آشنایی با وام بانک پاسارگاد و شرایط تسهیلاتش

16

اول

با مطالعه ایی که در فعالیت های بانک پاسارگاد کردیم اول در آغاز کلام، حرف از تسهیلات برای تولید می زنیم. بانک پاسارگاد با هدف کمک به رشد و شکوفایی صنایع داخلی و چرخه اقتصاد کشور عزیزمان بسته حمایتی ویژه خدمات بانکی را به فعالان در این زمینه ارائه می‌ کند. این بسته شامل موارد زیر می باشد :

 • اعطای تسهیلات ارزان قیمت
 • گشایش اعتبار اسنادی داخلی
 • صدور انواع ضمانت‌نامه بانکی

ارزان

مشتریان بانک متناسب با ضریب امتیازشان در بانک و با حداقل مانده روزانه یک میلیون ریال در حساب های جاری و کوتاه مدت خود می توانند از این تسهیلات برخوردار شوند. به هر یک میلیون ریال در حساب های جاری یا کوتاه مدت مشتری روزانه یک امتیاز تعلق می گیرد. نرخ این تسهیلات 9 الی 18 درصد برای حساب های جاری، 18 درصد برای حساب های کوتاه مدت عادی می باشد. حداقل مبلغ تسهیلات اعطایی برای اشخاص حقیقی 20 میلیون تومان و برای اشخاص حقوقی 50 میلیون تومان تعیین شده است.

شرایط

شرایط دریافت تسهیلات ارزان قیمت در بانک پاسارگاد به شرح زیر است:

 •  داشتن یکی از انواع حساب‌های قرض‌الحسنه جـاری یـا سـپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت عـادی در بانک پاسارگاد
 • ارائه مدارک لازم برای دریافت تسهیلات مطابق با بخشنامه
 • ارائه تضمین یا وثیقه مورد قبول بانک
 • گواهی فعالیت صنفی و اعتبارسنجی از سوی بانک

سود

نرخ سود تسهیلات برای مشتریانی که از طریق حساب‌جاری اقدام به دریافت تسهیلات می‌کنند بین 9 تا 18 درصد خواهد بود که بر اساس مدت‌زمان معدل‌گیری حساب و تعداد اقساط انتخابی تعیین خواهد شد. مشتریانی که با افتتاح حساب کوتاه‌مدت اقدام به دریافت تسهیلات می‌کنند، نرخ سود تسهیلات 18 درصد محاسبه خواهد شد.با وجود اینکه در طول مدت سرمایه‌گذاری، سود 10 درصدی به‌ حساب مشتری تعلق می‌گیرد.

بازگشت

طبق قوانین و مقررات طرح تسهیلات ارزان، مدت‌زمان بازپرداخت این نوع تسهیلات به انتخاب خود مشتری خواهد بود که به دو صورت سررسید (یکجا و اقساطی) ماهیانه خواهد بود. سقف مدت‌زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات در روش سررسید یکجا، 12 ماه و در روش اقساطی ماهیانه حداکثر 36 ماه خواهد بود. طبق قوانین طرح،  توجه به این نکته هم ضروری است( با افزایش مدت‌زمان بازپرداخت اقساط ماهیانه، نرخ سود تسهیلات نیز افزایش پیدا خواهد کرد.)

شامل

اشخاص حقوقی، صاحبان مشاغل، فعالان اقتصادی، پذیرنـدگان فعـال دستگاه های کارت خوان بانک (دارای مجوز فعالیت)، مخاطبـان اصلـی طــرح تولیدی که توضیح دادیم، هســتند.

عالی

همه سپرده گذاران علاقمند هستند روی سپرده بلند مدت خود وام هم بگیرند. بانک پاسارگاد تا یک مدت پیش این شرایط را برای سپرده گذاران خود مهیا کرده بود. به 75 درصد موجودی صاحب حساب وام تعلق می گرفته است. در تاریخ 18 مهر 98 که این مطلب نگاشته می شود بانک فعلاً این طرح و اعطای وام، روی سپرده را ارائه نمی دهد.

سند

اگر تمایل دارید سند ملکی خودتان را به عنوان ضامن برای گرفتن تسهیلات ارائه دهید. بانک پاسارگاد در سه روش زیر با شما توافق داد و بازگشت اقساطی خواهد بست:

وام جعاله(امور تولیدی، بازرگانی و خدماتی)

مشارکت مدنی( امورتولیدی، بازرگانی و خدماتی)

مضاربه(فقط بازرگانی)

حرف ما

با بررسی وام ها و خدمات بانکی پاسارگاد حتی با ارائه جزئیات طرح وام ارزان قیمت بانک پاسارگاد هنوز هیچ طرح و وامی به پای وام های با سود واقعی قرض الحسنه ایی بانک رسالت نیست و هنوز نرسیده است. اگر دنبال وامی بدون صرف زمان هستید وام چی همراه شماست. وامی با کارمزد 2 درصد و4 درصد را باید از جایی گرفت که هدفش کار قرض الحسنه ایی کردن است.

16 نظرات
 1. سینا می گوید

  سلام.
  وقتتون بخیر.
  به ۴۰۰ میلیون وام نیاز دارم.
  ملکی به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دارم.
  بهترین روش برای گرفتن با سند این ملک چی میتونه باشه. به این صورت که بازپرداختش حداقل ۳ساله باشه و کمترین سود برای بازپرداختش باشه.
  لطفا راهنمایی بفرمایید.
  ممنون از لطفتون.

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   سه سال و کمترین سود بزرگترین چالش وام شماست. بانک ملی و پارسیان می توانید مراجعه کنید

 2. رضا می گوید

  سلام من حساب پاسارگاد دارم که حسابم واسه شرکته و حقوق ماهیانه ام داخل این حساب میاد ایا من میتوانم وام از بانک پاسارگاد بگیرم

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام. بله می تونید
   باتشکر

 3. راضیه می گوید

  سلام 80 میلیون پول دارم ونیاز به 80 میلیون وام با اقساط بلند مدت دارم کدام بانک و نوع وام رادر بهترین شرایط پیشنهاد می کنید؟

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام. می شود وام فوری که معادل سازی می کنید. بانک سینا. بانک انصار سابق.
   باتکشر

 4. داوود می گوید

  سلام من میخواهم وام ۱۰۰میلیونی بگیرم نیازدارم کدام بانک بهم میده که زیاد به ضامن کسر از حقوق گیر نده بافیش حقوقی میشه کاریش کردولی با کسر نمیشه چک هم جور میشه میشه راهنمایی کنین.

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   کاربر گرامی
   ضمانت و قبول نوع آن در قدرت بانک و شعبه مربوطه است و ما نمی توانیم هیچ نظری بدهیم. مصرف وام هم بانک عامل را راحت تر مشخص می کند. مصرف وام را اعلام کنید بهتر می شود نظر داد.
   باتشکر تیم وام چی

 5. مرجان لطفی می گوید

  سلام من 92 میلیون تومن پول دارم میخوام حداکثر خواب پولم 5ماه بشه و سود تا 5درصد باشه و بازپرداخت 36ماهه حدودا
  پیشنهاد شما کدام بانک است؟
  خودم بانک مهرایران و رسالتو پیدا کردم

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   کاربر گرامی
   بررسی و انتخاب شما با شرایطتان کامل صحیح و منطبق است
   باتشکر تیم وام چی

 6. ... می گوید

  در مورد کسب امتیاز بیشتر توضیح بدین
  الان من از کجا بدونم معدل حسابم.چنده یا چند امتیاز دارم
  من به وام 20تومنی نیاز دارم
  با سود 18درصد هم باشه اشکالی نداره

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   کاربر گرامی
   معدل حساب و تخمینن امتیاز نیاز به بررسی حساب و موجودی شما دارد که روی آن یک میانگین گرفته شود که حتما باید به کارشناس بانک مراجعه کنید.
   باتشکر تیم وام چی

 7. شبنم می گوید

  سلام . من نیاز به 50 ملیون پول دارم که میخوام از طریق وام تهیه کنم .ولی میخوام که بازپرداختش با کمترین سود محاسبه بشه چیکار کنم به کجا مراجعه کنم؟

  1. مریم داوریان می گوید

   سلام.
   کاربر گرامی.
   محاسبه کمترین سود بانکی می شود کارمزد قرض الحسنه ایی هر بانکی که وام قرض الحسنه ایی بدهد برای شما مناسب است که تعداد این بانک ها هم کم نیست.
   باتشکر تیم وام چی

 8. سعید می گوید

  سلام من دارای دستگاه کارت خوان هستم شرایط وام چگونه سنجیده میشود

  1. admi-2 می گوید

   درود بر شما.

   این موضوع مربوط به شعبه ی بانک مورد نظر شما مربوط می شود.

   با احترام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.