سامانه ثبت نام اینترنتی وام بانک رسالت: روشی جدید اما پردردسر

46

شروع روند دریافت وام بانک رسالت

در صورتی که قصد دریافت وام بانک رسالت را دارید، باید بدانید که روند قدیمی و سنتی دریافت وام از دستور کار این بانک خارج شده و دیگر امکان پذیر نیست. به جای آن، لازم است در قدم اول به یک شعبه فیزیکی بانک رسالت مراجعه کنید تا نماینده کافی نتی بانک به شما معرفی گردد.

مراجعه به کافی نت

کافی نت حکم نماینده بانک رسالت را ایفا می کند؛ بنابراین در قدم بعدی، همراه با تمامی مدارک شناسایی معتبر و فیش حقوقی خود به کافی نت مراجعه کنید. از مسئول کافی نت درخواست کنید مراحل ثبت نام اولیه برای دریافت وام را انجام دهد.

پیامکی از بانک رسالت در راه است

بین سه روز کاری تا یک هفته بعد از تحویل مدارک و ثبت نام اولیه، پیامکی به شماره همراه شما ارسال خواهد شد. در صورت ثبت موفقیت آمیز درخواست شما این مسئله حتما در محتوای پیامک ذکر خواهد شد.

اعتبار سنجی

بعد از موفقیت ثبت مدارک و قبول درخواست اولیه وام، نوبت اعتبار سنجی است و لازم است جهت طی کردن مراحل آن به بانک مراجعه کنید.

تحویل برگه وام بانک رسالت به شعبه

از کافی نتی که در آن مرحله ابتدایی ثبت اطلاعات انجام شده است، برگه گزارش ثبت نام به مراجعه کننده تحویل داده می شود که باید به بانک منتقل گردد تا کارشناس وام در شعبه فیزیکی، با بررسی شرایط، معدل و اعتبار فرد، میسر بودن یا نبودن امکان دریافت وام را اعلام کند. درصورت میسر بودن دریافت وام، کارشناس وام در بانک رسالت مبلغ، مدت بازپرداخت و نوع ضمانت را با توجه به قوانین بانک رسالت مشخص می کند و روند دریافت وام وارد مرحله جدیدی می شود.

ورود به سایت بانک رسالت

در این مرحله که تایید یا عدم تایید ثبت نام اولیه و توانایی دریافت وام با مبلغ و مدت مشخص شده، لازم است عبارت بانک رسالت را در گوگل سرچ کنید و وارد وبسایت رسمی بانک شوید. در قدم بعدی حتما اینترنت بانک خود را فعال کنید.

اینترنت بانک رسالت

فعال کردن اینترنت بانک رسالت

اینترنت بانک رسالت دارای نکات بسیاری است که در مطلبی جدا به تفصیل به آن خواهیم پرداخت، اما هنگام دریافت وام، مهم ترین نکته در مورد اینترنت بانک رسالت مراجعه به شعبه فیزیکی جهت دریافت اطلاعات حساب کاربری شماست. این حساب کاربری به دلیل مسائل امنیتی توسط باجه دار شعبه فیزیکی ایجاد می شود و شما می توانید همزمان با تحویل مدارک ثبت نام وام به بانک، رمز ورود و گذر واژه کاربری خود را بگیرید.

گذر واژه اینترنت بانک رسالت

گذر واژه اینترنت بانک رسالت، شماره مشتری هر فرد می باشد که منحصر به همان شخص است. این شماره 7 رقمی در قسمت پایین و وسط کارت عابر بانک درج شده است. رمز ورود را حتماً باید از باجه دار در خود بانک تحویل بگیرید. پس از وارد کردن اطلاعات در سایت و ورود به حساب کاربری، وارد منوی تغییر رمز شوید و در صورت تمایل، رمز خود را تغییر دهید.

ورود به منوی اینترنت بانک

پس از ورود گذر واژه و رمز، وارد سایت اینترنت بانک رسالت می شوید. در قسمت تسهیلات، بر روی تسهیلات جدید (مشخص شده با علامت +) کلیک کنید. در این مرحله اطلاعاتی از شما خواسته می شود که همان طور که بالاتر نیز توضیح دادیم، پیش از این در شعبه از کارشناس وام تحویل گرفته اید. مبلغ وام و مدت زمان را در زیر منو وارد کنید.

وارد کردن مبلغ

به این نکته توجه داشته باشید: مبلغ (به ریال) و تعداد اقساط (به ماه) وام بایستی دقیقا همان رقمی باشد که توسط کارشناس اعلام شده. در صورت تغییر حتی یک ریال، مبلغ توسط سیستم تایید نخواهد شد.

شماره سپرده در اینترنت بانک

در این مرحله شماره حسابی از شما در این مرحله خواسته می شود. شماره حسابی را وارد کنید که روی آن صاحب امتیاز وام هستید.

کد اعتبار سنجی کجاست؟

کد اعتبارسنجی بالای برگه جواب اعتبار سنجی که بانک به شما ارائه داده، مرقوم شده است.

نوشتن توضیحات

امکان نوشتن توضیحات نیز وجود دارد که ضرورتی به پر کردن آن نیست. در این قسمت نکات ضروری را شرح دهید که مستقیما با وام مرتبط هستند.

مرحله دوست داشتنی!

در انتها، بعد از نوشتن اطلاعات پایه که در فیلدهای مورد نظر (مبلغ، مدت، کد اعتبارسنجی و شماره حساب)، روی دکمه ثبت کلیک کنید تا وام با موفقیت ثبت گردد.

امضای الکترونیکی

در مرحله ی بعد پیامکی برای شماره همراه فرد ارسال می شود، اما زمان آن به طور دقیق مشخص نیست و معمولا چند روز کاری بعد از ثبت وام اینترنت بانک ارسال خواهد شد. در این پیام از فرد درخواست می شود دوباره به اینترنت بانک مراجعه و امضای الکترونیکی خود را در سامانه ثبت کند. این امضا برای ثبت قرارداد وام ضروری است که بایستی در حالت سبز (فعال) باشد. پس از درج امضا، انتخاب گزینه «شرایط را می پذیرم» و کلیک بر روی دکمه ارسال، یک کد پنج رقمی به شماره همراه پیامک می شود. کد را ظرف 60 ثانیه وارد کنید تا مراحل اخذ امضا و ثبت وام با موفیقت به اتمام برسد. با تایید کارشناس مربوطه، مبلغ وام در مدت کوتاهی به شماره حساب صاحب امتیازتان واریز خواهد شد.

شروع هر کاری سخت است

بانک رسالت را می توان سردمدار بانکداری تمام الکترونیک دانست، و در نتیجه طی کردن این مراحل بدون شک برای هر فردی سختی های خودش را دارد. اضطراب و نیاز گرفتن وام یکی از نیز کمکی به سردرگمی وگیجی مشتری بانک نمی کنند. این مسئله بارها توسط بسیاری از مشتریان بانک کارشناس بانک مطرح شده و مشتری ها اغلب از کارمزد جا به جایی پول در پرداخت اقساط به دلیل عدم دریافت حضوری پول نقد در شعبه های فیزیکی بانک ناراضی هستند. وام چی امیدوار است با ارائه ی راهنمایی های دقیق و به روز، شما را در دریافت هر چه سریع تر و راحت تر سرمایه مورد نیازتان یاری نماید. با ما همراه باشید.

46 نظرات
 1. سنا می گوید

  سلام مادرمن دوروز پیش برای افتتاح حساب به کافینت مراجعه کرده. بعد انجام ثبت نام. گفتن دوروز بعد میان جلوی خونتون. امروز اومدن ومادرم یه برگه رو امصاکرده چون بنده خدا خیلی سواد نداره نگرانیم که بدونیم ایا طبق روال بانک رستلت هستش که شخصی برای امصا بیاد درب منزل؟ کسی اطلاعاتی داره بگه. بدجورنگرانیم که تو اون برگه چی نوشته بودن که مادرم امصا کردن???

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   کاربر گرامی
   بله این روال است.
   در ثبت نام اینترنتی یک آدرس اعلام کرده اید که کارشناسان حضور پیدا می کنند.
   باتشکر تیم وام چی

 2. یاسرسلیمانی نژاد می گوید

  باسلام بنده حدودسه ساعت هست که برای اینترنت بانک درخواست کددوعاملی دادم ولی هنوزبرام پیامک نیامده،علت این تاخیرچیست؟

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   کاربر گرامی
   علت باید از پشتیبان های بانک پرسیده شود.
   باتشکر تیم وام چی

 3. حاجی حسینی می گوید

  سلام . من شماره کاربری و رمز را گرفتم برای تکمیل مدارک ثبت نام در کانون مدارک را باید پیوست کنم
  مجددا قصد ورود دارم . ایتمی برای ورود نیست .مجددا مشخصات میدهم . میگویید ثبت نام کردید
  نمی دانم چطور بروم برای ادامه افتتاح حساب .
  ظاهرا سیستم شما ناقص است و یا می خواهید مشتری زیاد نشود .
  میشود توضییح بفرمایید .

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   کاربر گرامی نرم افزارهای بانک رسالت نه به متصل است و نه ربطی به وام چی دارد. با کارشناس یا با تلفن گویا بانک رسالت ارتباط برقرار کنید.
   بدون شک عدم آشنایی شما با محیط نرم افزار مشکل ساز شده نه نقص سیستم بانک رسالت. صبوری کنید و زود نتیجه گیری نکنید.
   با توجه تیم وام چی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.