لطفا چند لحظه صبر کنید ...

شرایط وام بانک قرض‌ الحسنه رسالت چیست ؟

  • 265
  • 0
  • ۹۸/۰۶/۰۴
  • خواندن: 5 دقیقه
بانک رسالت، رسالت اش وام دادن است و به طور حرفه ایی و تخصصی در زمینه وام آن هم از نوع وام های خوب اش؛ قرض الحسنه ای سابقه ایی درخشان دارد.

بانک رسالت

بانک قرض‌الحسنه رسالت با هدف ترویج فرهنگ قرض‌ الحسنه و در جهت رفع نیازهای ضروری مشتریان مانند ازدواج، اشتغال، درمان،‌ تولید با رعایت مقررات و قوانین مصوب بانکی اقدام به انجام برخی فعالیت‌های بانکی می کند. از دیگر اهداف بانک رسالت، ارائه خدمات نوین بانکی و افزایش تعداد تسهیلات به سپرده‌گذاران است. در اساسنامه بانک قرض‌ الحسنه رسالت آمده است که بانک در پرداخت وام بانک رسالت هیچ شرط و تعهدی را وضع نکرده و متقابلاَ هیچ شرط و تعهدی را از جانب مشتریان نمی‌پذیرد. پرداخت وام بانک رسالت صرفا منوط به آیین‌نامه و ضوابط داخلی بانک خواهد بود. همچنین این بانک از نوع اجتماعی و خدماتی است و بابت تسهیلات اعطایی به متقاضیان، سودی دریافت نمی‌کند و به سپرده‌های مشتریان نیز سودی اختصاص نمی‌دهد.

روش

این روش بانک رسالت است. به خواب سپرده شما هیچ مبلغی نخواهد داد و هنگام وام دادن هم از شما سودی نخواهد گرفت و کارمزد خود را دریافت خواهد کرد. این بهترین شیوه بانکداری در زمینه وام است. فقط مسئله زمان و گذر کردن از این مسئله است که اگر وقت صبر کردن ندارید باید به سایت وام چی سر بزنید و زمان را با مبلغی منصفانه بخرید.

مبلغ

بانک رسالت ده میلیون تومان، بیست میلیون تومان و سی میلیون تومان با توجه به شرایط و معدل وام گیرنده به آن وام خواهد داد. ضامن هایی که برای این وام ها هم می خواهد با توجه به سقف تسهیلات است.

بار اول

بار اولی که شما از بانک وام می گیرید سقف وامتان نهایت بیست میلیون تومان است اما در دور دوم می توانید سی میلیون تومان وام بگیرید.

سوال از یک مشتری

محمدرضا یکی از وام گیرنده های این بانک است که در دوره اول بیست میلیون تومان دریافت کرده است و برای بار دوم که اقدام به وام گرفتن کرده است بانک دیگر به او وام نداده است. دلیل بانک را برای سایت وام چی اینگونه توضیح می دهد: در وامی که اول گرفتم گاهی تا یک ماه دیرتر یا حتی کمتر از یک ماه، دو هفته ایی در پرداخت اقساط وام دیر کرد داشتم و نمی دانستم این نکته، نمره منفی بزرگی است به حدی که برای وام گرفتن در دوره دوم بانک به همین دلیل حاضر نشد به من وام بدهد. حتی می خواستم با فیش کسر از حقوق و چک هم ضامن دوستم شوم، من را ضامن خوش نامی ندانست.

جدی بگیرید

بانک رسالت چون تخصص حرفه ایی اش در زمینه بانکداری، وام دادن است، بدون شک قوانین خود را هم جدی تر از بانک های دیگر می گیرد. ضامن شما اگر چک برگشتی داشته باشد. اگر وام تسویه نشده ایی در بانک دیگر با دیر کرد در پرداخت اقساطش داشته باشد بانک آن را معتبر نمی داند.

مرآت

به نقل قول زیر توجه کنید:

به گزارش بانک اول  به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه رسالت، محمدحسین حسین زاده در جمع خبرنگاران استان اصفهان با اشاره به راه اندازی سامانه مرآت در بانک قرض الحسنه رسالت افزود: مرآت برای اعتبارسنجی در این بانک ایجاد شده که به مشتریان یک نمره اعتباری اعطا و براساس آن میزان پرداخت تسهیلات را مشخص می کند. وی یادآورشد: این سامانه در بانک قرض الحسنه رسالت برای آسان کردن دریافت تسهیلات و تسهیل مسیر وام گیرنده است، چرا که در صورت تایید اعتبار وام گیرنده، برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه دیگر نیازی به ضامن نیست.

پس اگر مشتری این بانک هستید به اعتبار پیدا کردن خودتان خیلی اهمیت بدهید تا بتوانید با اعتبارتان و با پشتوانه خودتان نه ضامنین وام بگیرید.

ده تومان

شما به ازای هر ده میلیون تومان باید یک ضامن معتبر به بانک معرفی کنید. پس دیگر با این قاعده کاملاَ مشخص شد که برای سی میلیون تومان شما چند ضامن احتیاج دارید.

دسته چک

اگر ضامنین شما بازاری و کسبه هستند باید حتماَ دست چک داشته باشند و این دسته چک هیچ نکته منفی و سیاهی در پرونده اش نباشد.

خواب

به ازای هر ماه اضافه تر که پول شما در بانک بخوابد شما دو قسط بیشتر می توانید از بانک بگیرید. بانک رسالت، بانکی با نظام ارزشی دقیق است و صد در صد طبق همین اصول کار می کند و قاعده بازی را ناگهان تغییر نمی دهد.

شرایط ضامن ده میلیون تومان

اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی از وام گیرنده و ضامن ( در صورت داشتن توضیحات کپی از صفحه توضیحات )

یک فقره چک از وام گیرنده

یک فقره چک از ضامن

در صورتی که وام گیرتده یا ضامن کاسب باشد اصل و کپی جواز کسب و پرینت سه ماهه از حساب چک

آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی وام گیرنده و ضامن  افراد کارمند

ارائه نامه گواهی کسر از حقوق از ادارات دولتی یا شرکت های خصوصی معتبر بگونه ای که مبلغ خالص حقوق دریافتی حداقل ۴ برابر قسط وام باشد

قبض تلفن از محل زندگی وام گیرنده و ضامن

شرایط ضامن ۲۰میلیون تومان

اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی از وام گیرنده و ضامنین  در صورت داشتن توضیحات کپی از صفحه توضیحات

یک فقره چک از وام گیرنده

دو فقره چک از دو نفر ضامن مختلف

در صورتی که وام گیرنده یا ضامنین کاسب باشد اصل و کپی جواز کسب و پرینت سه ماهه از حساب چک

آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی وام گیرنده و ضامن افراد کارمند

ارائه نامه گواهی کسر از حقوق از ادارات دولتی یا شرکت های خصوصی معتبر بگونه ای که مبلغ خالص حقوق دریافتی حداقل ۴ برابر قسط وام باشد

قبض تلفن از محل زندگی وام گیرنده و ضامنین

قانون

طبق قوانین بانکی کشور وام گیرنده و ضامنین نبایستی دارای چک برگشتی و یا بدهی معوقه بانکی یعنی اقساط عقب افتاده یا پرداخت نشده در هیچ یک از بانک های رسمی جمهوری اسلامی ایران باشد. حضور ضامن در شعبه الزامی است. ضمانت از اشخاص بالای ۶۵ سال پذیرفته نمی شود.

چک ندارید؟

اگر وام گیرنده دست چک ندارد می تواند شخص دیگری را که دست چک دارد به عنوان ضامن جهت ارائه چک به بانک معرفی کند.

کلام آخر

وام های قرض الحسنه ای آن هم از بانک معتبری مثل بانک رسالت مورد تایید سایت وام چی می باشد و شما را در تسهیل برای گرفتن وامتان با تیم حقوقی و مشاوره اقتصادی خود همراهی خواهد کرد.

دیدگاه خود را بیان نمایید

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.