مبلغ ۵۰ میلیون وام چند تومان سپرده باید در حساب داشته باشم ؟
  ۳- چه مدت باید پول در حساب در بانک باشد؟
  ۴-آیا بدون ضامن هم امکان پذیر هم هست اگر کارمند باشم.؟
  ۵ – آیا گردش حساب تأ ثیری در دریافت وام دارد؟
  ۶- باز پرداخت وام معمولا چند ماهه است؟

  • پشتیبان ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۰:۵۶ ب٫ظ

   درود بر شما
   کاربر عزیز اطلاعات اینچنینی را از شعبه بانکی مربوطه و یا از قسمت بلاگ سایت مطالعه فرماییدو
   با تشکر

 • نیما ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۰:۲۸ ق٫ظ

  سلام وققتون بخیر بابد من صد تومن بخوابونم چند ماه ۲۰تومن میتونم بگیزم؟

  • سردبیر تحریریه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۲:۰۳ ب٫ظ

   سلام.
   کاربرعزیز.
   این اعتبار سنجی و معدل حساب را باید از کارشناسان بانک قرض الحسنه رسالت بخواهید.
   باتشکر تیم وام چی

 • جواد ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۱:۰۱ ب٫ظ

  سلام
  ایا ضامن هم نیاز به افتتاح حساب دارد ؟
  یا اینکه د. سامانه مرات ثبت کن. کافی

  • سردبیر تحریریه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۰:۰۳ ق٫ظ

   سلام.
   کاربر عزیز.
   اگر در اعتبار سنجی حقوق خودتان بتواند ضمانت بازپرداخت شناخته شود نیاز نیست. در غیر این صورت حتمن ضامن میخواهید و بانک رسالت به ضامن اهمیت زیادی می دهد.
   باتشکرتیم‌وام‌چی

 • Mehdi ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۲:۳۵ ب٫ظ

  سلام ببخشید من اگه خودم بانک رسالت وام داشته باشم و همسرم ضامن من شده باشند الان همسرم میخواد وام بگیره من میتونم ضامن ایشون بشم

  • سردبیر تحریریه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۵:۵۷ ب٫ظ

   سلام.
   کاربرعزیز.
   بله می شود ضامن همدیگر شوید. در حدی که حقوقتان اعتبار سنجی شود. اگر فکر می کنید به علت زن و شوهر بودن نمی توانید ضامن هم شوید؛ اینطور نیست.
   باتشکر تیم وام چی

 • مجتبی ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۱:۱۵ ب٫ظ

  سلام ببخشید شماره سپرده چی هست

  • سردبیر تحریریه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۰:۴۰ ق٫ظ

   سلام.
   کاربر عزیز.
   شماره حساب سپرده؟ شماره ایی که می توانید با آن در بانک پول واریز کنید و جدا از شماره روی کارت می باشد.
   شماره سپرده؟ رقمی که شماره ثبتی اطلاعات شما در سامانه نشان میدهد و به بانک مربوط می شود.
   در کل شماره ای که سپرده شما با آن مجزا و شناخته میشود و برای عملیات های بانک وجودش ضروریست.
   باتشکر تیم وام چی

 • مریم زارعی ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۹:۳۰ ق٫ظ

  سلام شرایط وام برای کسی که خانه دار است وشغلی نداردچطور می باشد

  • سردبیر تحریریه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۳:۰۸ ق٫ظ

   سلام.
   کاربر عزبز.
   وقتی شما خانه دار هستید و منبع درآمدی ندارید ضمانت خودتان را نمی توانید برای گرفتن مبلغ انجام دهید. وام هایی با شرایط خاص با نام وام برای زنان خانه دار وجود دارد. طرح پرنیان پلاس بانک ملت هم وجود دارد که وام زنان است و بیمه هم دارد. باید شرایط خود را آن را بسنجید.

 • سجادی ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۵:۲۱ ب٫ظ

  سلام و دورد
  جسارتا روی گردش حساب هم میتونیم وام درخواست بدیم???

  • سردبیر تحریریه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۵:۵۸ ب٫ظ

   سلام.
   کاربر عزیز.
   روی گردش حساب می توانید وام بگیرید اما از همین گردش حساب معدل وام گرفته می شود. در مطلب بانک رضوان انصار، معدل حساب توضیح کامل داده شده است. شما از حسابتان واریز و برداشت انجام داده اید از این واریز و برداشت یک معدل گرفته می شود تا ببینند در مدت مثل یک سال چه مبلغی همیشه به صورت پایه در حسابتان وجود داشته آن می شود معیار مبلغ وام شما در بانک. یک نکته دیگر هم محتمل است که به حساب افتتاحی شما وام تعلق بگیرد و حسابی معمولی یا بدون امتیاز نباشد.
   با تشکر تیم وام چی

 • ابراهیم رفیعی ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۵:۱۳ ب٫ظ

  سلام من تو بانک رسالت شاهین شهر حساب باز کردم می تونم تو شهر دیگه مثل زاهدان وام بگیرم

  • سردبیر تحریریه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۵:۵۳ ب٫ظ

   سلام.
   کاربر عزیز.
   نه چنین امکانی در بانکداری به روال معمول وجود ندارد که در شهرستان دیگر وام بگیرید. در هر شهر، هر شعبه ایی که افتتاح حساب انجام دادید باید از همان جا هم اقدام کنید. امکان این اتفاق با توجه به بانکداری الکترونیک بانک رسالت می تواند امکان پذیر باشد، اما کم و کیف آن را باید از ۴۷۴۷ پاسخگوی شبانه روزی بانک رسالت جویا شوید.
   با تشکر تیم وام چی

 • محسن ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ در ۱۱:۴۴ ب٫ظ

  خسته نباشید.
  برای وام ازدواج باید ضامن هم در اون بانکی که میخواییم وام واریز شود حساب داشته باشد؟
  ممنون

  • پشتیبان ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۹:۳۰ ق٫ظ

   درود بر شما
   دوست عزیز شرایط ضمانت هر وام بسته به نوع وام،سود،اقساط و بانک متفاوت هست لازمه از خود شعبه بانک مد نظر این رو جویا شوید.
   با احترام.

 • حامد تقی نژاد ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ در ۳:۳۰ ب٫ظ

  با احترام، اقساط وام قرض الحسنه اینجانب در ماه های اسفند و فروردین کسر شده ولی تا این لحظه به حسابم عودت داده نشده است چرا دستور بانک مرکزی انجام نمیشه،

  • پشتیبان ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ در ۹:۲۸ ق٫ظ

   درود بر شما
   این سوال رو لازمه از شعبه بانک مد نظر جویا شوید
   با احترام.

 • امیدکر ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ در ۱:۳۵ ب٫ظ

  سلام ممنون میشم نتیجه اعتبار سنجی به شرح ذیل رو برام توضیح بدین :
  سقف تعهد (ریال) ۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰
  ظرفیت بدهی (ریال) ۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰
  توان باز پرداخت (ریال) متناسب ۱۵,۰۰۰,۰۰۰

  • پشتیبان ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ در ۱۲:۵۲ ب٫ظ

   درود بر شما
   این رو لازمه از شعبه بانک مد نظر جویا شوید
   با احترام.

 • صفري ۰۸ فروردین ۱۳۹۹ در ۹:۲۹ ب٫ظ

  سلام
  با توجه به شرايطي كه در حال حاضر پيش اومده
  افتتاح حساب سپرده گذاري براي گرفتن وام به چه صورت هست ؟؟ امكان انجام كار اينترنتي هست ؟

  • پشتیبان ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ در ۹:۰۸ ق٫ظ

   درود بر شما
   شما باید جواب این سوال را از شعبات بانک مربوطه حویا شوید
   با احترام .

 • محمد یزدانی فر ۰۸ فروردین ۱۳۹۹ در ۹:۱۱ ب٫ظ

  سلام
  جهت هرگونه سوال در مورد اعتبار سنجی و تسهیلات با پشتیبانی ۲۴ ساعته بانک رسالت تماس بگیرید
  ۰۲۱-۴۷۴۷

 • صدیق ۰۷ فروردین ۱۳۹۹ در ۱۰:۱۵ ب٫ظ

  تلفن پشتیبانی شما کسی پاسخ گو نیست در صورتیکه پیامک کردید شبانه روزی است صدیق از مشهد

  • پشتیبان ۰۷ فروردین ۱۳۹۹ در ۱۱:۰۴ ب٫ظ

   درود بر شما
   متاسفانه به علت شرایط بحرانی کشور به جهت قرنطینه خانگی تیم اداری شرکت بصورت دورکاری فعالیت می کند . تا زمان عادی شدن شرایط بصورت آنلاین در خدمت کاربران سایت هستیم .
   با احترام

 • Parya ۰۷ فروردین ۱۳۹۹ در ۷:۳۷ ب٫ظ

  چطور تو سامانه مرات متوجه بشیم که چه زمان تاریخ وام تموم میشه

  • پشتیبانی وام چی ۰۸ فروردین ۱۳۹۹ در ۷:۵۳ ب٫ظ

   درود بر شما.

   این موضوع رو باید با پشتیبانی سامانه مرات مطرح فرمایید.

   با احترام

 • محمد یزدانی فر ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ در ۴:۱۹ ب٫ظ

  سلام
  قبلا به ازای هر ده میلیون یه ضامن اضافه میشد
  در حال حاضر برای دریافت وام از بانک قرض الحسنه رسالت فقط یک متعهد(ضامن همیشگی) کافیه و وام فقط از طریق سامانه اعتبارسنجی پرداخت میشه و مبلغ وام با توجه به نتیجه اعتبارسنجی و امتیاز حساب مشخص میشه

 • عارف اسد ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ در ۱۱:۱۶ ق٫ظ

  اگر صد میلیون تومان یک ماه در حساب بگذارم،وام به چه مقدار به من تعلق میگیرد؟!

  • پشتیبان ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ در ۱:۰۵ ب٫ظ

   درود بر شما
   این مسئله رو لازمه از خود بانک مربوطه جویا شوید
   با احترام